POPLAŠNÁ ZPRÁVA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
yanul
76 příspěvků 07.09.07 12:14
POPLAŠNÁ ZPRÁVA

Vážení a milí labužníci.
Nechci šířit poplašnou zprávu a omlouvám se, že tento příspěvek nepatří do tohoto fóra. Ale chtěla jsem, aby si ho přečetlo co nejvíce labužníků, protože se jedná o zdraví. Ráda si prohlížím připravená jídla a u toho jsem si všimla, že někteří z lidiček servírují na talířích a nebo v hrníčcích s tzv. „zlatým“ dekorem. Jednou jsem četla článek od erudovaného člověka, že tyto věci jsou naprosto nevhodné na kuchyňské použití, protože když do nich dáme jídlo nebo pití, uvolňuje se z nich olovo, nebezpečné pro lidský organismus. Třeba se Vám to bude zdát malicherné, ale když to nádobí používáte denně, tak si myslím, že je zbytečné si přidávat do těla jedy. Takto zdobené věci si máme nechat jen do vitrínek a příborníků. Snad Vám tato rada bude k užitku při servírování Vašich lahodných pokrmů.

Reakce:
DanaJ
1136 příspěvků 07.09.07 14:04
Zlato

To zlaté je ale na okraji, tam se jídlo přece nedává.

Labužník housenka02
609 příspěvků 07.09.07 17:31
...

nebyla bych si tak jistá, kdysi se mi stalo, že mi jedna má kamarádka naservírovala kávu v hrnečku, který měl zlatem vylitý celý vnitřek… asi se chtěla pochlubit novými hrníčky…

DanaJ
1136 příspěvků 10.09.07 11:26
Ty hrnečky uvnitř zlaté

jsou přeci strašně drahé. Tam se dává tenouličká vrstvička zlata, ne?

yanul
76 příspěvků 10.09.07 14:21
Děvčata,

také jsem si myslela, že by nás to „zlato“ nemělo ohrozit na životě, leč odborník na to měl jiný názor. Je škodlivé i to, když je např. na hrnku zvnějšku tento proužek a když pijeme, dotýkáme se ho rty, tak tam svoji úlohu sehrají i naše sliny. Jak jsem koupila, tak prodávám, vím, že jsme všichni obklopeni mnohem nebezpečnějšími jedy, ale proč si je zbytečně přidávat do těla, když se toho lze vyvarovat. Ale nikomu nic nevnucuji, ať se každý rozhodne podle svého uvážení.

gaburiatko
740 příspěvků 11.09.07 15:16
joooj

ale to si potom treba davat pozor aj na lacne hrnceky, ktore nie su z porcelanu (aj ked tak vyzeraju) a je na nich glazura. Netvrdim, ze vsetky glazury su s primesou olova, ale neverila by som tym lacnym, ani ked maju certifikat :)). Navyse nedavno bola aferka so smaltovanymi krncekami od firmy Smaltum, kde sa v povrchovej uprave objavilo vela kadmia. No ale keby sme to brali do detailov, tak potom ani nebudem hovorit, co sa uvolnuje do potravin z plastovych nadobiek do ktorych si davame jedlo. Predovsetkym do mastnych a kyslych pokrmov moze prechadzat vela toxickych zlucenin, ale samozrejme, nie zo vsetkych. Ja sa musim priznat, ze obcas mavam obavy skoro zo vsetkeho co v domacnosti pouzivam :))

Sylvie
2302 příspěvků 12.09.07 20:12
...

Já tedy děkuji za upozornění, toto jsem nevěděla

DanaJ
1136 příspěvků 13.09.07 09:41
Yanul

Já myslela pravé zlato.

yanul
76 příspěvků 13.09.07 11:43
...

Dano, v příspěvku mám „zlato“ v uvozovkách, majitelé těch pravých echt gold, sotva navštěvují labužníka

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz