Poradí mi prosím někdo,co to vlasně mám doma???

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alec
84 příspěvků 11.12.05 19:35
Poradí mi prosím někdo,co to vlasně mám doma???

Mělo by jít o jakási „kefírová zrna“.Vím ale,že ta klasická mají mléčnou barvu a také se do mléka máčejí.Tato jsou čirá a máčet by se měla ve vodě s citronem a cukrem.To je asi tak všechno,co o nich vím.......

Reakce:

Vali
1326 příspěvků 11.12.05 20:11
Alec
  • mohla by to být Kombucha, ale nevím to jistě. Kdysi jsem ji také měla,ale to už je dávno.

xgoni
63 příspěvků 11.12.05 20:55
je to vodný kefír

môže sa robiť buď mliečny - to je ten klasický, čo asi každý pozná a predáva sa v každých potravinách spolu s acidofilným mliekom a cmarom (podmáslím). môže sa ale pripravovať aj tzv. vodný kefír - a vody ochutenej citrónovou/po­marančovou šťavou… cukor sa tam dáva ako „potrava“ pre kefírákov (tie zrnká na fotke, inak špecifická kultúra viacerých druhov baktérií a kvasiniek).

viac informácií nájdeš napríklad na tomto webe http://www.fisar.net/…i-kefir.html

Alec
84 příspěvků 12.12.05 15:35
Děkuji

Vali a xgoni/mu/ za odpovědi.Už jsem chytřejší

jantar
170 příspěvků 17.02.06 09:48
kde získat?

Kdo poradí kde se to dá získat??

xgoni
63 příspěvků 17.02.06 13:28
jantar...

klikni na odkaz, ktorý som sem pred časom vložila. na tej stránke v menu na ľavej strane si klikni na „kde získat Tibi?“ a ďalej už sa určite zorientuješ

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz