Penové špice s cukrovou polevou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Fabujan
150 příspěvků 29.10.08 15:31

V detstve som si ich zbožňovala, mali náplň asi snehovú, ale s príchuťou citrónu a navrchu bola poleva buď ružová alebo žltá a pripadala mi ako fondán alebo bola cukrová? A celé to bolo postavené na veľkej okrúhlej piškóte. Dnes sa síce dajú tiež kúpiť, ale len vyzerajú ako tie z pred x-rokov, už mi nechutia. Skúšala som ich na Labužníkovi hľadať, ale nejak sa mi nedarí.

Reklama

Reklama

Reakce:

HelenaL
98 příspěvků 29.10.08 16:06
Volajú sa indiánky,

ale tie na Labužníkovi sú plnené šľahačkou. Snehové sú len tzv. miniindiánky od Blamanky.
Našla som viacero na nete, ale všetky majú iba čokoládovú polevu.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?…
http://www.mamincinyrecepty.cz/…sky/indianky
http://www.dobre-recepty.sk/…79-indianky/.

Fabujan
150 příspěvků 29.10.08 16:16
Indiánky-HelenaL

Môžme ich nazývať indiánky, ale keď pod názvom indiánky mám v ústach chuť po parížskom kréme s vaječným koňakom. Ono na názve až tak nezáleží, ten druhý recept sa mi pozdáva najbližšie. Vďaka moc.

HelenaL
98 příspěvků 29.10.08 16:22
Nechcela som poučovať

Názov som napísla iba preto, aby si ich ľahšie našla, ak sa rozhodneš venovať viac času preskúmaniu internetu.

HelcaK
960 příspěvků 29.10.08 18:20
Fabujan,

to bude možná nějaký krajový rozdíl - to s pařížským krémem a vaječňákem se na Západě Čech a tuším i v Praze nazývá „špička“, někdy „koňaková špička“ apod., a to s ochuceným sněhem, polité buď slaboučkou vrstvou čokolády, která nějak zkaramelizuje ten sníh pod sebou a úžasně pak křupe popřípadě něčím růžovým se tady skutečně nazývá Indián. A opravdu aspoň tady jsou už tak deset let běžně k dostání, teď už jsem zase dlouho neviděla ty růžové. Ale máš pravdu, že po revoluci po nich pár let nebylo aniv vidu, ani slechu.

HelcaK
960 příspěvků 29.10.08 18:24
Kdyby ses někdy nacházela v Berouně,

mají tam v takovém na pohled nic-moc kiosku na nádraží ty Indiánky čerstvé a úúžasné, stavuje se tam na ně pravidelně sestřenice, když přijede z Ameriky

HelcaK
960 příspěvků 29.10.08 18:31
Obrázky

tady target=_new , ve druhé řadě je indiánek, v osmé koňaková špička. Ale je pravda, že když jsem si zadala indiánek do vyhledávače obrázků v googlu, tak mi vyjel jeden, kde byli i ti růžoví a bylo tam napsáno indiánek krémový čokoládový, tak možná některé cukrárny tomu říkají jinak…

Fabujan
150 příspěvků 30.10.08 13:54
No HelcaK,

to je onoooooooo. Páni, ja mám z tých obrázkov sliny ako konské opraty. A keď som zbadala marokánku alebo marcipánový zemiak tak mám blaho na duši, to je spomienka na detstvo. Pravdou je, že na sladké moc nie som, ale tieto zákusky ma vždy dostanú.

HelcaK
960 příspěvků 30.10.08 15:13
Naprosto tě chápu,

já jsem taky před lety ty indiánky postrádala, a když se začaly objevovat, kvitovala jsem to s nadšením :-). Jen nevím, odkud jsi, jestli máš naději je někde sehnat, nebo jsou tady lokality, kde ty indiánky pořád nedělají

HelcaK
960 příspěvků 30.10.08 15:15
Respektive

možná na slovensku, nevím jestli žiješ v čechách nebo „doma“ :-)

Fabujan
150 příspěvků 31.10.08 09:53

Som zo Slovenska a aj tu stále žijem, ale keď som chodila na prázdniny pred x-rokmi do Rohatca pri Hodoníne, kde mi býva teta, tak tam som si ich pravidelne kupovala v miestnej cukrárni. U nás sa v tej dobe objavovali skôr sporadicky, ale boli tiež rovnako dobré. No a dnes, ako som spomínala, tak síce ich predávajú aj vyzerajú presne tak-krásne ružové špice, ale tá chuť je na hony vzdialená tým z môjho „mládí“.

HelcaK
960 příspěvků 31.10.08 10:08
Tak to opravdu

jedině ty receptíky :-(, a nebo jestli pojedeš do Čech na nějaký sraz Labužníků, tak si objednat od někoho, kdo je má doma v cukrárně :-))

Fabujan
150 příspěvků 31.10.08 13:55
HelcaK,

to ale nie je vôbec zlý nápad. Budem na to pamätať. Určite nás bude viac takých zaláskovaných do indiániek alebo špisov

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz