Písek - Motel Na Ptáčkově

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Eleeen
1127 příspěvků 22.05.07 12:42

Vloni jsme se tam stavovali cestou na dovolenou a byli jsme maximálně spokojeni. Tohle jediné jsem o nich našla na netu:

Na úpatí Píseckých hor nedaleko Lesního hřbitova, u silnice I. třídy č. 29 směrem na Tábor cca 2 km od centra města. Budova byla vystavěna před 150 lety a upravena na přelomu 19. a 20. století, tuto atmosféru si uchovala dodnes - ke znovuotevření došlo v roce 2005. Motel nabízí 25 lůžek, restauraci s venkovním posezením - otevřeno denně 10.00-22.00, od června do září kulturní představení v pátek a sobotu.

Reklama

Reklama

Reakce:

bona
2416 příspěvků 22.05.07 14:04
Eleeen,

představ si, že Na Ptáčkovně se v roce 1905 narodil můj dědeček, tenkrát vlastnil dům jeho otec. Jeden čas byla Ptáčkovna proslulým píseckým nevěstincem (nevím přesně kdy, ale asi budu pátrat, abych zjististila něco o svých předcích…:-)).
Naproti na Lesním hřbitově odpočívá děda a není to tak dlouho co i babička.
Máš pravdu, je to skutečně půvabné místo s atmosférou zašlých časů (pro mě dvojnásob).
Dík za vzpomínku.
 Bona

Eleeen
1127 příspěvků 22.05.07 14:07
škoda,

že nemají ani webovky. Stavba je to velice půvabná, alespoň pro mě. A ty velké stromy kolem jsou absolutně senzační a i v letním horku se tam příjemně sedí venku.
Navíc jsme se tam opravdu moc dobře najedli a tajně jsem okukovala i cizí talířky, které vypadaly stejně plně a chutně, jako ty naše…

Jsem ráda, že to místo zná i někdo jiný a navíc - z rodinného kruhu.

bona
2416 příspěvků 22.05.07 14:32
Podobnou prvorepublikovou atmosféru

má také písecká restaurace Na ostrově. Párkrát jsme tam jedli, než jsme se vydali na naši obvyklou výpravu kolem řeky až na Soutok (také stará hospoda, děda tam dělal několik sezón) u Putimi, kolem hospody U Smetáka(obligátní zastávka) … To jsou taková písecká výletní místa…pro mě spousta vzpomínek i představování si, jak to tam bylo a vypadalo předtím, než jsem se narodila…Když tam chodila moje babička s dětmi a teď já se svými…Už se těším na prázdniny!
 B.

bona
2416 příspěvků 30.05.07 12:48
Eleeenko,

teprve teď jsem si všimla, že máš chybu v názvu motelu - proto nemůžeš nalézt webové stránky. Je to NA PTÁČKOVNĚ, chybí Ti tam en.
Stránky mají, jen jsem zadala na ptáčkovně. Bohužel já neumím vložit takový ten klikací odkaz, tak to třeba někdo udělá za mě. Je tam krásná fotka celé budovy a také program kulturních akcí.
Krásný den Bona

manek  31.05.07 06:26
Tak tady je klikací odkaz,

ať to máme jednodušší: Motel na Ptáčkovně

Eleeen
1127 příspěvků 31.05.07 11:17
Díky,

to mi to písmenko někde vypadlo. Ale dívala jsem se na jídelní lístek a už nemají candáta, ale lososa a ani nemají můj salát Tassos. Ach jo. Ale myslím, že tam všeobecně dobře vaří a vybrala bych si i teď…

bona
2416 příspěvků 31.05.07 11:17
Mánku,

díky! Já jsem tak neschopná v tomto ohledu… Budu se muset tyto vychytávky naučit…
 B.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz