Pěstování bazalky a pesto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

vrba
106 příspěvků 12.02.04 17:07
Richarde

Já pěstuji bazalku několik let na zahrádce(patřím k těm majitelům malého domku s ideální zahrádkou) a protože celá má rodina ji miluje, tak jí mívám požehnaně. Co s ní na podzim, Řeším to různě, něco mrazím, ale většinu suším. Ostříhám celé sazeničky a pak suším svazky. Taky moje známá z ní dělá „pesto“. Bohužel neznám recept, ale třeba by někdo tady věděl.

Reklama

Reklama

Reakce:

babi
6360 příspěvků 12.02.04 18:44
...

Na zahradě pěstuji několik druhů bazalky (červenou, italskou, která mně roste na výšku jednoho metru, thajskou do orientálních pokrmů, citronovou na saláty a čokoládovou na zákusky atd.) a pochopitelně jí mám plno před příchodem mrazu. Připravím si hodně ¨omáčky pesto¨ (klasický recept je na Labužníku) a zmrazím si ji do velkých kostek (tak jak se zmražují ledové kostky. Jinak bazalkové lístky také zmražuji.

Někteří dávají bazalku do oleje, ale pokud se nezachová napostá ¨čistota¨ a bazalka není naprosto suchá, tak se to nemusí zdařit.
Někteří prokládají bazalku ve sklenicích se solí (nahoře musí být sůl a před použitím se musí bazalka oprat).
Někteří připravují bazalkový ocet.
To jsou však techniky, které jsem osobně nezkoušela.

Všechny Vás pozdravuji

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz