pomalý hrnec - salmonela

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

zorra99
11 příspěvků 05.08.08 21:47
pomalý hrnec - salmonela

Pomaý hrnec pracuje při teplotě na LOW maximálně při 60°C. Ale pořád a dlouho. Salmonela , dokázáno, 60 °C hravě přežije. Viz Seznam- salmoneloza.

Reklama

Reklama

Reakce:

iva  05.08.08 22:41
...

kde jsi prosím vyčetla, že pomalý hrnec pracuje na stupni LOW při 60°C ? Já mám teplotu mezi kuchyňskou pracovní deskou a hrncem právě 60°C, přitom mezi spirálami a pláštěm je vzduch, čili další odstínění tepla a hlavně, mně se v hrnci při krajích keramické nádoby dělají bublinky, čili teplota je cca 90°C a vyšší…

mrtvola
1394 příspěvků 12.08.08 23:32
zorro99,

to je právě proto, aby se ti salmonela hezky a rychle pomnožila, abys na propuknutí nákazy nemusela dlouho čekat a choroba byla dramatičtější, pacient zajímavější a díky tomu, lékař vlídně naladěn.
Zvláštní ovšem je, že po sedmiletém používání pomalého hrnce, nikdo z mé rodiny salmonelou neonemocněl. Zřejmě jsme odolnější druh.

iva  13.08.08 16:25
Mrtvolo,

asi je nás víc, zřejmě to bude tou dlouhodobou zátěží, podobnou očkování.
Salmonela nesnáší už pasterizační teplotu 62°C (krátkodobě) taky dokázáno. Teplota v pomalém hrnci po 3 hodinách na LOW (měřeno profi teploměrem v neděli u nás doma) při okraji nádoby - 95°C, uprostřed kusu masa o hmotnosti 1,5 kg - 89°C.
Původní příspěvek patří do kategorie poplašných zpráv a dezinformací.

Labužník jandule02
1089 příspěvků 10.09.08 16:08
...

Milý zorra99, kdybys měl(a) pravdu, tak by bylo s podivem, že ve Spojených státech amerických je ještě někdo, kdo salmonelozu neměl. Poslední dobou je i velmi oblíbená pomalá trouba. Ouvej.
Ale já jsem statečná, budu PM užívat klidně dál.

iva  10.09.08 22:23
Jandule,

ba, ba…
Také mne napadlo, jak by se mohlo něco tak nebezpečného prodávat v zemi, kde ti soud přiřkne odškodné za to, že jsi vyprala v automatické pračce kočku a při tom v návodu nebylo uvedeno, že se to nesmí

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz