Pečivo na vánoční stomeček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Agatta
81 příspěvků 20.10.04 09:05

Hledám recept na pečení ozdobiček na vánoční stromeček!!!!!!!!!­!!!!!!!!Třeba nějaké Vizovické pečivo??????
Kdyžtak jestli mám někdo nějaké fígle, tak budu za ně moc ráda.

Reakce:

delisa
203 příspěvků 20.10.04 19:39
Na vánoční stromeček

dávám perníčky. Před pečením si do nich udělám dírku. Tou potom, do upečených a vychladnutých perníčků, provléknu úzkou červenou stužku a udělám mašličku.

delisa
203 příspěvků 20.10.04 19:41
dodatek

Ještě jsem chtěla dodat, že ty perníčky krásně provoní celý pokoj.

delisa
203 příspěvků 20.10.04 19:41
dodatek

Ještě jsem chtěla dodat, že ty perníčky krásně provoní celý pokoj.

penda
4752 příspěvků 20.10.04 20:08
vizovické...

je na labužníku a já dělám též perníčky, stejně jako delisa…jen mám ten problém, že mi je synáček zbaští dřív, než je stačím pověsit…letos jsem na to ale vyzrála..mám je objednané u vali, heč!…

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 20.10.04 20:25
agatto, pokud netrváš na pečivu...

na stromku výborně vypadají jablíčka, citrony a pomeranče nakrájené na plátky a usušené (vlastně křížaly)
a stejně jako perníček provoní celý pokoj ***

esmeralda
4813 příspěvků 21.10.04 01:06

No a kde je recept na ty perníčky?

delisa
203 příspěvků 21.10.04 05:29
Recept je tady

www.labuznik.com/recipe.php?…

A dalších 26 receptů také na labužníkovi

rosnicka
262 příspěvků 21.10.04 08:21
Deliso,

jak děláš ty otvory na pověšení, mně se to pravidelně speče ( ne u všech, ale..)
Lucianko, jak sušíš ty citrusy, aby se nezkroutili ci nezčernali?Lakuješ je po uschnutí?
 Díky

Vali
1326 příspěvků 21.10.04 09:33
Rosničko

já vypichuji dirky do perníčků kulatým malým vykrajovátkem, bylo v :,-(ě koleček od nejmenšího po největší. Když je perníček malý a dírka by ho kazila na vzhledu, tak se dá jehlou propíchnout a protáhnout třeba červená bavlnka nebo i vlna na pletení, taky to hezky vypadá.

Kari
545 příspěvků 21.10.04 09:40
Agattko...

Tady je jsou pro zajímavost taky pěkné medové recepty nejen o perníkových figurkách… Mrkni sem .

Tak mne napadlo, zřejmě by pomohlo péct pečivo s kousky špejlí, zapíchlých tam, kde chceme mít dírku na provlečení. Otvůrky by se určitě neslepily a pak by špejle měly jít snadno vytáhnout..

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 21.10.04 10:22
špejle

špejli na dírku v perníčkách, pečivu, ale i v citronech a pomerančích na zavěšení používám, je to přesně tak, že jde po upečení (usušení) dobře vyndat

co se týká černání pomerančů - ještě nikdy se mi to u nich nestalo, suším je doma na topení (krásně přitom voní) a nelakuji je ničím
citrony černají, ale mně to ani moc navadí, vypadají zavěšené spíše jako průhledné

delisa
203 příspěvků 21.10.04 10:48
Rosničko

ty dírky do perníčků dělám přesně tak, jako VALI

penda
4752 příspěvků 21.10.04 11:06
dírky...

já dělám dírky brčkem..slámkou…a ještě se mi nestalo, že by se mi spekly…když je brčko plné, vyfouknu těsto, které pak zapracuji do zbývajícího…

Labužník Sarka
433 příspěvků 21.10.04 12:00
Pernicky

Ja je peci se spejli, tu potom vyndam a vse je OK.

Agatta
81 příspěvků 21.10.04 13:18
Děku Děkuji Děkuji

Móóóóóóóóc Vám všem děkuji.......­.............­.´
Už se těším na Vánoce.....vlastně perníčky budeme za chvilku, co??
Kdy je vlastně nejlepší péct perníčky???
Mějte se..a.

rosnicka
262 příspěvků 21.10.04 13:29
hmmm,

jak jednoduche:-))Huraaa
Tak jeste jeden dotaz, mate nejaky specialni figl na zdobeni pernicku klasickou bilkovou hmotou. Dirka v pytliku spejli je docela velka, spendlikem mala, a vsechny ostatni „zarucena“ protlacovatka strikacky se mi vzdy ucpaly bilkovou polevou hned po druhem pernicku:-(.

Vali
1326 příspěvků 21.10.04 16:04
Rosničko a ostatní

pro toho, kdo umí stočit kornoutek na zdobení perníčků - jedna rada. V místě, kde má být špička na pergamen nalepím proužek isolepy(malý), po stočení kornoutku je špička vyztužena a déle vydrží. Kornoutek se nesmí moc přeplnit, aby šel uzavřít a po natlakování polevy se teprve malinko ustříhne špička. Potom se docílí tenkého proužku na malování.Namalovala jsem za ta leta velikánské množství perníčků a tak se mi osvědčilo malování pouze pergamenovými kornoutky, igelitovým sáčkem se mi to neosvědčilo. Perníky, jak už jsem zde někde sdělovala, potírám rozšlehaným vajíčkem ihned po sklepnutí z plechu po upečení.

Labužník Sarka
433 příspěvků 21.10.04 17:17
teple mleko

Potiram pernicky hned po upeceni teplm mlekem a jsou krasne leskle.

delisa
203 příspěvků 21.10.04 19:53
poleva na perníčky

Moučkový cukr na polevu je dobré přesít, tak je jistota, že v něm nezůstanou maličké hrudky, které ucpávají sáček na zdobení.

delisa
203 příspěvků 21.10.04 19:53
poleva na perníčky

Moučkový cukr na polevu je dobré přesít, tak je jistota, že v něm nezůstanou maličké hrudky, které ucpávají sáček na zdobení.

Labužník Dali02
23 příspěvků 21.10.04 21:36
Pečivo na vánoční stromeček

Když zdobíme perníčky a musíme práci přerušit, tak je dobré misku s polevou přikrýt namočenou utěrkou. Nebude se dělat škraloup, který by pak ucpával zdobičku.Poleva je jako čerstvá
třeba i druhý den, když je přikrytá mokrou utěrkou.

rosnicka
262 příspěvků 22.10.04 09:05
Vali,

díky.trochu si me zmatla tim kornotkem,nedovedu si nejak predstavit, jak se strefim izolepou na budouci spicku plniciho pytliku.Ale to je nejspis tim, ze jsem sacky nikdy nedelala. Dnes doma zkusim:-))Tusim, ze se delaji z obdelnikove­ho tvaru…

Labužník lucian.ka02
841 příspěvků 22.10.04 11:03
Rosničko,

z obdélníku se dělají nejlépe, ale kdybys dbala na eleganci, můžeš vyrábět kornoutky klidně i z kulatého nebo oválného papíru *
hodně zdaru, se zdobením také vždycyky válčím a posledně už jsem rezignovala a praktikovala jsem pouze to samé co Šárka - potírání teplým mlékem *

Vali
1326 příspěvků 22.10.04 15:05
kornoutky na zdobení

dělají se takto, čtverec pergamenu asi 40×40 cm se úhlopříčně rozdělí na dva trojúhelníky. Nahoře je pravý úhel, dole je nejdelší strana a na její polovině bude ta špička, tam se nalepí to zpevnění. Boční strany se rozdělí na tři díly a ten vrchní u toho pravého úhlu se odstřihne. Z toho se potom stočí ten kornoutek. Kdybych to tak mohla nakreslit -

na delší straně toho trojúhelníku přesně v polovině bude špička kornoutku

/________,_______
tady je ta špička ke zpevnění

Tak se mi to trochu povedlo nakreslit(stejně to pro mě byla fuška).

Teď už to chce jenom dobrou představivost a trpělivost.

lvice
148 příspěvků 25.10.04 13:49
Zdobení na stromeček.

Když ti zbydou bílkové polevy od zdobení perníčků, natáhni si na alobal sem-tam nit, na nit udělej po malých intervalech bobečky a dej usušit.
Po vysušení se to opatrně sloupne a máš pěkný ,,řetěz". Totéž jde s těstem na bílkové pusinky.

penda
4752 příspěvků 28.10.04 01:05
ještě jsem našla..

ve vánoční kuchařce čokoládové ozdoby, figurky na stromeček (v jádru to samé, co perníčky), jedlové šišky, ořechy, mikuláši, salónky a stříkané dvojkroužky…tak Ti to postupně šupnu na labužníka mezi recepty… :-)..anebo to hodím vše do jednoho receptu, líp se Ti to bude ukládat…

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz