PPONĚKUD NEOBVYKLÝ DOTAZ...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

glama  17.06.07 18:59
PPONĚKUD NEOBVYKLÝ DOTAZ...

Od nového školního roku budu učit ve věznici.
Ano, čtete správně. V jedné z našich těžších věznic se od září 2007 otevírá učňovská škola. První z nabízených oborů je Pracovník ve společném stravování. Je to dvouletý učební obor, kde se žáci budou učit všechno o pracech v gastroprovozech. Já budu učit věci z provozu - tedy základy technologie přípravy pokrmů, techniky obsluhy, hotelového provozu, výroby a odbytu apod.
Neprskejte, co mají muklové za výhody - kdyby to alespoň několika pomohlo lépe se v životě uchytit a nás to uchránilo, má to smysl!
Protože začínáme a peněz je jen velmi málo, sháním vše, co nám může pomoci. Z pochopitelných důvodů se na exkurze do provozů nedostaneme, na net se s nimi nepřipojím.
Chci se tedy zeptat: Nemáte doma nějaké zbytečné časopisy o gastronomii, hotelech, kuchařk, kterých byste se chtěli zbavit?
Do Prahy bych se pro to dostala, vím, že poštovné je drahé. Chtěli bychom si postupně vybudovat nějakou gastroknihovnu a časem budeme i nakupovat, ale teˇopravdu bojujeme o každou korunu! Učebnice apod pro sebe samozřejmě máme (ne pro žáky, oni si budou jen psát)
Prostě přemýšlím, jak to udělat, jak jim co nejvíc ukázat.
Budu si moci tisknout z netu mimo věznici a obrázky nosit.
Nenapadá vás něco?
Nemohl by nám někdo něco věnovat?

Reklama

Reklama

Reakce:

Eja
3798 příspěvků 17.06.07 19:37
Glamo,

hodila by se Ti starší čísla Apetitu, Gurmána a La Cucina Italiana ? Začíná se mi to doma hromadit a budu to muset probrat. A možná bych oželela i nějaké starší kuchařky, takovou tu klasiku - Vrabec apod.

glama  17.06.07 21:16
Milá Ejo!

Určitě!
To by mi rozhodně pomohlo!
Tedy hlavně žákům. Oni jinak kvalitní „zážitkovou“ kuchyni neuvidí.
Je to i výrazně motivační. To by bylo skvělé.
Rozmysli si, čeho by ses mohla zbavit a já ti s tím pak moc ráda pomohu!

jolana
5064 příspěvků 17.06.07 22:05
Glamo

...... mimochodom ak nebudete priamo v provoze tak jednoducho natacat na kazety alebo cd…taketo programy sa po svete robia a maju vyborne vysledky.

karminek
757 příspěvků 17.06.07 22:17
jdu

tam už teď se cítím jak trestanec. :-))))))

Tasma
415 příspěvků 17.06.07 23:11
Ejo,

tytyty, Vrabec se nevyhazuje

Eja
3798 příspěvků 17.06.07 23:53
Tasmo,

já ho nevyhodím, já ho věnuji pro dobrou věc. Pokud si to nerozmyslím a nezůstanu u časopisů.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz