pomozte Janě, prosííím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 11.06.04 22:35
pomozte Janě, prosííím

"":http://www.pomozte.ji.cz" target="_top …stačí, když kliknete na obrázek a budete vědět víc…

Reklama

Reklama

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 12.06.04 00:20
Pendo,

díky lidem jako ty, je svět o trochu lepší místo. Ač jsem na odvrácené straně světa i mně překvapuje globální ignorance lidí. Z mých známých nikdo například nedaruje ani krev, protože „oni nemají rádi injekční jehly“. A kdo má???????? Kdyby ovšem krev potřebovali, tak samozřejmě počítají, že je jí pro ně neomezeně. Navíc si myslím, že chvilka " nepohodlí " versus záchrana života je absolutně nediskutovatelná.
Proto všichni!!!!!!!
Pomozte nejen Janě, ale i třeba sobě. Vyhrňte si rukáv (stačí jeden) a na chvilku si lehněte. A věřte mi, ten pocit po tom je k nezaplacení.

penda
4752 příspěvků 12.06.04 09:14
esmeraldo,

děkuji…tady jde přímo o kostní dřeň…kéž by se tak našel aspoň jeden jediný dárce, jehož kostní dřeň by byla vhodná pro tuhle osmnáctiletou kočku…já sama jsem zažila odběr kostní dřeně, nikoli jako dárce..ale jako pacient, a můžu říct, že se to dá přežít…když je lékař šikovný, ani není cítit bolest..jen tlak, když jehla projde kostí…a potom další tlak, když je vzorek nasáván..ale za záchranu dalších x životů ten nepříjemný pocit stojí…kdybych mohla, stála bych mezi prvními, kdo by jí pomohl…ale já patřila k těm, kdo jsou vděční za záchranu života od dárců krve a plazmy…dodnes ve mne koluje krev spousty tehdy mladých kluků, vojáků, kterým jsem už vduchu tisíckrát poděkovala…a přeji Janě, aby i ona mohla děkovat a plnými doušky si užívat života…

esmeralda
4813 příspěvků 14.06.04 05:55
Pendo,

já vím že jde o kostní dřeň, ale všechno to začíná odběrem krve. Aspoň tady v Aus., když daruješ krev, tak mají k dispozici celý krevní obraz a z toho již poznají zda jsi potenciální dárce dřeni. Pak už stačí tvůj podpis. Byla jsem tam. Teď jsem na to bohužel moc stará. Tady to po padesátce už nefunguje. Někde se ale začít musí.

Claudia
103 příspěvků 14.06.04 15:30
Mrzí mě to,

z takovýchhle lidských příběhů je mi vždycky smutno a přála bych si těm lidem nějak pomoci, ale sama dárcem být ze zdravotních důvodů nemohu. Znám ale řadu zdravých lidí, pro které nějaká hloupá jehla neznamená výmluvu, proč nejít třeba k odběru krve. Jim patří obrovské díky, dávájí život a naději těm, co nemají tolik štěstí.

penda
4752 příspěvků 17.06.04 23:35
dnes jsem zjistila...

že i mezi labužníky je člověk, který již 12 let je dárcem nejen krve, krevní plazmy, trombocytů, ale i kostní dřeně…nebudu ho zveřejňovat, protože jemu určitě nejde o reklamu…ale patří mu můj dík…kéž by nás takových bylo víc…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz