Poleva na polievanie cukroviniek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gaburiatko
739 příspěvků 19.11.09 06:39
Poleva na polievanie cukroviniek

Ahojte,
vedeli by ste mi poradit nejaky receptik na dobru cokoladovu polevu na namacanie napr. parizskych rohlickov, medovnickov..­....Tento rok sa chystam robit super lepene medovnicky od kamoskinej maminy, ale na polevu nemam recept.
Je mi jasne, ze do tychto poliev treba asi dat aj stuzeny tuk, ale ak by ste mali receptik bez stuzeneho tuku, potesim sa :)

Reklama

Reklama

Reakce:

svato
1417 příspěvků 19.11.09 18:37
ako som spomínala,

ja už nepečiem, ale v minulosti som používala zmes masla a čokolády, cca 1:1-2, podľa toho, na čo, pravdepodobne nesprávne, ale chutilo, najmä na parížskych rožkoch a šuhajdách. Nevýhoda oproti rastlinným tukom je to, že musíš vystihnúť ten správny KRÁTKY čas, kedy má poleva správnu konzistenciu. Sú aj také všelijaké varené z kakaa, cukru a vody, ale tie som nikdy rada nemala.

gaburiatko
739 příspěvků 20.11.09 14:05
svato

Dakujem, super, ze tam nejde stuzeny tuk, mam k nemu averziu. Inak, ja robim polevu tak, ze roztapam cokoladu v troche mlieka, takze je to aj dietenjsie, chut uzasna. Ale nestuhne to uplne, polievam nou liaty pernik a jablkovy kolac naopak a ine liate kolaciky.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz