Popraskané ruce a paty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jarka7
208 příspěvků 13.1.06 12:17
Popraskané ruce a paty

Jako děcko jsem přišla domů s prsty, rozpraskanými mrazem až do krve. Brečela jsem bolestí. Nevlastní otec, pravověrný celoživotní skaut, mi dal radu. Počůrej si ruce, neomývej a dej do textilních rukavic. Já se zdráhala dlouho, ale bolest jednou byla děsná. Tak jsem radu realizovala. Ráno ručičky jako mimino.
Dnes se do mastí i v lékárnách dává čistá urea-močovina. Zeptejte se, je to pravda.

Reakce:
iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.06 14:38
močovina

diamid kyseliny uhličité, H2N-CO-NH2, angl. urea, hlavní produkt vylučování dusíku u ureotelních živočichů, zejména placentálních savců; člověk vylučuje močí asi 30 g močoviny za den. Je synthetisována především v játrech pomocí močovinového cyklu. Je výborně rozpustná ve vodě. Při vysoké koncentraci (9 mol.dm-3 = 54 g / 100 ml roztoku) působí jako velmi účinné denaturační činidlo bílkovin. Byla poprvé synthetisována Wöhlerem zahříváním kyanatanu amonného (první synthesa organické látky z látky čistě anorganické). Vyrábí se velkotonážně z amoniaku a oxidu uhličitého; používá se jako dusíkaté hnojivo, jako součást krmných směsí pro přežvýkavce (bachorové mikroorganismy ji mohou využívat jako zdroj dusíku) a na výrobu plastů. Každý z nás se s ní určitě denně setkává-např. se používá k výrobě nábytku z laminovaných desek. Je součástí pryskyřice pro napouštění dekoračního papíru a ten se pak lisuje na dřevotřískové desky.

Labužník Triss
160 příspěvků 14.1.06 16:50
...

urea je soucasti napriklad vyborneho promastovaciho mleka pro extremne suchou pokozku, napriklad pro exematiky…ja sama to mleko pouzivam leta a je skvele

marmelada
1642 příspěvků 15.1.06 11:07
Ošetření

popraskaných rukou touhle metodou zvládnu, s těmi patami je to horší, pro mě technicky neproveditelné. Musím vymyslet náhradní řešení.

Labužník Ecinazuz02
17 příspěvků 15.8.09 18:14
popraskané ruce a paty

U nás se používá 100% čistá vazelína - již hezkých pár řádek let. Je to prostě naprosto univerzální výrobek - od popraskaných rtů, suchých loktů, kolen, rukou, nohou- paty, tváře v zimě, dětské prdýlky, ochraný krém, či dokonce funguje i na vrzavé panty…prostě už nesmí chybět.
Skvělé balení 100% nealergenní vazelíny najdete zde

Medjo
145 příspěvků 10.11.09 13:07
Citron či ocet

Někteří lidé jsou na ureu alergičtí. Mně pomáhá potírat si chodidla octem nebo citronem.

dejvik22
55 příspěvků 20.12.21 18:12

Mě nejvíce na popraskané ruce zabral krém s olivovým olejem, daleko více než nějaký z lékarny. I maminka dostane pod stromeček tuto sadu https://www.naturbites.cz/…da-na-cesty/ protože dost na suché ruce trpí taky.

Laura0033
11 příspěvků 21.12.21 16:39

No ty paty jsou vždy problém. Navíc když pata praskne, tak je to šílená bolest. Velmi těžko se to hojí. Chce to zvolit dobrou mast

SimaSeeba
1 příspěvek 12.1.22 14:45
Na suché ruce

Noo mně na suché a popraskané ruce nedavno pomohly podobné tipy jako tady https://www.vaseplet.cz/suche-ruce/ a dost to pomohlo. Zejména teda ta domácí maska a speciální krém na popraskané ruce. A za mě fakt super. v minulosti mi na popraskané ruce pomohl i ten gel z aloe vera.

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz