Pouťové řezy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martinice
4 příspěvky 27.10.04 23:05
Pouťové řezy

Ahoj, marně sháním recept na řezy, které jsem jídávala jako malá a byly báječné. Bylo to těsto, pak nějaká červená hmota, na ní kokosová hmota (ta byla nejlepší) a navrch čokoláda. Možná je to krajový recept, pekla jej má prateta v Temelíně o pouti. Jestli někdo víte, jak na to, předem děkuji, vrátíte mě do dětství

Reakce:

penda
4752 příspěvků 27.10.04 23:20
Martinice...

dovol jen malý dotaz, jak se jmenovala Tvá teta z Temelína?…Já totiž mám v Temelíně kořeny…:-))

Labužník Andry02
121 příspěvků 02.11.04 09:57
...

Ahoj, my delame dvoje podobne… Tmave testo, slehany kokos a na to cokolada nebo tmave testo, marmelada a na to zapeceny kokosovy snih. Tak leda kdyby jsi to zkombinovala… Ale hodim je sem na labuznika oba, treba si vyberes :-)

penda
4752 příspěvků 02.11.04 10:53
teta z Týna...

ten moučník zná, ale recept na něj jí uplaval spolu s tokem řeky Vltavy…ta červená vrstva se dělala z pomletých pouťových mandlí nebo ořechů v cukru…údajně…budu pátrat dál :-))

Martinice
4 příspěvky 04.11.04 20:45
Teta z Temelína

Díky Pendo, díky Andry. Mimochodem - teta se jmenuje Švehlová, jestli ji znáš, tak je ten svět opravdu malinkej!

penda
4752 příspěvků 04.11.04 21:36
jestli je to...

ta Švehlová, co si vzala Peterku a její dcera potom Tůmu, tak od Tůmy sestra si vzala mého strejdu, bratra mamky, a u Peterků jsem si jako dítě hrávala na zahradě s mými jako by sestřenicemi a bratranci, i když byli přes jedno koleno, hlásíme se k sobě při temelínských mejdanech…Peterků bydleli naproti „Panšťáku“ - rybníku…to jsem zvědavá, jestli jsou to oni…

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz