Poraďte prosím jak odstranit zápach z mrazáku (shnilé potraviny)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lesni_bytost
119 příspěvků 29.08.07 02:52
Poraďte prosím jak odstranit zápach z mrazáku (shnilé potraviny)

Stala se nám taková nemilá věc - náš nový pejsek jednou sám doma řádil a povytáhnul šňůru od mrazáku ze zásuvky.
Než jsme si všimli, že nehučí, přestože se zdá, že v zásuvce je, shnilo nám v něm cca 5l hub.. Možná si dovedete představit tu spoušť.
Mrazák jsem opravdu pečlivě vymyla teplou vodou s jarem, následně octovou vodou, týden větral a zdálo se, že bude ok. Mrazák jsme zavřeli, uložili. Cca za měsíc jsem mrazák otevřela a zjistila, že smrdí pořád. Od té doby se mu pčelivě vyhýbám, nějak na něj nemám náladu/nervy :-)
Možná by pomohlo opakované vymývání octovou vodou a dlouhodobější nechání mrazáku otevřeného, pomalu se to chystám vyzkoušet :-)
Ale chci se zeptat zda není ještě nějaký jiný osvědčený recept na odstraňování pachů než octová voda? Já nic jiného neznám..

Reakce:

Yavanna
87 příspěvků 29.08.07 08:08
soda nebo prášek na pečení

Nasyp na misku a nech v zavřeném mrazáku, dokud to pach nepohltí. V drogeriích prodávají i speciální „odpušovače“, většinou je v nich právě soda

Dasty
75 příspěvků 29.08.07 08:41
...

Bude to na delší dobu podle toho co popisuješ,určitě otrocky opakovaně vymývat octovou vodou,třeba i ředěné savo a hlavně větrat.Práškem do pečiva a sodou nic nepokazíš to tam určitě dej,ale na mražák toho potřebuješ víc určitě nestačí jeden pytlíček a kup si pohlcovače pachů do lednic a mrazniček.Po mytí se jeví ,že je vše v pořádku ,ale jak zavřeš a po nějaké době otevřeš je to tam znovu měla jsem něco podobného tak přeji pevné nervy a výdrž.prostě pořád dokola.

Lindaa
114 příspěvků 31.08.07 11:10
Neredený ocet...

…nalij do sklenicky (nebo jiné vyssí otevrené nádoby) a postav do mrazáku - ocet se pomalu vyparuje a pohlcuje pach. Pravda v mrazáku jsem to nezkusela, ale v lednicce to funguje perfektne, stací jednou za cas dolít ocet. A hlavne je to bez práce.

possum
464 příspěvků 31.08.07 16:00
Taky je dobre

parkrat vymyt vodou s vanilkou. Pracuje to i na mikrovlnku, kdyz se nahodou neco spali..

lesni_bytost
119 příspěvků 02.09.07 21:34
Něco nového jsem se přece dozvěděla,

snad to s tím mrazákem nějak zvládnu. Díky.

DanaJ
1136 příspěvků 04.09.07 14:08
Taky by to mohlo...

…být cítit z nějakých potravin, které jsi tam dala zpátky.

Mondra
1 příspěvek 18.06.18 23:16

Mam podobnou zkusenost a bojuju s tim 14 dni a smrdi a smrdi. Prisla jsem na to, ze nejvic zapachaji supliky z umele hmoty, i kdyz stoji mimo mrazak na balkone. Zkousela jsem vsechno mozny i nemozny, az mi padla do ruky lahvicka se sprchovym gelem. Napatlala jsem to přimo na supliky ze vsech stran, nechala pres noc, pak oplacala a svete div se, zapach je pryc. Zitra napatlam vsechny supliky i vnitrek mrazaku a uvidim. Drzte mi palce. Diky Mondra

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz