Priatelia, pomôžte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cofola
71 příspěvků 01.06.05 13:51
Priatelia, pomôžte

kedysi predávali v obchode perník na strúhanie, bola to taká štangľa ako menší komisár. Z obchodov to zmizlo, nemôžem to zohnať. Tento perník sa používal pri príprave diviny a to sa nedá ničím nahradiť. Nevie niekto náhodou recept, že by som si ho doma urobil?

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Sarka
433 příspěvků 01.06.05 14:01
nezmizel

jen se prodava uz nastrohanyTeda co ja vim.

di
2451 příspěvků 01.06.05 14:32
Perník na strouhání

se u nás normálně prodává dál. Zkuste nějakou větší samošku.

luba
185 příspěvků 01.06.05 15:12
...

Milí priatelia z Čiech, Moravy a Slezska - na Slovensku sa naozaj od rozdelenia Československa nepredáva, môžete skúšať samošku akú len chcete, proste nie je. Neviem prečo, tí naši nákupcovia sú koňové a volové, chýbajú aj mnohé ďalšie veci, ktoré sú u Vás bežné. Takže, ak viete o nahrážke, zaujímala by aj mňa. Díky a zdravím

kltko  02.06.05 08:26
luba

zato máme BB puding, ktorý zrejme vymizol zase v Česku

cofola - skúsim potrápiť pamäť, či sa niečo neobjaví, ale dostať „medové pláty“ - nie je to tak tuhé a vyschnuté, ale možno by to šlo (vysušiť určite :o) ) a je to vlastne jednoduché medovníkové cesto, aj keď svetlejšie. Majú ich v Jednote (Terne)

manek  02.06.05 09:45
Cofolo,

na serveru „cukrář“ jsem našel tento recept, ale musíš si ho trochu zmenšit… :-)

Perník na strouhání: 50 kg umělého medu nechat přejít varem a vychladlý zadělat žitnou moukou asi 50 kg. Druhý den se rozváží na 3 kg kusy a každý kus se prodělá či protáhne prvně s 20 dkg strouhaných syrových brambor a 4 dkg potaše. Několikrát dobře proděláme a přidáme 4 dkg sody bicarbony a nejlépe druhý den pečeme.Těsto se vyválí v mouce do dlouhých jak palec silných prutů a v dřevěných tvořítkách se vymačkají tyčinky,které po jedné straně se natírají olejem aby bylo možné je pečené od sebe oddělit. Vložíme na plech s vysokým krajem, který se obloží dřevěnými lištami, potře vodou a po upečení nalakuje gumou.

Jakou gumou se má lakovat, nevím, ale myslím, že bez lakování by měl jít strouhat taky…

Cofolo,

na serveru „cukrář“ jsem našel tento recept, ale musíš si ho trochu zmenšit… :-)

Perník na strouhání: 50 kg umělého medu nechat přejít varem a vychladlý zadělat žitnou moukou asi 50 kg. Druhý den se rozváží na 3 kg kusy a každý kus se prodělá či protáhne prvně s 20 dkg strouhaných syrových brambor a 4 dkg potaše. Několikrát dobře proděláme a přidáme 4 dkg sody bicarbony a nejlépe druhý den pečeme.Těsto se vyválí v mouce do dlouhých jak palec silných prutů a v dřevěných tvořítkách se vymačkají tyčinky,které po jedné straně se natírají olejem aby bylo možné je pečené od sebe oddělit. Vložíme na plech s vysokým krajem, který se obloží dřevěnými lištami, potře vodou a po upečení nalakuje gumou.

Jakou gumou se má lakovat, nevím, ale myslím, že bez lakování by měl jít strouhat taky…

Cofolo,

penda
4752 příspěvků 02.06.05 11:17
cofolo,

a nechceš ho nakoupit ve větším množství a poslat? Jestli budeš mít zájem, hoď mi do vnitřní pošty adresu, já Ti nakoupím celou bednu a pošlu a až Ti dojde, pošlu další…se divím, že Ti to ještě nikdo nenavrhnul, když je to tak prosté (nebo že by to neprošlo přes celnici? ;o) )

kltko  02.06.05 13:42
dohodni sa s marmaladou,

http://www.labuznik.com/forum_posts.php?…

dostaneš perník na strúhanie výmenou za poslanie BB pudingu!

iva  03.06.05 09:56
Hurá

a budeme provozovat výměnný obchod jako v prvobytně pospolné společnosti.
Nakonec vždyť na Labužníku jsme pospolná společnost, že?

gurmet
13 příspěvků 06.06.05 18:27
Perník

Čao brouku, když máš někoho v Praze tak Ti ho koupí v Holešovick tržnici.
 Gurmet

penda
4752 příspěvků 06.06.05 18:37
gurmet,

tak jsem se pousmála nad Tvým oslovením, cofola je sice „ta“, ale pod tímto nickem je zde muž, aspoň pokud si dobře pamatuji ;-)

marmelada
1643 příspěvků 07.06.05 18:48
perník za BB puding

Jak psal Kltko, to by šlo. Ale můžu ti ten perník sehnat i bez výměnného obchodu. Občas ho objevím i u nás v marketu. já ho strouhám na borůvkový koláč. tak když tak napiš adresu do vnitřní pošty.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz