Pomalý hrnec - rozbalený, vyzkoušený

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hartlova
26 příspěvků 04.01.08 12:45
Pomalý hrnec - rozbalený, vyzkoušený

Tak jsem konečně po 14 dnech koukání na krabici mohla na Vánoce rozbalit PH. Vařit jsem začla, až přijela návštěva a ještě jsem na ní zkoušela různé experimenty :) Ale zdá se, že jsem se naladila na notu makrobiotické skoro-švagrové, která si poprvé u nás přidávala.
Překvapilo mě maso: vidlička sice do něj tak tradičně nezajela, ale maso bylo pevné, křehké a chutné - na rozdíl od klasicky vařeného, do kterého mi vidlička sice zajela, ale z masa byla tuhá žvýkačka.
Jinak teda ty velikosti hrnců - no nevím, ale asi si Američani fakt dávají obrovské porce, jak se tvrdí v Gilmore girls. Po odměřování a manželově hamování jsem koupila 3,5l a navařila v něm pro 5 osob včetně přílohy (rýže, brambor) - hrnec byl plný, ale v pohodě to zvládl, takže bez přílohy bych v tom určitě zvládla i 6 porcí. Na to, že normálně vařím zatím pro 2 a 1/4 osoby, tak nevím, co bych s tím 6,5l dělala.
No, pečené kuře mi teda chutná víc normálně pečené z trouby (i když ho taky peču přikryté, aby se nevysušilo a já ho nemusela pořád podlévat).
Ještě se naučit šetřit s tekutinami, jak všude píšou a můžu pak i experimentovat.

Reakce:
Labužník housenka02
609 příspěvků 04.01.08 14:13
ha,ha,ha...

… a počkej až se jednou podíváš na stránky bionare a uvidíš tam jejich el. tlakový hrnec, po kratším či delším váhání neodoláš a koupíš si ho, pak z těch experimentů nevyjdeš… asi jako já a plno jiných…

marmelada
1643 příspěvků 04.01.08 16:31
Pomalý hrnec za hubičku

by se vám možná podařilo koupit tady . Možná šance pro někoho, komu se PH z Bionaire zdá drahý.

zlata
1200 příspěvků 05.01.08 00:08
pomalý hrnec...

nemůžu si svého „línýho“ pomocníka vynachválit, speciálně, když nemám čas a nebo malý sporák. A pečené maso či kuře na alobalových koulích dle Spisera, tak to je žůžo. Přeji Ti moc dobrých a chutných zážitků s novým kámošem.

oldsoft
682 příspěvků 06.01.08 21:22
A mám ho!

Děkuji tímto marmeladě, že mě upozornila na pomalý hrnec na Aukru, vyhrál jsem si ho před chvílí za 7 stovek

marmelada
1643 příspěvků 07.01.08 08:28
Oldsofte

Není zač. Jsem ráda, že ho vyhrál Labužník. Přeji ti, aby se ti s ním dobře vařilo.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz