Pečivo - dobré i na druhý den

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sylvie
2302 příspěvků 17.10.09 18:48
Pečivo - dobré i na druhý den

Milí labužníci, na srazu labužníků jsem se s někým bavila o pečení česnekových trojúhelníčků. Ten druhý mi radil co přidat do těsta, aby na druhý den byly stejně tak dobré. Už nevím, kdo to byla a co to bylo. Ach ten alkohol…

Reklama

Reklama

Reakce:

gmp
1603 příspěvků 17.10.09 19:03
přeci

přeci Ančka, si nic nepatuješ Miloš

Sylvie
2302 příspěvků 17.10.09 19:31
...

Nee, Milošku, AničkaV to na 100% nebyla.

anickav
2904 příspěvků 18.10.09 08:07
Sylvie,

mne sa nezdá, že moje cesnakové trojuholníčky sú na druhý deň suché - na 700 g múky dávam 100 ml oleja a celý margarín - 250 g Hery.
Do pagáčov dávam varené nastrúhané zemiaky (vychladnuté), všeobecne sa hovorí, že varený zemiak v kysnutom ceste zabezpečuje vlhkosť. (chutnala si ich?)

Sylvie
2302 příspěvků 18.10.09 19:19
Aničko,

někdo mi radil nějaký přípravek nebo co. Ale Tvůj recept jdu ihned vyzkoušet, dávám totiž do těsta jen ten olej, možná že to máslo nebo margarín navíc bude stačit.
Zkoušela jsem minulý týden Tvé Bratislavské rohlíčky, měly doma ohlas. Já si jen tak zobla…Někde mám ještě fotky z přípravy, snad dodám na Labu.

Míša

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.09 22:01
Sylvie,

nebyl ten přípravek Lactorex? Ten používají průmyslové pekárny a lze ho dostat v pytlech po 10 nebo 25 kg. Ale proč si cpát do pečiva chemii? Zkusila jsi do pečiva přidat na 500 g mouky cca 1/4 kávové (čajové) lžičky kyseliny ascorbové? Na objednání ho jistě dostaneš ve vaší lékárně. Ještě bílé pečivo zadělávám vodou z vařených oloupaných brambor nebo přidávám strouhanou vařenou bramboru.

Sylvie
2302 příspěvků 19.10.09 10:51
Ivo,

děkuji za rady!!! :-)

Sylvie
2302 příspěvků 03.11.09 20:27
Myslím, že se daří

Přidala jsem podle rady AničkyV do těsta více tuku a česnekové trojúhelníčky jsou mnohem lepší.
Ještě dodatek: ty na srazu jsem neochutnala, to jsem se držela diety. Bohužel vařím a peču čím dál líp a raději a dieta jde do háje…

anickav
2904 příspěvků 04.11.09 07:32
Sylvie,

ale do cesta ja iba olej, ale potieram s 250 g margarínu - tie 4 placky…trvám na tom, že na druhý deň nie sú suché…hlavne ak sú v uzavretej dóze…

Sylvie
2302 příspěvků 06.11.09 16:54
Aničko,

já do těsta přidala jen více oleje, ale toho másla do nádivky a na potření jsem dala víc. Co se týče másla, myslím, že je zbytečné a dám příště Heru. Kdysi jsem ji také dávala a nějak se chuť nelišila.
Ach ty ceny…

Co se týče diety, vařím hektolitry čistícího čaje a všechny ty dobroty jím zapíjím. Co jiného dělat, že…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz