Pece o rezane kvetiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Labužník Andry02
121 příspěvků 06.04.05 08:37
Pece o rezane kvetiny

uz pred hodne davnem jsem v nejakem kvetinarstvi dostala brozurku z Holandske kvetinove kancelare, kde byly bezva tipy na peci o rezane kvetiny. Ne jen takove ty notoricky zname - vymena vody atd ale i ponoreni celych stvolu do studene vody a tak. Jenze po prestehovani brozurka nejak zmizela (podeziram vyhazovaci manii meho manzela) … Nemate nekdo? Nebo neporadite -mam rada tulipany, ale dost casto se mi ve vaze ohnou do praveho uhlu a ja nevim co s nima aby se zase narovnaly..... Dekuju moc

Reklama

Reklama

Reakce:

penda
4752 příspěvků 06.04.05 10:48
andry,

našla jsem Ti návod na tulipány, na rovné stonky: Obalte stonky tulipánů pevně vlhkými novinami a postavte je nejméně na hodinu do 5 cm vody. Potom propíchněte každý stonek těsně pod květem krátkým špendlíkem, aby dovnitř mohl vzduch.
Jinak můžeš zkusit kontaktovat kancelář holandského květinářství v Praze:
Tel:
224 828 065
224 828 456
224 828 456
www stránky
kvetiny@ewingpr­.cz

Labužník Sarka
433 příspěvků 06.04.05 11:48
Tulipany

Mam jednodusi reseni. Polozit tulipany do vody(ja polozim jen konce do umyvadla), trochu zariznout zaschle konce a par minut nechat vodu natahnout. Mezitim vymenim vodu ve vaze Stonky se napiji a po chvili ve vaze opet budou vpozoru. Jakmile u tulipanu zaschne spodni rez je zle a dlouho nevydrzi. To je moje rada z praxe. Zivotnost tulipanu ve vaze se udava asi 5 dnu, ale mne vydrzi i 9dnu.

Labužník Andry02
121 příspěvků 06.04.05 13:19
Pendo, Sarko

DEKUJUUUUU! Ja vedela ze z labuzniku se nekdo ozve A navic mam obrovskou radost, Pendo, ze jsi se vratila
Prozradis navic kde jsi nasla tu dobrou radu? Nekde na internetu?

penda
4752 příspěvků 06.04.05 13:47
andry, odkaz na netu...

…a radu mám z knížky Rady a tipy pro domácnost od Cassandry Kentové, vydáno Ikarem 1998 (Knižní klub). Snažila jsem se ji najít na netu, ale asi je k dispozici už jen v knihovnách, akorát na Vltavě mají další knihu od této autorky o čištění skvrn…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz