Prečtěte si o Moravském cukroví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
babi
6360 příspěvků 10.12.12 23:47
prectete si o Moravskem cukrovi

Moravske cukrovi, tak jak se zachovalo az nekde v dalavach USA. Dlouho jsem po nem patrala, az jsem se dopatrala a zde se o tom muzete docis trochu vic. http://www.labuznik.cz/…hu-historie/
:mavam:

Reakce:
tlustá bába
1211 příspěvků 08.01.13 22:57
Moravské cukroví (a jiné)

Ahoj Babi, tak tohle mě potěšilo. Nemusím být za každou cenu světová a moderní a hodně vzpomínám, jak nám babička vždycky na kraji plotny opekla plátek nudlového těsta, abychom dali pokoj, no lahůdka! Samozřejmě, že jsem to zkoušela na plátu na sporáku – prostě to není ono, chybí tam vůně smolného dřeva a ledacos a taky babička.
Pro potěšení a pro inspiraci doporučuji knihu Lidové pečivo v Čechách a na Moravě, autorek Jarmily Šťastné a Ludmily Prachařové, kterou v r. 1988 vydalo Ústředí lidové umělecké výroby. Já vím, ale možná se najde v nějaké Městské knihovně. Někdy tzv. přebytečné a nevyhledávané knihy prodávají. A tady jsou samé pracné recepty a nemá to barevné obrázky, prostě nemoderní… Ale… teď koukám, že ta kniha stála celých dvacet korun, tak to jsem se plácla přes kapsu! :mavam:

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz