Podlahová krytina do kuchyně

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bali
1254 příspěvků 16.09.07 11:42
Podlahová krytina do kuchyně

měla bych dotaz na labužníky, kteří mají v kuchyni laminátovou plovoucí podlahu. Zajímalo by mi jak jsou spokojení, jestli jim něco nevyhovuje, jakou mají značku, …
Chtěla bych doma vyměnit podlahu a někdo říká, že plovoucí není do kuchyně vhodná kvůli vlhkosti, poničení, že mezi spáry vše zateče atd.
Jak je to u vás?

Reklama

Reklama

Reakce:

Labužník Jana.Q02
129 příspěvků 16.09.07 13:27
Bali

Mám lepenou laminátovou už pár let. Zdá se mi,že spáry jsou čím dál víc viditelné i když se snažím ji moc nemáčet. Je na ní vidět každá kapka a smítko už od dveří, ale dobře se myje.
Myslím, že není vhodná pro toho, kdo má psa v bytě. Prokluzují mu tlapky, rozjíždějí nohy a cvakání drápků o podlahu je dost hlučné. Dnes bych se rozhodla asi pro PVC s pěkným vzorem - jako korek nebo dlažba. Je teplejší a měkčí, i když není módní.

buraci
1136 příspěvků 16.09.07 14:19
Laminat

Bali, ja jsem mela laminat v kuchyni a muzu potvrdit, co pise Jana, je na tom vsechno videt, ale myt se muze jenom opatrne. Ja jsem mela znackovou podlahu vhodnou pro vysoky stupen zateze a nic moc. Taky bych ti doporucila dlazbu nebo lino, delaji i docela pekna lina, ktera vypadaji jako laminatova podlaha.

HelcaK
960 příspěvků 16.09.07 14:55
Holky,

tak jste mě utvrdili v tom, že plovoucí podlaha je pro mne nepoužitelná. Nikoli jen v kuchyni, ale vůbec - jsou lidé, kterým nic nepadá, nerozlévá se a podobně, když 14 dní nevytřou, tak je to poznat jen na nějakém tom chuchvalci prachu, a druzí, kteří když hodinu po generálním vytírání zametou, tak budou mít plnou lopatku. Znám osobně mnoho jedněch i druhých extrémů. Hádejte, kam naše rodina patří . Tímto je rozhodnuto, a na podlahu přijde napřesrok PVC, tedy to čemu se v Česku říká lino. Pravé linoleum je přírodní, poměrně drahá, byť kvalitní a trvanlivá záležitost. PVC zase není taková cenová darda a až bude nepěkné, tak se dá bez velkých stavebních úprav a velké finanční zátěže zase vyměnit. Akorát kolem krbu bude dlažba…

HelcaK
960 příspěvků 16.09.07 15:04
No dobrá,

když holky, tak utvrdilY…

Bali
1254 příspěvků 16.09.07 15:34
...

uz 8 let mam v kuchyni to kvalitni svetle lino, ale uz zacina byt unavene. U nas se chodi hodne v botech a ze jde manza z garaze rovnou do kuchyne neni nic neobvykleho :-((
Jak to tak zatim ctu, tak zatim jsem zase vice pro lino. Asi o neco tmavsi, neco do modra.
Muz je vic pro plovouci podlahu. Doufam, ze mu to vymluvim. Take nepatrime mezi ty, kterym nic nepada a nevyleva se

bedla  16.09.07 16:08
Má volba ...

Bali zkus se mrknout na Marmoleum … i když dražší, hodně vydrží a mají nádherné barvy. Už vybírám, na jaře to propukne.

Bali
1254 příspěvků 16.09.07 16:38
Bedlo,

tak jsem mrkla sem a objednala katalog a vzornik. Maji tam docela dobre modre barvy, i kdyz by se mi libilo neco jako modra prkna ;-)

tea63
935 příspěvků 16.09.07 16:42
Bali

já sice nebydlím v domečku, ale v paneláčku, ale také moc nejsme zvyklí se zouvat. To, že pořád něco leju a kapu po podlaze, to je normálka. :)Před pár lety jsme vyměnili staré lino, ale opravdu staré, teď se dělá zase něco jiného, za dlažbu v předsíni, koupelně, WC a kuchyni. Drahé to vůbec nebylo, záleží,co vybereš. Jsem s tím strašně spokojená, barva šedo bílo flekato žíhano, takže ani nevím, kdy mám uklízet.:-)) Nic není vidět.
Minulý týden jsem vařila velký oběd pro návštěvu a při malé kuchyni jsem nevěděla honem kam s horkým hrncem, nikde už nebylo místo. Tak plác na zem ! To bych si u lina nemohla dovolit. Pro mne je to velmi praktické.
Jsem pro dlažbu, ale je pravda, že když se Ti lino znelíbí, je mnohem lehčí ho vyměnit. A jen tak mimochodem, na tmavých, zvlášť modrých barvách, je vidět každé zrnko prachu…

Bali
1254 příspěvků 16.09.07 17:02
...

kdyz mne se ta modra do kuchyne hodi ;-)
A dlazbu prave nechcem. Tak nevim

bedla  16.09.07 20:11
Bali,

já byla tady

Eleeen
1127 příspěvků 17.09.07 08:31
PVC a ne lino!!!

Bali, tento rok jsem dělala komplet novou kuchyň a v mnoha studiích mě upozornili, že marmoleum ne! Prý jestli k domu budu mít služku, tak jo, ale jinak ani náhodou. Dlažbu jsem nechtěla (studená a co nani spadne a dá se rozbít, to se taky rozbije), plovoučku jsme už vůbec nechtěla a rozohodovala se mezi marmoleem a linem. Taky jsem chtěla modrou. Nakonec jsem našla nádherné modro+azurově modré lino, okamžitě jsem byla rozhodnutá.
Marmoleum je opravdu drahé a musí mít speciální údržbu co půl roku. Jediná jeho výhoda je, že není potištěné, je v řezu pořád stejně barevné, takže ho sice prochodíš (za X let), ale neošoupeš, pořád bude mít stejnou barvu. Dříve se pokládalo v rolích a upouští se od toho, protože se láme/drolí (asi jako korek), takže se teď dělají stejné obdélníky jako plovoučka, které se pokládají. A opět jako u plovoučky může dojít k tomu, že jsou spáry po čase vidět a když zateče a dřevotřískový podklad není ošetřený proti vlhkosti, tak platí to samé, co u plovouček…
Není nad pokládku PVC - dá se vybrat mnoho krásných, i se vzorem modré plovoučky (ale nevím teda, kde jsem to viděla), pokládka je rychlá a jednoduchá, lemování, klidně lišty si zvolíš sama. Jo a ani se nemusí lepit!!! Pak je jednoduchá výměna po letech!

Eleeen
1127 příspěvků 17.09.07 08:42
Vybírala jsem tady:

http://www.tarkett-floors.com/cz/

ale vždycky se pak podívej, jestli je to pvc nebo lino!

Bali
1254 příspěvků 17.09.07 09:41
Eleeeeeeeeeeeen,díky

to vypadá dost zajímavě. A je tam ten design co by se mi líbil:

tady

Eleeen
1127 příspěvků 17.09.07 11:21
tak to je super!!!

Dokonce čtyřmetrovka!!!!
To je lepší.
Mě se tam kdesi děsně líbila ta vodní hladina. Jak tmavomodrá, tak azurová. Jenže se mi nikam nehodila (ale to ještě můžu změnit, máme barák, jak kráva… )

Eleeen
1127 příspěvků 17.09.07 11:29
Bali

a ještě jedna drobnost - mají vynikající 3D vzorkovnu, kde si navolíš fotku např. podle barvy nábytku a do toho si doplňuješ jak barvu stěn, tak různé podlahy. Nám to hodně pomohlo při výběru barev na zeď (všechno máme barevné, líbí se nám to). Nemusí to být podlaha, ale třeba jen to sladění barev…

Bali
1254 příspěvků 17.09.07 11:40
...

my mate taky vse barevne. Steny po celem dome jsou zlute, oranzove, bezove,…Bila je pro nemocnici, jak rika muj muz.
Kuchyn mam zlute steny, ale fakt ZLUTE, a nabytek bilo-modry. Proto by se mi libila ta svetle modra prkna ;-)

ladunka
30 příspěvků 20.09.07 16:43
Ahoj vespolek!

Musím vám dát za pravdu!Mám novou kuchyň od května.Jelikož mám obývák a kuchyň dohromady tak máme všude plovoucí podlahu.Nejvyšśí stupeň co měli.Při kaźdým bouchnutí trnu co se zase stalo-núž nebo rozbitá sklenička?A ty drobné škrábance už neŕeším-vzdala jsem to po 14 dnech!Mám 4 chlapi v chalupě o 50 kilovým psu nemluvé tak si dokážete představit jak to u nás asi vypadá!S láskou vzpomínám na obyčejné lino!Všem hezký den!

Eja
3811 příspěvků 22.09.07 09:40
Už jsem psala Helce -

máme tři roky po celém bytě včetně předsíně, kuchyně, koupelny, WC PVC ( Novilon), na první i druhý pohled k nerozeznání od plovoucí podlahy ( vzor bukových parket). Měkké, tiché, teplé, na údržbu naprosto jednoduché, zvířatům to neklouže ( dva psi a kočka). Dcera má v obýváku laminátovou plovoučku, děs.

benule
4 příspěvky 26.09.07 21:17
Laminat v kuchyni

Jen to NE!!!!!Znam pripad -sousedi,dali laminat a jak hybali s kuchyni-odpadem,tak to za skrinkou kapalo,oni si toho nevsimli,a za 2dny se jim milej laminat pstavil jako stan a sel komplet ven.pak dali dlazbu.

Labužník paraplicko03
359 příspěvků 02.10.07 22:11
Plouvocí do kuchyně, asi ne

… co jsem slyšela a viděla u známých, tak kdo si plovoucí podlahu dal do kuchyně, tak teď pěkně nadává. Po čase jsou spáry opravdu vidět a hlavně na podlaze je vidět úplně všechno, takže se uklízí a uklízí. Stačí, když na podlahu kápne voda. Pro psy zcela nevhodné, špatně se jim na tom chodí a ty škrábance jsou také hodně vidět. Nedávno si to zase dala jedna moje kamarádka a už teď jí její retrívr z toho udělal zcela jinou podlahu. Já jsem pro dlažbu nebo pro PVC. Dlažba má nevýhodu, že je studená, ale zase hodně trvanlivá a dobře se dá udržovat. My máme PVC, hodila se nám taky modrá barva a nakonec jsem koupila Novoflor extra super (vyrábí Fatra Napajedla), je to odolné PVC - jen tak se nepoškrábe a cokoliv se zabodne, dírka se zase zacelí a ani dceři se to nepodařilo pokreslit , toto PVC je složeno z několika vrstviček. Chtěla jsem něco odolného a dobře udržovatelného a jsem fakt spokojená.

Eleeen
1127 příspěvků 03.10.07 07:26
novoflor

jsme si taky „vydatně“ prohlíželi a vypadá velice, velice dobře. A podle toho, co jsem viděla na řezu, tak vydrží snad i tolik, co dlažba.
Na ten jsme teda zapomněla…

Bali
1254 příspěvků 03.10.07 08:11
...

taky to spíš vidím zase na PVC.

lydia
1227 příspěvků 03.10.07 12:51
Laminát, Bali

tak jsem asi jediná, která nemá žádné reklamace ani potíže s laminátem. Mám ho v kuchyni a v podkroví více než 10 let. Nejméně 1× za týden vytírám mokrým hadrem. Kromě 2 "malých dírek " v kuchyni, nevím co mi to spadlo, spadne mi víckrát něco. 2× jsem kuchyň vytopila při čištění myčky. Laminát má stejnou formu jako před léty. Není sice nejteplejší, ale není to u dlažby ještě horší? Pes trochu klouže, ale na dlažbě a na parketu také. Parket poškrabe dříve než laminát. Já jsem spokojená. Bohužel nevím, jaká to byla značka. Zakoupila jsem u nás v Rakousku.
A když něco ukápne, tak se musí stejně podlaha vytřít, ať je jakákoliv.

VěrkaVe
29 příspěvků 16.06.15 13:26

A máte někdo v kuchyni normálně dlažbu? Nám by se tam hodila prostě dlažba, taky chceme ted předělávat kuchyn, ale nejsem si s ní jista.. Nebo mě napadlo dát kolem linky trochu lina a pak dlažbu, jaké jsou vaše zkušenosti? :think:

Kaculka10
27 příspěvků 19.06.15 14:12

Jo to dělá hodně lidí, že kolem linky si dají lino a zbytek dlažbu, taky možnost :palec: My máme po celé kuchyni dlažbu teda…a jako vpohodě úplně. Nám se to prostě líbí.

birkana
1665 příspěvků 19.06.15 18:28

@VěrkaVe, mám v kuchyni dlažbu (světle béžová s bílými terčíky a šedomodrým mramorováním). Máme kočky a do kuchyně se přes den v létě nepřezouváme - v rodinném domku :lol:. K večeru stačí vzít vlhký plochý mop a setřít. Hlavně, když je čerstvě posekaná tráva, domů se něco „natahá“. Uklizeno je během 3 minut a dlažba je stále i po 8 letech jako nová, žádné fleky a škrábance. Jen stírám vlažnou vodou a občas okolo sporáku odmastím přípravkem na mytí nádobí a přetřu drsnou stranou houbičky na nádobí. Žádné leštění, konzervování apod. Prostě pohoda.

Pravda, je to větší investice, ale kvalitní dlažba nás přežije :potlesk:.

VěrkaVe
29 příspěvků 25.06.15 08:30

No taky si říkám, že se ta investice do toho vyplatí. Je fakt, že poškrábání nehrozí :)
Díky moc za příspěvky! Tak ted už jen vybrat, je fakt, že to není moc levná záležitost, tak snad někde budou mít nějaké příznivé ceny :-) Taky bych chtěla něco mezi hnědou a béžovou.

birkana
1665 příspěvků 25.06.15 10:35
ještě dodatek

@VěrkaVe, tak to u nás vypadá, když není uklizeno. :lol:.

jolana
5064 příspěvků 25.06.15 10:55

Birkano, neprovokuj mi :mrgreen: :lol:…mam podobnu dlazbu ako ty, viac svetlu do bezova je krasna, lenze byt sme kupili uz pouzivany, dlazba je celkom pekna…lenze///lenze po vyse dvadsiatich rokoch sa spary vydrolili a vseobecne ju treba prebrusit a vylestit…no a to je fuska…mame ju v celom byte na skoro 130 m stvorcovych…parkety nechcem, laminatovu tiez nie, vadi mi udrzba a neodolnost vlhku, tuna je spina od prirody velka…lino tu nedostanem kvalitne a nasli sme ten vinyl quick step livyn zamkovu celovinyl…, takze hladam kto ma vinyl ako je spokojny…a nechcem koberce, aj to je dovod ze sa mi nechce brusit a lestit tu staru..rada by som dala daco co je prakticke aj pekne aj dlho vydrzi…ten Vinyl ma zaruku 20 rokov..vraj… :mavam:

birkana
1665 příspěvků 25.06.15 11:34

@jolana, světlejší a s trochu odlišnou „strukturou“ mám ve verandě (za vchodovými dveřmi) :mavam: :lol:.

jolana
5064 příspěvků 25.06.15 11:44

Pozri aka je…a nedajboze daco kvapkne a sa hned neutrie, tak to ta dlazdica vsaje, ostane flek, mam taky na verande od jahody, zopar niekde od povodnych majitelov.. vraj brusenim a lestenim sa to vsetko urobi, ale je to naramna fuska, a potom koberce…naozaj sa mi nechce ani brusit, ani lestit, ani na koberce uz nemam silu a naladu…foto nie je nic moc, nevidno farbu…vidno tie spary.. :mavam:…a lepit na tuto staru novu ani nahodou, prerabali sme kupelnu, skoro som o rozum prisla… :mavam:

Wolfg
583 příspěvků 25.06.15 14:42
Vinyl

Pod vinylovou podlahou musí být litý podklad, který se perfektně přebrousí a dokonale vyčistí. A v tom je háček. Pokud na ploše zbyde jediné smítko velikosti zrníčka soli, bude za čas na vinylu vidět. Celková kvalita podlahy závisí na odpovědnosti firmy, jak jednotlivé pruhy spasuje a přilepí

jolana
5064 příspěvků 25.06.15 16:57

Wolfgu, no ved prave…toto nechcem riskovat a navyse tuna, tuna je kazdy majster, a prave toho sa tyka aj to brusenie napriklad, nemusia mi to urobit dobre…viac zle ako dobre, viem o com vravim, prerabali sme kupelnu…parkety nechcem a plavajucu laminatovu tiez nie..ostava mi len tato zamkova, QUick step Livyn V 4, ta sa kladie na taku podlozku a je hruba 4 mm…je to jedna z najkvalitnejsich podlah vinyl na trhu, ale vseobecne by som chcela vediet kto ma kvalitny vinyl ako sa mu chova v dome…ci tie nase denne cestickuy je na nom vidno, presupany, nepresupany, odrety…proste skusenosti toho kto ju ma…nie je lacna, drahsie su uz len parkety…a po rokoch ju len zdvihnes vraj…nasla som firmu ktora ju ma a robi do tych najhotelov, robili to aj tuna v ikea, takze je to pre mna taka lepsia volba (duuufam) a zaruka na 20 rokov vraj…
 http://www.livyn.sk/

Kaculka10
27 příspěvků 03.07.15 13:20

Tak se můžeš podívat třeba sem levnedlazby.cz, tam jsme kupovali my :dance:
a ceny mají hodně dobré.

VěrkaVe
29 příspěvků 10.07.15 18:49

Ok moc všem děkuju :) Něco vybereme snad :think:
ty levnedlazby to musím ukazat doma, ty ceny se mi zdaji fakt dobry.

Janula-83
6 příspěvků 12.07.15 00:46
Laminát vyhovuje

My máme v kuchyni čtvrtým rokem laminátovou podlahu, a jsem spokojená. Původně jsem moc chtěla dlaždičky, ale nakonec nelituji. Občas někde nějaká voda ukápne, a podlaha je pořád jako nová. Co se týče značky, tak to bohužel nevím, ale byla to nějaká zlatá střední cesta :-) Dřevěné bych se asi bála, ta je choulostivější.

Kaculka10
27 příspěvků 16.07.15 11:53

Jj ceny jsou tam přijatelné. Však uvidíte, kde vyberete nakonec :dance:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz