potravinářská barviva - hlavně černou a hnědou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

trikolka
383 příspěvků 06.03.06 12:16
potravinářská barviva - hlavně černou a hnědou

Ahoj, kdepak v Praze zakoupit potravinářská barviva, pokud možno v různých konzistencích - například jako tužky nebo fixy nebo jako vodičky nebo jako prášky nebo spreje. Zajímají mě včechny barvy, ale hlavně černá, hnědá, zlatá, stříbrná. Děkuju.

Reklama

Reklama

Reakce:

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.03.06 17:02
Trikolko,

podívej se sem. Barvy tam nejsou uvedeny, ale na e-mail snad odpoví.

Labužník Triss
160 příspěvků 06.03.06 21:47
...

jako prasek a roztok to pred vanoci meli v drogeii u zastavky tramvaje Jana Masaryka a jeste asi dalsich milion odstinu, ja jich kupovala 7 a cca jeste jednou tolik jich meli + ruzne cukrarske sirupy a tak

Lindaa
114 příspěvků 19.03.06 19:18
...

Já jsem na podzim kupovala potravinárské barvivo jako prásek v drogérii Teta - ruzovou, fialovou, modrou, zelenou, zlutou, myslím ze meli i cernou.

Manana
1515 příspěvků 19.03.06 22:01
barviva

nejlepší přírodní barvivo na černou je vývar z uvařených černých fazolí.
na hnědou by mě napadlo několik možností: hena, kafe, kakao, tmavě osmažená cibule, no a, ale to radši ne.

airan
652 příspěvků 20.03.06 14:26
dotaz trochu mimo

trikolka, k cemu prosim te pouzijes cernou a hnedou potravinarskou barvu pri vareni? Nebo je to na krasleni vajicka? Omluv prosim moji zvedavost

trikolka
383 příspěvků 22.03.06 07:24
manano a airan

cernou a hnedou jsem se chystala pouzit na detske atypicke dorty - napriklad zavodni draha (cerna na drahu, kruhovej dort s dirou uprostred na nem auticka) nebo terc se sipkama (kruhovej dort, svicky zapichany misto sipek). Hnedou na strom - kmen apod. Proto Manano se obavam, ze k barveni slane veci pouzivat nebudu … :) S marcipanem to jaksi nejde dohromady, ale dik za tip!!

penda
4752 příspěvků 22.03.06 08:40
triki,

já už jsem včera připisovala komentář ohledně barevných polev, ale pak jsem četla, že chceš potravinářskou barvu, a tak jsem to umázla. Takové polevy s tenkým „čůrkem“ se dají sehnat u distributorů zmrzlin, myslím, že i zmrzlina Prima ho má ve svém katalogu na webových stránkách. Stálo by za to, se jich mailem optat, zda to může zakoupit i obyčejný smrtelník. Já je kdysi měla, ale jen proto, že jsem dělala v blízkosti prodejců zmrzliny. Také by se možná daly sehnat ve specializovaných hračkářstvích, tam, kde mají takové ty dražší výtvarné potřeby. Kdysi jsem u nich kupovala pečící :,-(u pro děti. V Německu se těmto barvičkám říká Zuckerschrift . Třeba by Ti je nějaký ochotný labužník koupil a poslal. ;o)

A co Muž v zástěře? Už dorazil anebo se ještě někde courá? ;o)

penda
4752 příspěvků 22.03.06 08:43
odkaz na Prima zmrzlinu

Jedlé doplňky - gastro řada

nicka1212
1 příspěvek 17.10.15 15:54
Potravinářské barvivo

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nevíte, co jiného se dá použít místo červeného potravinářského barviva? 8o

birkana
1667 příspěvků 18.10.15 07:43
červená barvička

@nicka1212, použij třeba šťávu z červené řepy ;) - Uvařenou řepu nastrouhat (stačí opravdu málo), vymáčknout šťávu a zakápnout několika kapkami citrónové šťávy. Použij jako tekutou barvu a ze zbytků můžeš uvařit třeba boršč :mavam:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz