Potraviny a klamavá reklama

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 22:53
Potraviny a klamavá reklama

Actimel a Activia… mimo jiné…

Reakce:
iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.11 23:38

konečně někdo řekl nahlas, co si myslím už dávno.  :mrgreen:

Alis
2617 příspěvků 19.10.11 00:25

Elkaseidefenzis, Elkasejimunitás, Bifidusantire­guláris, pokračovací mléko s Optivitalem… miluju latinu a nejradši mám tu reklamní. Pořád mě fascinuje, jak snadné je vymýt mozek. Wolfg někde psal o reklamě ze začátku minulého století, možná se podělí i s námi.

O Activii a jejím americkém skandálu se psalo již dřív, smutné je, že výrobce v ČR neměl ani tolik slušnosti, aby se k tomu postavil čelem. Kdo to ale čekal, že? Jen pár naivních troubů.

Nic proti reklamě, ať si každý vyhazuje peníze za co chce. Ono placebo je někdy účinější, než cokoli jiného. Ale do běla mě vytáčí reklamy cílené na děti. (Moje máma je nejlepší máma, protože kupuje…- doplň si sám.) Na druhou stranu mě těší, že se i mezi dětmi najdou myslící bytosti, co se ušklíbnou například nad reklamou, kde prý prožijí dobrodružství, když sbaští pytlík gumových bonbónů.

V poslední době mě hodně baví módní reklama na bioprodukty z farmářských trhů, kde nabízejí gothaj bez mouky a párky za 400,– Kč za kilo, jablka za padesát div ne s certifikátem a limitovanou edici s podpisem vlastního farmáře. Udivuje mě, že je někdo schopen napsat kuchařku, kde se vaří z produktů farmářských trhů, fascinuje mě, že to někdo vydá, někdo koupí a někdo tuhle mozkovou masáž „sežere“.

Pokud se ještě najde někdo, kdo naletí na tabletky na hubnutí, je to spíš k smíchu. Proto mi udělal radost jeden pán, co se dokázal se svou vlastní blbostí podělit.

cituji: Zakoupil jsem inzerovaný přírodní prostředek pro povzbuzení mužů. Je to prostředek na jednorázové povzbuzení.Jako farmaceut jsem rozebral tobolku a z ní se vysypala mletá nať kotviřčníku a čili, případně dalšího přírodního původu, avšak při sušení zřejmě zplesnivělé. Takže po požití a po čekání na hodinu(60 minut),kdy se měl dostavit účinek,dostavil se průjem. :lol:

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.11 10:35

Ano ano..taky to říkám dávno…:-) Nejdřív jogurty umrtví, naperou do nich sajrajty a pak halasně vykříkují, že do nich přidávají ŽIVÉ jogurtové bakterie…přesně ty, které jsou v každém obyčejném pravém jogurtu..po třetinu až polovinu levnějším.

Někde jsem četla, že tyhle „přidané“ jsou..opravené tak, že se nemnoží..právě proto, aby se musely kupovat stále další „jogurty“ Pravý jogurt žije a bakterie jsou schopné množení samy o sobě..
Asi ne moc srozumitelně vysvětleno..ne­pamatuji si přesnou formulaci..

A nejvíc mě ničí, jak dítě radostně vykřikuje, že mu maminka maže na chleba..omega mastné blabla atak dále…
A nebo mýdlo bezdotykové, aby se dítě, proboha, neotrávilo dotykem pumpičky… :roll:

gmp
1603 příspěvků 21.10.11 08:06
Pilulka

„Takže po požití a po čekání na hodinu(60 minut),kdy se měl dostavit účinek,dostavil se průjem.“
Už mě napadlo se vymluvit na ledacos, ale na pilulku… :oops:

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz