Piškoty v USA

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

HelcaK
960 příspěvků 01.01.07 05:23
Piškoty v USA

Mam sestřenici v Seattlu, hrozně touží po vánočnim salamu /piškoty, kakao, máslo, rum/ ale neni schopna tam objevit piškoty chutově odpovidajici tem českým. Já nedokážu posoudit, jestli tam fakt nejsou, ona je taková „roztržitá profesorka“ že tady v krámu nenajde ani rýži. Neni tu někdo, kdo by věděl o tom, kde se tam dají sehnat? Případne i co nejbližši rum tomu našemu. Do kuchyně ona moc není, takže upéci si je by byl asi dost problém. Viděla jsem na googlu něco s názvem Ladyfinger a vypadalo to jako naše cukrářské piškoty, nevíte jestli je to chuťově stejné? Díky.

Reakce:

esmeralda
4813 příspěvků 01.01.07 14:17
Piškoty v USA - Helčo,

tady v Oz je má každý supermarket. Prodávají se tu pod názvem Savoiardi nebo Sponge Fingers.
Tak ať se sestra zkusí zeptat.
Jen tak mimochodem snad pro zasmání: Ladyfingers je tady druh banánů. :-))))

spanny
159 příspěvků 06.01.07 12:59
Piskoty a rum

Ja mam bratra v USA a tak jsem mu napsala protoze vim ze hledal chutove podobny rum Ceskemu a ze vypil hodne rumu nez prisel na ten dobry. Je to Captain Morgan Spiced Rum. A ty piskoty jsou tam take a tady je bratrovo manzelky odpoved: Piskoty u nas mame. Jsou vetsi, jako vsechno americke, nejsou tak krehke jako ceske. Ladyfinger se vice podobaji ceskym piskotum, jenze jsou dlouhe ne kulate. Jsou krehci nez americke piskoty.

HelcaK
960 příspěvků 06.01.07 14:59
Ó díky díky,

přepošlu, snad to naše roztržitá profesorka sežene, když bude vědět, jak se to jmenuje. Sama by to nenašla, ani kdyby na to zírala do regálu, ale když se bude moct zeptat, tak zase „línou hubu“, to ona nemá :-), dík

esmeralda
4813 příspěvků 06.01.07 15:43
Spanny,

že by se v USA neprodával český rum?
Vždyť se vyváží i k nám do Balíkova. :-))))

HelcaK
960 příspěvků 07.01.07 00:00
Božkovský tuzemák

nevim, já byla nejdál 14 dní na Ukrajině, tam není k dostání NIC. Ale hledala jsem vývoz na stránkách Stocku a pro USA rum nenašla. Ono je to s tím dovozem všelijaké, sestřenka třeba sháněla černého Kozla(pivo, které má medaile z pivních festivalů v USA, asi i v Austrálii), a zatím se složitě dopracovala k tomu, že ho zástupce Submiller pro jejich oblast zná, někde ho pil, ale nedováží ho. Zato objevila černé pivo z pivovaru Klášter - Hradiště nad Jizerou. To musí být ve srovnání s kolosem Submiller (vlastní i Pilsner Urquell) mrňous, a do Seattlu se dostane. Pak tam něco shánějte.

esmeralda
4813 příspěvků 07.01.07 01:49
HelčoK,

asi bydlím v ráji. I Kozla tu máme.

babi
6360 příspěvků 07.01.07 05:37
Helco,

v Kanadě jsem kupovala rum podobný českému a to rakouský

On to totiž pravý rum není, ale je to punč tak jako ten náš český Seattle je co by kamenem dohodil do Kanady a tak co nedostanou tam, v Kanadě nejspíš dostanou. O různá česká piva není nouze, včetně toho Kozla. V Seattle je česká restaurace Labužník a tam Tvé sestřenici zajisté poradí kde a co. Piškoty se dostanou koupit porůznu, ale hlavně u Itala. Dcera bydlele po léta ve městě Victoria na ostrově Vancouver, kde jsem ji často navštěvovala a odtam se plaví trajektové lodě do Seattle

HelcaK
960 příspěvků 07.01.07 05:51
Babi

díky, přepošlu jí to sakumprásk, ať se holka snaží

spanny
159 příspěvků 07.01.07 06:08
Esmeraldo

Urcite bydlis v raji, ja v Anglii jen dostala Plzensky a Budejovicky Budvar a ve Spanelsku je to to same.

HelcaK
960 příspěvků 19.01.07 08:40
Babi,

tak se sestřenice s velkou slávou chtěla vypravit do restaurace Labuznik v Seattle, a oni ji (asi loni) zavřeli…

babi
6360 příspěvků 23.01.07 08:02
Helčo,

to je škoda, docele dobře vařili. Já tam už několik let nebyla…

Tapi
12 příspěvků 30.01.07 14:23
...

Minuly rok jsme byli za synem v USA a viděla jsem ve větším obchodě regaly z potravinami z různych evropských statu i z česka
pravda ne všechny,ale jsou.

Chmalka
2 příspěvky 14.11.07 14:57
České piškoty

česká piškoty maji v Chicagu a daji se objednat jak on-line, tak po telefonu. Mají tam i jine česke zboží. Prikládam link: http://www.czechtempo.com/Index.aspx

HelcaK
960 příspěvků 21.11.07 17:59
Chmalko, díky

v tom Chicagu sestřenice piškoty konečně sehnala. Můj soukromý názor po přečtení všech příspěvků sice je, že sehnat piškoty v USA nemůže být takový problém, ale holt komu není z hůry dáno… Tak tenhle polopatický odkaz konečně zabral.

Nonya
1 příspěvek 04.07.12 13:49

Pokud ja vim, tak piskoty se daji sehnat v temer kazdem supermarketu v USA pod nazvem „Nila“ wafers. Tady je link na par fotek.

Jinak taky „Ladyfingers“ se daji pouzit, ale maji jiny tvar a jsou krehci nez normalni piskoty.

Good luck!

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz