Pozdrav z rudeho stredu Australie

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
esmeralda
4813 příspěvků 02.09.10 01:45
Pozdrav z rudeho stredu Australie

Internet je tu neuveritelne pomaly. Nez se nacte recept umrela bych hlady. Az se vratim domu vse peclive prostuduji.

Reakce:
bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.10 05:07
Zdravím ...

a já proč Tě není vidět. Přeju krásnou dovolenou vám oběma.

esmeralda
4813 příspěvků 05.09.10 14:35
Bedlo,

diky za prani. Konecne jsme zase v civilizaci v Darwinu, hlavnim meste Severniho Teritoria.
Toto mesto bylo v roce 1974 na Stedry vecer srovnano se zemi cyklonem Tracy. Zahynulo pres sedesat lidi. Dnes je to opet krasne moderni mesto.
Teplota tu nikdy neklesne pod 25 stupnu Celsia, ale je tu priserna vlhkost ve vzduchu.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.10 22:35
Esme ...

i když budete číst až doma po dovolené, děkuji za odpověď. U nás se již v bytě přitápí, to teplíčko závidím …

esmeralda
4813 příspěvků 09.09.10 04:43
Sláva, nazdar výletu....

…no, to bych zase kecala.
Ale přísloví „Všude dobře, doma nejlíp“ stále ještě platí.

penda
4752 příspěvků 09.09.10 06:49
:)

Tož … vítaj zpátky, esme :)
Jsme rádi, že ses nám ve zdraví vrátila a závidíme ti to teplíčko. Já jsem se byla rozloučit s létem v Itálii a v Chorvatsku, vždy jen na víkend, ale bylo to moc fajn. Při pohledu z okna nemůžu pět stejnou písničku jako ty ani náhodou. Při představě, že takhle (a ještě hůř) bude až do května … brrr … proč mí rodiče nejsou Italové?!
Moc pozdravů i Mickovi. Kdy plánujete cestu do ČR?

esmeralda
4813 příspěvků 10.09.10 11:42
Vladko, díky

Teplíčko je jedna věc, ale Darwinské teplo je druhá.
Je tam vysoká vlhkost vzduchu a člověk je stále jako „okno od chlíva“. Vedro mě též hrozně vyčerpává.
Jsou snad jen dvě místa kde se to dá přežít: v bazénu nebo v hospodě.

Do ČR se jistě podíváme, ale nevíme ještě kdy. Let je dost únavný, tak teď zatím trochu trénujeme po Austrálii.
Zdravíme celou tvoji rodinku.

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.09.10 18:04
Délka letu

Esme, jak dlouho letíš z Oz do Prahy? Nám bohatě stačil let Frankfurt am Main - Taipei (13 hodin). Když jsme viděli, co lidí jde na transfer do Oz a my už na pasovou kontrolu, byli jsme rádi a vůbec jsme jim další let nezáviděli.

esmeralda
4813 příspěvků 11.09.10 01:56
Délka letu - Ivo

Čistý let trvá cca 22 hodin. To by nebylo tak zlé.
Na letišti ale musíme být 3 hodiny před začátkem letu. Na letiště to máme asi hodinu autem. Šlo by to i vlakem, ale asi by to trvalo déle.
Ještě se musí vzít v úvahu dvě zastávky. Pro nás je to Singapore, nebo Seoul, nebo Kuala Lumpur. A pak ještě jedna někde v Evropě: Vídeň, Frankfurt, Amsterdam…
A s čekáním v tranzitu je to různé. Například v Singapore je to hezké a je na co se dívat, ale čtyři hodiny ve vídeňské tranzitní zóně bylo utrpení.
No a pak přistaneme v Praze a čeká poslední štreka.
Mick to vše jednou zvládnul za 29 hodin. To je nejspíš rekord. Mě to jednou trvalo 40.
Hodně lidí to řeší tak že letí s Korejskými aeroliniemi a přespí v Seoul. Moc si to chválí. Hotel je příjemný a nakrmí tě jak večer tak ráno.
Jestli poletíme budeme o tom přemýšlet. Korejskou kuchyni mám ráda.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz