PDO oznacenie vyrobkov

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gaburiatko
740 příspěvků 23.10.10 20:05
PDO oznacenie vyrobkov

Na niektorych vyrobkoch vidim oznacenie Protected Designation of Origin (PDO). Prave mam doma Tesco Olivovy olej z Krety Extra Virgin. Zarucuje mi toto oznacenie aj kvalitu produktu, alebo ide len o oznacenie povodu ? Co od tohto oznacenia moze zakaznik ocakavat ?

Reakce:
pettrax
4 příspěvky 23.10.10 20:27

Dobrý večer, pokud je mi známo, jedná se jen o potvrzení původu výrobku. Petra

KUHTIK
39 příspěvků 23.10.10 22:23
PDO označení výrobků

Chráněné označení původu (Protected Designation of Origin) je název regionu, určitého místa nebo ve výjimečných případech země, kterého se používá k označení zemědělských výrobků nebo potravin,které pocházejí z tohoto regionu, určitého místa nebo země,
jehož kvalita nebo vlastnosti jsou převážně nebo výlučně dány zvláštním zeměpisným prostředím s jeho neodmyslitelnými přírodními nebo lidskými faktory, a jehož výroba, zpracování a příprava probíhá ve vymezené zeměpisné oblasti.S nimi spojují spotřebitelé svoji představu o jakosti, lépe řečeno vlastnostech určitého druhu zboží, právě proto, že pochází z udaného místa (oblasti, kraje, státu).

gaburiatko
740 příspěvků 24.10.10 10:18
hmmm

Takze o kvalite to moc nevypoveda ? Neviete, ci podliehaju castejsie kontrolam, ci sa nejak overuje, ze do flasiek neplnia nieco ine, nez produkt z danej oblasti ? :)

di
2451 příspěvků 24.10.10 11:25

Gaburitako, nevím, jestli se mi podaří dát sem odkaz, ale tady se o tom něco málo píše. Podle mě je to spíš administrativní záležitost, nic víc:
 http://www.google.cz/url?…

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz