pirohy co nejsou pirohy :-)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sonasa
1 příspěvek 16.04.07 10:17
pirohy co nejsou pirohy :-)

Ahoj, sháním recept na něco, co kdysi prodávali na Masarykově nádraží v Praze pod názvem „ruské pirohy“. Ale z receptů na pirohy je jasné, že šlo o něco jiného. Byly to smažené měkké slané válečky plněné mletým masem - moc dobrý. Kdo si na ně vzpomíná či má typ, co by to mohlo být a jak se to dá uvařit, prosím ozvěte se. Díky. Sonasa

Reakce:
yvette13
4 příspěvky 23.04.07 14:06
pirohy

omlouvam se, nejdriv jsem moji reakci soupla jako novy prispevek

jde o to, jestli chce piroky varene ve vode z testa ktere se pouziva na testoviny, tohle se pouziva na strednim Slovensku, plni se na sladko (i na slano, ale zridka) a nebo piroky pecene na panvi z bramboroveho testa plnene uplne cimkoli (nejlepsi na svete!!) a ty jsou ruske, rusinske ci ukrajinske

yvette13
4 příspěvky 23.04.07 14:07
...

a jeste je mozne, ze jsi jedla neco jako se u nas na Slovensku jmenuje pirozky coz jsou hooodne mastne smazene valecky, ale u nas se plni makem, povidly, orechy nebo tvarohem, jedla jsem je ale jen na Obchodné ulici v Bratislave :)) recept nemam

jau
457 příspěvků 23.04.07 16:55
...

Na www.recepty.cz právě dnes přidala paní Jarčušková mmj. recept na Beljaše. Podle popisu je to právě to, co hledáš

Robertold
1 příspěvek 29.12.15 23:03
Parádní pirohy s masaryčky

Ahoj Sonaso…

Stejně jak ty jsem kdysi hltal ty naprosto parádní a úžasné pirohy od paní, co je prodávala ve vestibulu Masarykova nádraží. Stávala na pravé straně od hlavního vchodu od tramvaje, za ní končily koleje a za roh doprava se chodilo k zadním pokladnám a na záchody. Odjížděli jsme od tam na naše turistické výpravy s TOM TJ Admira Kobylisy. Pak se po ní slehla zem a já je už nikdy neměl v puse. To bylo tak jednoduché těsto s kouskem masa, ale to do konce života nezapomeneš, že? Až onehdá… Byli jsme na Slovensku na horách, pěkně po staru vlakem s mnoha přestupy. A při cestě nazpět nám jedem ujel a čekali jsme v Liptovském Mikuláši devět hodin na další spoj. Zapadneme ti takhle do hospody, neb kde jinde čekat, že? A ukájíme hlad jednou tím, pak dalším, až jsem narazil v jejich nabídce na pirohy. V tu chvíli jsem si vzpomněl, jak báječně chutnaly ty na masaryčce a neodolal. V životě jsem udělal mnoho chyb. Věř. Ale teď nikoli!!! Byly to naprosto ty samé, úplně stejné chuti, konzistence a tvaru, s naprosto stejnou chutí oné masové náplně jak od té postarší paní z masaryčky. Dostalo mě to zcela do kolen a tys mi to teď připomněla. Až pojedeš někdy na Slovensko, napiš mi, na Googlu najdu tu hospodu, aby sis to taky připomněla. A protože provozuji pizza cafe a hledám další možnosti nabídky, vzpomněl jsem si na ně a momentálně jse ve fázi, kdy je budu trénovat, abych je mohl i já lidem nabídnout ku koupi.

Měj se, Robert

birkana
1682 příspěvků 30.12.15 09:14
Nehledáte toto?

Cituji z ruské kuchařky:

Beljaše
Ruské pirožky v podobě trubičky, na rozdíl od jiných se nepečou, ale smaží na pánvi.

Také jsem si je na nádraží kupovala - pravidelně 2 kusy. Abych „přežila“ cestu do Kladna :lol:.

birkana
1682 příspěvků 26.01.16 17:28

Všichni včerejší, dnešní i budoucí kuchaři, kteří hledáte na ty pirohy - nepirohy recept :lol:. Máme je zde na Labužníku!!!

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz