Popraskané ruce a paty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jarka7
208 příspěvků 13.01.06 12:17
Popraskané ruce a paty

Jako děcko jsem přišla domů s prsty, rozpraskanými mrazem až do krve. Brečela jsem bolestí. Nevlastní otec, pravověrný celoživotní skaut, mi dal radu. Počůrej si ruce, neomývej a dej do textilních rukavic. Já se zdráhala dlouho, ale bolest jednou byla děsná. Tak jsem radu realizovala. Ráno ručičky jako mimino.
Dnes se do mastí i v lékárnách dává čistá urea-močovina. Zeptejte se, je to pravda.

Reklama

Reklama

Reakce:

iva  13.01.06 14:38
močovina

diamid kyseliny uhličité, H2N-CO-NH2, angl. urea, hlavní produkt vylučování dusíku u ureotelních živočichů, zejména placentálních savců; člověk vylučuje močí asi 30 g močoviny za den. Je synthetisována především v játrech pomocí močovinového cyklu. Je výborně rozpustná ve vodě. Při vysoké koncentraci (9 mol.dm-3 = 54 g / 100 ml roztoku) působí jako velmi účinné denaturační činidlo bílkovin. Byla poprvé synthetisována Wöhlerem zahříváním kyanatanu amonného (první synthesa organické látky z látky čistě anorganické). Vyrábí se velkotonážně z amoniaku a oxidu uhličitého; používá se jako dusíkaté hnojivo, jako součást krmných směsí pro přežvýkavce (bachorové mikroorganismy ji mohou využívat jako zdroj dusíku) a na výrobu plastů. Každý z nás se s ní určitě denně setkává-např. se používá k výrobě nábytku z laminovaných desek. Je součástí pryskyřice pro napouštění dekoračního papíru a ten se pak lisuje na dřevotřískové des­ky.

Labužník Triss
160 příspěvků 14.01.06 16:50
...

urea je soucasti napriklad vyborneho promastovaciho mleka pro extremne suchou pokozku, napriklad pro exematiky…ja sama to mleko pouzivam leta a je skvele

marmelada
1643 příspěvků 15.01.06 11:07
Ošetření

popraskaných rukou touhle metodou zvládnu, s těmi patami je to horší, pro mě technicky neproveditelné. Musím vymyslet náhradní řešení.

Labužník Ecinazuz02
17 příspěvků 15.08.09 18:14
popraskané ruce a paty

U nás se používá 100% čistá vazelína - již hezkých pár řádek let. Je to prostě naprosto univerzální výrobek - od popraskaných rtů, suchých loktů, kolen, rukou, nohou- paty, tváře v zimě, dětské prdýlky, ochraný krém, či dokonce funguje i na vrzavé panty…prostě už nesmí chybět.
Skvělé balení 100% nealergenní vazelíny najdete zde

Medjo
145 příspěvků 10.11.09 13:07
Citron či ocet

Někteří lidé jsou na ureu alergičtí. Mně pomáhá potírat si chodidla octem nebo citronem.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz