Pece o vlasy.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pampeliska191
1075 příspěvků 20.08.02 07:42
Pece o vlasy.

KOPRIVOVA VODA.

(pro vsechny typy vlasu)

1/4 litru vinneho octa
1 hrst susenych koprivovych listu

Koprivove listy prelijeme varicim vinnym octem, nechame 10 minut vyluhovat a pote slijeme. Tuto tekutinu pak pouzivame kazdy druhy den k promyti vlasu, nebo k dostatecnemu oplachu.

Koprivova voda je idealni pri svedeni hlavy a pri lupech.

Reklama

Reklama

Reakce:

Tinami
166 příspěvků 28.08.02 06:00
Ne, ne a ne!

Předesílám, že si nepotrpím na lidové kosmetické recepty (ačkoli jsem i já paradoxně přispěla kávovou maskou). Proto jsem na různé recepty nereagovala, říkala jsem si, že nevím, nikdo mi to nenutí, mohu zůstat u svých oblíbených kosmetických značek a nechat na každém, co je ochoten podstoupit. Ale tohle se mi zdálo už moc, takže jsem to konzultovala se svým úžasným, skvělým a nenahraditelným kadeřníkem. Výsledkem je ujištění, že vlasům škodí i laciná kosmetika, natož lidové recepty. Takže dámy, to raději šetřete na tom jídle, než na vlastních vlasech.

P.S. Pampeliško, tobě se moc omlouvám, pokud jsem ti opět mimoděk ublížila, ale fakt v tomto věřím odborníkům.

Kopretinka
565 příspěvků 28.08.02 08:32
Jiný kraj....

Už od mala kopřivový vývar na vlasy používám, doporučila mi to i doktorka i kadeřnice, takže asi je to podle kraje. Jiný kraj, jiný mrav. Řekněte mi kdo z Vás si myslí, že kopřivová voda škodí? Tedy krom Tinami samozřejmě.

Labužník Zuzik
286 příspěvků 28.08.02 23:18

Nevím, když mi doktor řekne, že mám synovi na podporu léčby akné vařit kopřivový čaj a přikládat řebříčkové obklady, tak je asi blázen, jenže objednací lhůtyk našemu kožnímu jsou dlouhé a jezdí sem lidi z celého okresu. Manžel zas na radu lékařky má pít čistící bylinné čaje k úlevě při senné rýmě - asi je doktorka taky šaman - ale ono to pomáhá.
A že se vlasy oplachují kopřivovým odvarem - hlavně mastné vlasy, to snad ví každá malá slečna, která se začnat zajímat o to, jak být krásná. Tinami, klidně utrácej. Jestli si myslíš že v přípravcích drahých značek je něco jiného než bylinkové extrakty, tak máš pravdu. Ještě různá chemická konzervační činidla, barviva, a jiné „zdravé věci“ - ale jak píšeš, je to věc každého z nás .

Pampeliska191
1075 příspěvků 29.08.02 08:10

Vyse uvedeny prispevek byl prevzat z receptare od slavneho ceskeho jasnovidce, lecitele patera F. Ferdy. Recepty byly sestaveny z nekolika rukopisnych zaznamu jeho rad, ktere si opisovali jeho vdecni pacienti (mezi nez jsem patrila i ja). Navzdory tomu, ze pouzival uplne jednoduche lidove a dalo by se rici v nekterych pripadech doslova babske recepty, byly jeho lecitelske vysledky napodiv vynikajici. Dodnes mezi nami ziji lide, jejichz stav se velmi zlepsil, nebo se uplne uzdravili, pri dodrzovani jeho rad. Mnozi pacienti byli behem lecby p. F. Ferdy kontrolovani beznymi klinickymi metodami. Protoze jsem znala p .F. Ferdu osobne, tak se budu vzdy priklanet k jeho nazorum a souhlasit s jeho radami.
Mimochodem, promin Tinami, ale ten Tvuj „skvely, nenahraditelny kadernik“ musi byt opravdu jednicka. Ja jsem taky kadernice a vzpominam si jak nas ucili jake skvele vysledky vlasum dava koprivovy vyvar. Mozna by ses divila, kdybys poznala slozeni tech ruznych vlasovych prostredku, ktere Tvuj kadernik pouziva na Tvoje vlasy a za ktere platis horentni sumy. Mozna by stalo za to si to zjistit anebo radeji ne, protoze bys mohla byt zklamana zjistenim ze v mnoha z nich je pouzit koprivovy extrat. Mela by ses zeptat sveho kadernika, zda vubec vi z ceho jsou slozeny ty ruzne prostredky vlasove kosmetiky, ktere pouziva.
Nechce se mne ani verit, ze nekdo z lidi, natoz nektery z vyucenych kaderniku ma na koprivovy vyvar takovyto nazor. Kazdy at se ridi podle ceho chce, ale ja se budu ridit svym nazorem.

Pampeliska191
1075 příspěvků 29.08.02 08:12
Skvely a nenahraditelny kadernik

Omlouvam se ale nevim, proc se neobjevil k memu nyni odeslanemu clanku nadpis, proto ho zduraznuji

Tinami
166 příspěvků 30.08.02 10:13
Tak jo, ...

… Pampeliško, snad mi s Ferdou mé rouhání odpustíte. Nakonec, každému, co jeho jest, přece se nebudeme dohatovat o takové malichernosti. Navíc, když jsme tu kvůli jídlu.

Magdalena
2 příspěvky 05.09.02 21:54
Tinamin kadernik.

Teda Tinami,Ty mas bezvadne pripominky,to se clovek pobavi.kolik je Ti let?Nechces nam doporucit toho Tveho kadernika?Jsi Trapna.Nechces radeji napsat nejaky recept,asi to bude lepsi.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz