Pravé dalamánky, jak si je pamatuji já ...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

babi
6360 příspěvků 08.07.02 22:21
Pravé dalamánky, jak si je pamatuji já ...

Pokud si vzpomínám, tak byly tmavší barvy (asi obsahovaly trochu žitné mouky) a byly krásně ¨knedlové¨. Ráda bych sehnala recept.

Reklama

Reklama

Reakce:

Pampeliska191
1075 příspěvků 09.07.02 13:37
Dalamanky

Vzpominam taky na ty vyborne dalamanky. Mam nekolik receptu na ruzne chleby a uz jsem z nich delala i dalamanky. Babi, podivej se na recept c. 5.935 „Zemle z zitne mouky“ na Labuzniku. Budu postupne psat vice receptu, snad se nektery vydari a treba se bude aspon podobat tem dalamankum, na ktere rada vzpominas.

babi
6360 příspěvků 09.07.02 14:34
Jó dalamánky...

Pampeliško, děkuji ti za odpověď. Mrkla jsem se na ty žemle a mám otázku. Ta žitná mouka co udáváš je 100%ní. Neupeče se z toho komisárek černý jak bota? Já si také peču sama chleba (na žitný dávám 20% žitné mouky a zbytek pšeničné a peču v konvekční troubě, kde proudí vzduch a může se tam všplichovat voda), housky a všechno možné. Dalamánky jsem zkoušela z mnoha různých těst. Ještě jsem se netrefila. Myslíš, že nostalgie přikrášluje? Každopádně zkusím ten tvůj recept, ale dej mně vědět o té mouce a máš-li po případě nějaký vyzkoušený trik. Děkuju.

Pampeliska191
1075 příspěvků 09.07.02 17:56
Zemle

Babi, tyto zemle jsem jeste nedelala, ale chutnala; recepty mam od jednoho pekare z Moravy, ktery byl v nasem okoli znamy jako nejlepsi.
Ano jsou vyrobeny ze 100% zitne mouky. Vsechny jeho chleby jsem chutnala ale nechala jsem si napsat jenom ty recepty, ktere mne chutnaly nejvice. Ja totiz miluji ty uplne cerne chleby. Vim, ze kdyz mi je prinesl na osatce chutnat, ze tam byl i chleba cerny, ale uz si skutecne nepamatuji, ktery byl ktery. Vsechny jsem doposud nestacila vyzkouset. Pokud se Ti podari ty prave dalamanky sehnat, tak se budu tesit, ze se s nami o recept podelis. Ahoj

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz