Pizzeria Einstein - nejhorší obsluha mého života

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Petrr
2 příspěvky 05.08.08 21:38
PIZZERIA EINSTEIN - NEJHORŠÍ OBSLUHA MÉHO ŽIVOTA

Ahoj milí návštěvníci,

normálně se diskuzí a podobných věcí na těchto stránkách nezúčastňuji. Rád bych se ale s vámi podělil o mou zkušenost s obsluhou pizzerie Einstein na Štefánikově 52 u Švandova divadla.

S přítelkyní jsme se rozhodli, že si zajdeme na oběd do této pizzerie. Už ve chvíli, když jsme si objednávali, servírka na nás hodila pohled, jakoby právě snědla kilo citrónu. No co, řekli jsme si, zbytek snad bude v pohodě. Jenže nebyl.

Dali jsme si oba dva saláty. Ten můj byl docela dobrý, ale v tom od přítelkyně byl tak měsíc starý nastrouhaný eidam sýr a hodně zapáchal. Požádal jsem obsluhu, ať to tedy odnesou, že sníme jenom ten jeden.

Potom, co jsme dojedli, jsme chtěli zaplatit, ale cca 20 minut obsluha nepřicházela. Řekl jsem přítelkyni, ať na mě počká venku, že zaplatím a vyřeším to s tím salátem. Samozřejmě jsem řekl obsluze, že zaplatím jen to, co jsem snědl, že ten zkažený salát platit nebudu, když jsem jej ani nesnědl. I když jsem vše řekl slušnou formou, ženská za barem i další z obsluhy se mi začali pošklebovat, že si vymýšlím, že jsem zmlsaný, že jako student chci všechno zadarmo a jsme vybíravý atd. Zopakoval jsem, že zaplatím to, co jsem skutečně snědl a vypil, ať mi vrátí ISIC a půjdu. Jenže do toho se vmísil vedoucí (všichní - obsluha i on jsou ruského nebo podobného původu), co je zde za problém.

Vše jsem mu znovu slušně vysvětlil a vybídl jsem ho, že zaplatím to, co jsem snědl, kromě toho zkaženého. Začal mi vyhrožovat, že zavolá policajty a že mi ISIC nevrátí. Asi po 3 minutách dohadování jsem zjistil, že to opravdu nemá cenu, a nabídl jsem mu, že vyrovnám celý účet a ať mi vrátí kartu. Dal jsem mu peníze, ale on mi ji přesto nechtěl vrátit.

To už jsem mu řekl naštvaně, že je to kretén a nemá právo mi zadržovat doklady. Chtěl jsem mu vzít svoji kartičku z ruky, on mě ale hrubě napadl a chtěl mě zatáhnout do zadní místnosti, kde není veřejnost. Vysmekl jsem se mu a znovu jsem chtěl dostat svoji kartičku, on mě ale hodil o přepravku s lahváči, která se rozbila. Pak se mi konečně podařilo mu kartu vzít, ale jak jsem se mu vysmýkal, roztrhl mi přitom celou košili.

Jak jsem vycházel ven, ještě jsem ostatním lidem řekl, co je čeká, pokud si zde budou oprávněně a slušně stěžovat a nebudou zde chtít zaplatit za zkažené jídlo.

Venku na mě přítelkyně v šoku vyvalila oči, co se stalo a co to byly za rány vevnitř. Šli jsme hned potom do obchodu na Václaváku koupit novou košili.

S takovým jednáním jsem se v restauraci ani hospodě v životě nikdy nesetkal. Nejsem v žádném případě konfliktní člověk a spíše, pokud to situace dovolí, ustoupím nebo druhé straně vyjdu vstříc.

Chtěl jsem napsat stížnost na www stránky, ale nemají žádnou diskuzi, odkaz na e-mail nebo telefon na vedení společnosti. Jenom telefon na pobočku, který mi zvedne stejný chlap, co mě napadl. S touto restaurací končím a v životě zde již nikdy nepůjdu.

Chci vás ostatní varovat před hrubým a nesolidním jednáním této obsluhy, pokud máte podobné zkušenosti s touto pizzerií, prosím, napište do diskuze, ať se ostatním studentům a ostatním nestane to co mi. Sleva na ISIC je sice krásná věc, dám však příště přednost solidní restauraci s dobrou obsluhou, kde zaplatím více, ale v případě, že dostanu něco zkaženého, mi vyjdou vstříc a třeba se i omluví.

Reakce:

Labužník jandule02
1089 příspěvků 06.10.08 10:19
...

Ahoj, podnik stejného jména (a možná i stejných vlastníků) se nachází na rohu Rumunské a Londýnské v Praze 2. Rozdíl je v tom, že je zde česká obsluha a musím říci, že i když jsem tam jeden čas chodila tak 2 x týdně na oběd, nikdy jsem na nic zkaženého nebo nepoživatelného nenarazila. Samozřejmě, není to žádný špičkový podnik, ale celkem to bylo v rámci slušného standartu. Ona příčina asi bude spíše v personálu, souhlasím v tom, že cizinci, kteří jsou z domova zvyklí na ledacos a navíc zápasí s češtinou do obchodů a restaurací nepatří, protože Vám celkem logicky dají špatnou informaci - buď z nevědomosti, nebo lenosti.

Blossom
9 příspěvků 16.10.08 08:23
...

S autorem souhlasim, podnik si vydobil spatnou reputaci uz davno. Bydlim na Letne vedle jedne z pobocek. Davno uz tam nechodim. Ale z zadnym „cizincem“ z rady obsluhy jsem se tam nesetkala. A protoze jsem sama „cizinkou“, i kdyz ceskeho puvodu a v Praze uz ziji od detstvi, chci take reagovat na prispevek uzivatelky Jandule. Na co jsou prosim dle Vas „cizinci“ zvykli z domova? Jake cizince tim myslite? Mimochodem, draha Jandule mam k Vasemu prispevku vice vyhrad…viz kdo kam patri atd. Dle vypisu z obchodniho rejstriku provozuje sit pizzerii Einstein jednatel s.r.o. jmeno ktereho podle mne zni Cesky. Tak o cem je tady rec? O tech cizincich co jsem jezdeji misto nas pracovat nebo o tom majiteli? Tak kam podle vas ti cizinci patri? Budu hadat! Asi na stavby a na uklid zachodu ze?
Ja tady nechci spekulovat o tom ze je spravne zamestnavat imigranty a o pristehovalecke politice. Ale fraze typu „souhlasím v tom, že cizinci, kteří jsou z domova zvyklí na ledacos a navíc zápasí s češtinou do obchodů a restaurací nepatří, protože Vám celkem logicky dají špatnou informaci - buď z nevědomosti, nebo lenosti.“
mne proste vyvadeji z miry…

beretka
9 příspěvků 22.04.09 09:50
Podobná zkušenost

Ze stejné restaurace mám podobnou zkušenost. Servírka mě i syna (téměř dospělého) hned po usednutí seřvala, že jsme jí pohnuli se stolem a ten se kvůli nám viklá. Jindy bych odešla ale měla jsem s sebou velmi hladového pubescenta. Jeho piza byla celkem jedlá, co se dá také zkazit na klasice sýr, šunka (i když ta nejlevnější, spíš šunkový salám) a žampiony. Moje zapečené těstoviny byly vrtule z předvčerejška, částečně oschlé a znovu ohřívané s tlustou slaninou místo uzeného a sterilovaným hráškem, místo syrového mraženého. Das ist hrůza a nikdy do Štefánikovy nikdy nikdy více.

Labužník jandule02
1089 příspěvků 23.04.09 07:44
Asi zřejmě došlo k nedorozumění

Pod pojmem „cizinci“ v obchodě a pohostinství jsem neměla na mysli jakékoli osoby, které nemají české občanství, ale spíše ty z nich, kteří mají poněkud jiné zvyklosti, které jsou zde (v Evropě) považovány za společensky nepřijatelné nebo přijatelné s výhradami.
Nejsem rasista, to opravdu ne, dokonce ani nacionalista, ale přeci jen člověk uvítá, když se svoji mateřštinou domluví aspoň doma.

Viliam Wallace
1 příspěvek 16.04.12 21:00
Einstein Londynska - nikdy viac!

Ahoj,
chcel by som sa s Vami podelit o zazitok z nedelnjsieho vecera. Po vikendovej akcii mimo Prahu sme sa po prichode na Hlavne Nadrazi v 14 ludoch rozhodli, ze sa pojdeme este naposledy niekam spolocne najest. Kedze nas bola vacsina studentov, rozhodnutie padlo na Einstein-a s jeho „akciu“ 1+1zdarma.
Vydali sme sa teda do Einstein-a na Londynskej.
Po prichode na miesto sme poslali do vnutra dvoch kolegov aby sa pozreli, ci tam je dost miesta na posadanie. Ty sa vratili s tym, ze miesta tam je dost. Dodali este, ze casnik namietal nieco o pocte a ze bol celkovo neprijemny, ale ze to vyriesilo dohodou, ze sme ho ubezpecili, ze nepotrebujeme sediet spolu, takze nebudeme prenasat stoly.
Vosli sme teda dnu a posadali sme si k stolom. V tom prisiel casnik s vychytralou informaciou, ze sme velka skupina (14 ludi) a preto bude musiet byt minimalna utrata 1400KC a to kvoli tomu, ze sme v skupine 8o (aj ked sme spolu ani nesedeli, ani sme nemali ziadne specialne naroky). Jedine co vedel bolo, ze si budeme chciet uplatnit zlavu na ISIC, takze si to chcel nejako poistit. Na tom som sa spytal na pripad, co by sa stalo, ak by sme prisli po dvojiciach. Ci by sme aj tak museli platit nejaku minimalnu ciastku? Jeho odpoved bola, ze to uz nie. :zed:
Ze by ponaucenie: Ak do Einstein-a tak jedine v malom pocte?! :nevim:
Toto vydieracske jednanie sa nam pravdaze nepacilo, takze sa nas vsetkych 14 zdvihlo a odisli sme do najblisiej slusnej restauracie. Podnik prisiel o minimalne 700KC, co by az tak hrozne nebolo, ale hlavne dobru povest, ktoru uz nenapraviani akciou 3 za cenu 1. Do Einstain-a?! NIKDY!

Jedine co ma tesi je, ze som este pri odchode stihol odhovorit skupinku asi 4 prave prichadzajuich aziatov od posedenia v tomto uuuuzasnom prostredi. :cert: Podniky s takouto obsluhou si zasluzia jedine ukoncenie prevadzky!

Prajem len lepsie zazitky!
Viliam

martinkozak
1 příspěvek 19.03.13 12:56
Naivita

Zdravím,

chodit do Einsteina kvůli obsluze je, mírně řečeno, hodně naivní. Docela dobře v některých z nich (třeba v tom letenském) vaří; tedy ve srovnání s hrůzami, které člověk potká i v noblesněji se tvářících pizzeriích; na druhou stranu jinde a někdy i jindy – kvalita kolísá – to zase stojí za nic.

Jejich podmínky jsou, ano, naprosto nepochopitelné a chování obsluhujícího personálu často dost specifické. Jsou to Bulhaři, mimochodem, nikoliv Rusové.

Závěr je asi takový, že je-li člověk student a chce se levně a v některých z nich i docela slušně najíst, je Einstein ucházející volbou. V opačném případě jsou skutečně i lepší podniky.

M.

PizzaEinstein4
1 příspěvek 22.05.16 19:33

Dobrý den, hovoří vlastník pizzerie Einstein na Londýnské ulici.

Bohužel už delší dobu nás trápí i trápili problémy s obsluhou. Těchto 1400 Kč byla jenom „záloha“. Funguje to na principu, že těchto 1400 Kč (100 Kč na osobu) předáte číšníkovi. Těchto stejných 1400 Kč vám potom bude „vráceno“ způsobem, že se vám od zaplacené sumy (např. 2800 Kč), těchto 1400 Kč odečte. Takže ve finále zaplatíte jenom 1400 Kč.

Možná je to těžší na pochopení, ale takto to funguje. Bohužel vypadá to, že číšník vám to nesprávně vysvětlil, či nevysvětlil vůbec.

Děkuji za pochopení a omlouváme se za způsobené problémy.

Vlastník pizzerie Einstein.

petrkral
1 příspěvek 13.03.18 12:13
Pizza

Dobrý den,

hledal jsem recenze podnik a nějak mi nesedí. Občas s přítelkyní zabrousíme do podniku, který má nyní mimochodem i stránky, kde si můžete stěžovat, tj, kontakt i email ** a nepřijde mi, že by byli arogantní nebo tak nějak.

Každopádně ta situace s tou bitvou o ISIC kartu zní tak absurdně, že se mi tomu nechce moc věřit ani:D

Edit admin - odstraněn odkaz

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz