Pohoštění pro 20 hostů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Padre
194 příspěvků 03.04.12 09:08
Pohoštění pro 20 hostů

Dobrý den všem, obracím se na Vás s prosbou o radu. Za pár týdnu budeme mít oslavu, na které bych chtěl připravit jídlo pro cca 20 lidí. Rád bych připravil něco, co jde snadno a rychle servírovat, každá porce je zhruba stejná atd. Napadlo mne připravit zdejší recept Prezidentská kotleta, který už mám vyzkoušený a je dobrý + nové brambory. Ale přesto se obracím na Vás, nenapadá Vás něco dalšího? K dispozici budu mít 2 trouby, takže bych upřednostnil něco, kde je mohu využít např. pro zapékání atd. Na 2 plechy si mohu naskládat potřebný počet plátků masa a pak společně péci. Práce bude dost, takže bych nechtěl např. předem maso osmahnout na pánvičce. Pokud mi poradíte, budu moc rád. Hezký den všem lidem dobré vůle přeje Padre.

Reklama

Reklama

Reakce:

glama  03.04.12 10:31

Padre, pokud budu mluvit z vlastní zkušenosti, vyzkoušela jsem v podobných případech toto:
1. Plněná vepřová roláda s mletým masem , - s brkaší nebo šťouchanými pórkovými brambory
2. Nejůžasnější jogurtové řízky s lehkým bramborovým salátem nebo staročeskými brambory s koprem
3. Kuřecí steaky s křupavou bylinkovo-sýrovou krustou - lze připravit z jakéhokoliv masa, příloha opět dle volby. Nemusí se předem opékat na pánvi, ale rovnou v pekáči v troubě.

Všechna tato jídla jsem dělala pro větší počet strávníků a šlo to v klidu a pohodě.
:mrgreen:

Padre
194 příspěvků 04.04.12 08:31

Milá glamo, děkuji za Tvé návrhy. Jogurtové řízky dělám často, častěji než řízky klasické, jsou výborné. Ostatní recepty jsou lákavé, do oslavy zbývá měsíc a něco, takže bych mohl udělat zkoušku a vyhodnotit. Děkuji a měj se hezky!

Potápka
3 příspěvky 04.04.12 10:43

Pokud bude hezké počasí určitě bych se pustila do grilování.
Jinak u nás na tyhle oslavy - je nás 18, takže podobný počet:

• cibulový koláč
  • salát s hovězím masem a pečenou řepou, k tomu zapékané bagetky
  • maso na gril, naposledy jsme měli uzenou krůtu ohřátou v udírně
  • sekaná
  • krkovička nebo kuřata na zelenině - připravuji v bedně na ohni, ale dá se i v troubě
  • plněná krkovice s bramborem nebo domácím chlebem

A jako fakt to nedělám všechno najednou, ale jsou to takové naše rodinné hity.

jolana
5064 příspěvků 04.04.12 11:38

Padre, a co tak plnenu kapustu? tu ma kazdy rad, pripravis dopredu a len uvaris ..alebo lenive holubky? tie si tiez mozes pripravit uz dopredu aj do mrazaku (aj predpiect), potom uz len do rury…alebo dobra kofta napriklad je tiez vdacne pohostenie..

http://www.labuznik.com/…ive-holubky/

alebo Raznici:na spajlu maso, slaninku ,klobasku, zemiak ponapichovat,nau­kladat do pekacika, prikryt alobalom.. narezat chleba ..serviruje sa lahko, naporcovane a tiez to ma kazdy rad..

…napadaju ma tie nase klasicke chute..

..tazko radit ked clovek nevie koho ides hostit..mladi, starsi ..menu pripravujeme podla toho koho ideme hostit tak aby sme ulahodili vsetkym..nech sa dari ..

:)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz