Píniové oriešky-dajú sa nahradiť?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Lisa
12 příspěvků 16.08.02 08:37
Píniové oriešky-dajú sa nahradiť?

Dajú sa nahradiť píniové oriešky inými? Rada by som si doma pripravila pesto, ale neviem ani o nijakej špeciálnej predajni v Bratislave. Pesto som si chodila kupovať do Tesca, ale uz aj oni s tým prestali. Pesto v pohári mi nechutí, sú tam cítiť konzervačné látky…

Reklama

Reklama

Reakce:

babi
6360 příspěvků 09.09.02 10:51
Lisa...

vzpomněla jsem si, že francouzká kuchyně má velice podobnou ¨pastu¨ jako je Pesto. Jmenuje se Pistou, je bez píniových oříšků a uveřejnila jsem na ni recept před několika dny.

Labužník richard02
10 příspěvků 03.01.03 06:30

Piniové orísky se dají alespoň v Praze sehnat v prodejnách Fruit de France. např. na Bělehradské ulici - jedna zastávka před nám. I.P Pavlova a dalsi je v Jindriske ulici vedle hotelu Palace. Cena byla v loňském roce 60 Kc/10 dkg.

penda
4752 příspěvků 14.05.04 22:58
náhrada.....

piniová semínka se dají nahradit běžně dostupnými slunečnicovými semínky…

Eleeen
1127 příspěvků 17.05.04 12:37
Pendi,

máš pravdu, že se slunečnicová semínka podobají piniovým „oříškům“, ale chuťově to spolu nemá nic společného. Ale je to škoda. Náhrada by byla za pár korun.
Mimochodem, všichni víme, že piniové oříšky jsou vlastně také semínka…

petromil
90 příspěvků 17.05.04 19:04
Piniové oříšky

Do pesta můžeš použít i jiné ořechy,hodně používám vlašské ořechy.plus něco zeleného:bazal­ka,petrželka,ro­keta,kerblík apod.A sýr podle nálady,i když nejlepší je parmezan.Přidat lze i ančovičky,sušená rajčata a hlavně dobrý olivový olej.Jo a taky sezamová semínka jdou použít a pálivé papričky taky.Olivy.

jana2_02
49 příspěvků 17.05.04 23:45
BURAKY

Jsem trosku zmatena z te diskuse. Ale ja jsem si myslella, ze pinione orisky jsou proste surove buraky. Kdyz se trochu uprazi jsou to buraky jak je zname. Treba by do testa nevadilo, ze jsou restovane? Nebo je to vsechni jinak?

penda
4752 příspěvků 18.05.04 01:37
oříšky

burské oříšky ..... piniové oříšky

esmeralda
4813 příspěvků 18.05.04 07:50
Jana2

Piniové oříšky jsou vlastně jedlá semena severoamerické borovice PINUS EDULIS neboli PINYON PINE. Buráky rostou pod zemí.

Kari
545 příspěvků 18.05.04 10:25
Piniové oříšky

Když jsem byla v Itálii, naučila mne kamarádka z Capského města sbírat piniové oříšky téměř na ulici. Stačí si najít šikovnou borovici (tu správnou, u nás ty borovice tak dobrá semínka nemají) a koukat ostřížím zrakem na zem pod ní. Jsou to drobná jadýrka v hnědých měkkých skořápkách, která ze šišek snadno vypadávají. Ale než jich člověk nasbírá deset deka a než je pak v opičích prstech vyloupe, tak to zabere dost času. Ale jsou mňam, kupovat je mi přijde jako dost drahý luxus…Škoda že tady takové borovice nerostou

Eleeen
1127 příspěvků 18.05.04 11:18
Kari,

no prááávě. Piniové borovice tady nerostou. My jsme ta semínka taky sbírali - hotové veverky (v Itálii a Chorvatsku). Ale když chceš pravé pesto, piniová semínka nic nenahradí.

Labužník hanula02
79 příspěvků 09.07.04 14:09
Kde koupit piniové oříšky?

Určitě je seženete v prodejnách zdravé vyživy Country Live v Praze a v mnoha dobře zásobených prodejnách zdravé výživy. Mají hodně specifickou chuť,.

Labužník hanula02
79 příspěvků 09.07.04 14:12
mail

posílám email

rosnicka
262 příspěvků 04.08.04 08:38
piniové oříšky

Minulý týden jsem je viděla prodávat na Ovocném trhu u prodavače oříšku…prodá vám na váhu kolik si řeknete, takže pokud půjde jen o trochu pesta či dochucení omáček na těstoviny atd. neudělá to díru do rozpočtu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz