pátek třináctého!!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pepicek
1309 příspěvků 13.05.05 08:01
pátek třináctého!!

máme ho tu zase … jste pověrčiví? tak schválně, co se Vám přihodilo nejveselejšího a nejhoršího v pátek třináctého?

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

1irena
591 příspěvků 13.05.05 09:15
Tak já začnu...

nejhorší… dnes mám den volna a budík mi pípal v 6,00 hod. a tak jsem zahájila den jako kdyby byl pracovní…

Kopretinka
565 příspěvků 13.05.05 11:08
:)

Dneska je pátek, k tomu třináctého, tak jsem si říkala, že by bylo fajn, kdyby se tomu našemu malému mrňouskovi už konečně zachtělo na svět… To by byla ta nejlepší příhoda, která by mě mohla potkat
Ale vzhledem k tomu, že se nic neděje (zatím) tak si asi ten náš drobek vybere nějaké jiné datum

Eleeen
1127 příspěvků 13.05.05 11:20
nevěřím...

… na pátek 13., protože třeba ve Španělsku mají nešťastné úterky 13., což už jaksi znamená, že ta pověra není tak silná. Kdyby byla pravda, že pátky 13. jsou nešťastné, tak by byly nešťastné všude!
Tak si z toho nic nedělejte a buďte sví a žádné neštěstí nikoho nepotká.

pepicek
1309 příspěvků 13.05.05 22:07
já na to docela věřím ...

… což jste si teď vyzkoušeli na pár hodin na vlastní kůži … ten krásnej novej server zase spadnul … a pak že pověra

Lassienka
409 příspěvků 13.05.05 22:18
A víte, proč ta pověra vznikla?

Má historické kořeny. V pátek 13. v roce 1307 nechal papež Klement povraždit a pohřbít stovky rytířů teplářského řádu. Smolný den - den zrady a neštěstí… Jinak i tehdy za tím pochopitelně byla honba za mocí a také za pokladem nejcennějším - svatým grálem.

Lassienka
409 příspěvků 13.05.05 22:30
A Pepíčku,

sekce Můj labužník pořád nejde…

pepicek
1309 příspěvků 13.05.05 23:24
Lassienko

mě Můj Labužník normálně jede … má ještě někdo problém se sekcí Můj Labužník?

Lassienka
409 příspěvků 13.05.05 23:36
Pepíčku,

Lassienka zkouší, zkouší a pořád nic… Lassinka chtěla zítra zkusit vyrobit to máslíčko z pizzerie, jenže ho asi nevyrobí, protože recept má na osobnách stránkách a ty nejdou rozkliknout a hlásí, že server má pravděpodobně technické potíže. Jinak všechno funguje, jen Můj labužník fakt ani ťuk…

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 00:48
Ach jo,

pořád to nejde. Hlásí to, že stránku nelze zobrazit…

Florentyna
439 příspěvků 14.05.05 01:01
Lass,

mně taky Můj labužník normálně běhá…

Dneska jsem nečekaně dostala karton vajec, pět litrů mražených borůvek a dvě kila rebarbory, tak žádné problémy ohledně pátku třináctého nehlásím…

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 01:13
...

Já pořád nic, jen hláška, že nejde zobrazit…

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 01:49
Flo, Pepíčku,

tak jsem zkusila i restartovat comp, ale nedostanu se jak na svoje stránky, tak ani na stránky kohokoli jiného… A aby toho nebylo dost, tak Filip si vrazil do nohy vrtuli od letadla…

Sněhurka
446 příspěvků 14.05.05 02:15
Můj Labužník celý den nejede

Často se stává, že se na Můj Labužník nemůžu dostat. Ale celý den? To je premiéra - píšu v pátek 13., i když u příspěvku bude asi již datum 14.05.2005

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 02:14
Prosba

Prosím, může někdo zkusit kouknout na moje stránky a napsat mi sem, zda se na ně dostanete? A já budu tiše doufat, že se to do rána počítači rozleží v hardisku a ráno se už bude tvářit rozumně… Nic jiného mi totiž nezbývá. Kdybyste někdo věděl o jiném postupu, budu ráda. Díky moc.

Sněhurka
446 příspěvků 14.05.05 02:23
Záhada

Stačilo napsat stížnost pepíčkovi a Můj Labužník je v pohodě Nechápu to …
Lassienko, už se na svou stránku dostaneš?

Sněhurka
446 příspěvků 14.05.05 02:25
Lassienko

A dostala jsem se i na tvé stránky

Florentyna
439 příspěvků 14.05.05 02:25
Lass,

na tvoje stránky se dostanu, zkusila jsi vymazat historii (Nástroje - Možnosti Internetu - Obecné - tlačítko Vymazat historii)?

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 02:48
Flo,

jdu to zkusit. Dám vědět výsledek.
Sněhu, furt jsem mimo…

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 02:53
Nic!

Server nebyl nalezen nebo došlo k chybě v systému DNS.
Aplikace Internet Explorer .
Tak tohle mi to pořád hlásí, a to jsem svědomitě smazala histori jak na webu, tak i přes ikonu internetu na ploše…

pepicek
1309 příspěvků 14.05.05 08:56
Lassienko, změň si nastavení DNS

Jelikož se nedostaneš do deníčků, kde je to popsáno, tak ti to přehodím sem

Změna DNS je věc odvolatelná, tedy se můžete kdykoliv vrátit na Vaše původní pokud Vám toto nebude fungovat nebo z libovolného důvodu vyhovovat.

Nejprve musíme najít to správné menu - na ploše klikněte pravou myší na ikonku Okolní počítače a v otevřeném menu vyberte Vlastnosti (úplně dole). Otevře se Vám následující okno. Možná tam budete mít víc ikonek, Vás zajímá jen ta, která je barevná a tudíž aktivní. Na tu kliknete opět pravou a v menu opět vyberete Vlastnosti (úplně dole).

Objeví se Vám toto okno, v němž kliknete dvakrát levou myší na položku Protokol sítě Internet (TCP/IP)

A máme tu okno poslední, zde nás bude zajímat spodní polovina formuláře. Přepnete na Použít následující adresy serverů DNS a vyplníte obě IP adresy tak, jak je vidíte na obrázku. Poté kliknete na OK, okno zavřete a zkusíte Labužníka znovu. Pokud tam máte již nějaká čísla nastavená, poznamenejte si je na kus papíru, pro případ, že byste chtěli nastavení vrátit.

Pro ty zvídavé: toto je nastavení DNS serveru telefonní a internetové služby SBC Global, jedná se o největší DNS server v Kalifornii a při testování problémů s kabelovkou UPC jsme jej úspěšně vyzkoušeli v lokalitě Praha-Pankrác - funguje bez problémů.

Dejte mi vědět ve fóru, zda Vám tato změna nastavení urychlí Labužníka. Díky … pepicek

P.S. Asi bych se měl ještě zmínit, co je to to zvíře jménem DNS. Zjednodušeně - každý server má IP adresu, a na každém serveru jsou desítky i stovky doménových jmen, všechny s tou samou IP adresou. V momentě, kdy naklapkáte do svého prohlížeče adresu www.labuznik.com se váš prohlížeč musí nejprve zeptat hodného strýčka DNS, aby mu řekl, kde má tuhle adresu hledat. Hodný strýček mu řekne IP adresu našeho serveru a tak Váš dotaz doputuje až do našeho serveru. Uvnitř serveru se pak podobným procesem přesmeruje Váš dotaz na správnou doménu a vrátí se Vám požadovaná stránka.

Výše popsanou změnou nastavení jste vyměnili unaveného českého dědečka DNS za nového progresivního amerického šviháka ;-))

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 08:03
Pepíčku,

tak já to jdu zkusit. kdybych se Vám už neozvala, tak jsem mrtvá buď počítačově, nebo přeražená rukou manžela. Nemá rád, když mu na jeho miláčka (počítač) někdo (já) sahá…

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 08:16
Nemůžu! HELP!

Pepíčku, tak jsem skončila dřív, než jsem začala. Svědomitě jsem si Tvůj návod vytiskla, abych zodpovědně prováděla krok po kroku, ale skončila jsem pohledem na domácí monitor. Ikonka okolní počítače se totiž na něm nikde nevyskytuje. Mám tu tento počítač, pak ikonu síťová připojení a pak ikonu odeslat informace do jiného počítače, ale jinak nic… V práci ikonku okolní počítače na ploše mám…co teď? HELP.........­..........

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 08:24
...

A ještě asi tím, jak mi nefungují deníčky, tak ani v textu na diskuzi v článku od Pepíčka nevidím IP adresy,které bych měla nastavit. Prostě se nezobrazují......

pepicek
1309 příspěvků 14.05.05 08:43
Lassienko

tady máš návod od Pendy, jak se dostat k těm nastavením

pepíčku, vypadá to, že ten americký švihák je opravdu plný síly a nejen Labužník, ale i ostatní servery se načítají mnohem rychleji (jen ta cesta k DNS je v mém pc poněkud odlišná, tak si dovolím poslat cestu pro ty, kteří tak nerozumí vlastnímu nastavení pc a měli by s Tvým návodem problémy:
Start-Ovládací panely-Síťová připojení (nebo Start-Připojit nebo dvojitý poklik na ikonku pc na spodní-hlavní-liště)-Dvojitý poklik na Váš typ připojení (v případě poklikání na ikonku už jen kliknete na příkaz Vlastnosti)-Vlastnosti-dvojitý poklik na Protokol sítě Internet (TCP/IP) nebo jeden poklik a kliknout na Vlastnosti-a už se nacházíte přímo na kartě Obecné, kde přepíšete spodní dvě čísla (Použít následující adresy serverů DNS). Předem si svá původní čísla opište, tak, jak radí i pepíček, ale myslím, že nebudete mít ani chuť se k tomu přestárlému dědkovi vracet..hihi…(viz pepíčkův deníček)

a IP adresy jsou uvedené v tom posledním obrázku

pepicek
1309 příspěvků 14.05.05 08:44
no jo, teď mi to došlo, ty nevidíš ty obrázky

takže ve vlastnostech připojení k místní síti kliknout 2× na Protokol sítě Internet (TCP/IP) a v dalším okně zakliknout

• Použít následující adresy serverů DNS
a vyplnit
Upřednostňovaný server DNS: 208.201.224.11
Náhradní server DNS: 208.201.224.33

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 08:59
Pendo, Pepíčku,

díky, jdu to zkusit znova, už jsem si to vytiskla.

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 09:13
NIC!

Tak jsem vyměnila nastavení DNS, pc restartovala, net teď fakt běhá šíleně rychle, ale nijak mi to nepomohlo. Na svoje stránky a ani na stránky kohokoli jiného se nedostanu…

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 10:01
Ještě prosba

Ještě mě napadlo, prosím, můžete mi sem někdo napsat adresu na moje stránky „zvenčí“? Zkusím, jestli se na ně třeba nedostanu jinak… prostě zkouším zadní vrátka. Vůbec netuším, co kde může být za problém…

pepicek
1309 příspěvků 14.05.05 11:14
adresu na stránky zvenčí

máš http://muj.labuznik.com/…il/Lassienka

ale teď bych spíš začal pátrat v útrobách počítače, především věci jako Parental Control (takovýto omezování přístupu na různý stránky s neověřenou tématikou, který má uchránit děti), nastavení osobního firewallu (na chvíli ho vypnout a zkusit stránky znovu, a nebo zkusit jiný prohlížeč … třeba Mozillu, jestli se nejedná o nějaké zvláštní chování IE.

Lassienka
409 příspěvků 14.05.05 11:35
Děkuju

a volám odborníka… Tohle už je na mě moc…

possum
464 příspěvků 14.05.05 14:30
patek 13

rozcilila jsem se v praci a dala jsem vypoved. Prisla jsem domu a nebyla se schopna napojit na internet. Kdyz se mi to konecne povedlo, vubec jsem se nedostala na Labuznika.

Ivo
1045 příspěvků 14.05.05 16:33
V pátek třináctého...

…jsem se narodil - dodnes nevím, zda je to průser nebo výhra

Jinak hlásím (u svého ostravského compu) stejné potíže, s jakými se potýká Lass. Ať dělám co dělám, na Mého Labužníka se nedostanu. Když provedu novou registraci pod novým nickem, tak poprvé mě to na Mého Labužníka pustilo, ale pouze na obrázovku, z které se nedostanu do soukromé pošty apod. Kdž jsem od tama odešel, možnost nového přístupu na Mého Labužníka zmizela. Navíc mám pocit, že se to v čase chovalo různě. Vím, že to zní vágně, ale momentálně to líp popsát nejde.

pepicek
1309 příspěvků 14.05.05 19:11
kdo další?

nějak to technologicky přestávám chápat, dvě domény umístěné na stejném serveru, se stejným nastavením, jednu vidět je, druhou není, až sem bych viděl chybu na DNS

ale pak přijde Ivo s tím, že se tam občas dostane, ale jen do sekce … hele, Ivo, jsi si jist, že ses přihlásil a že nemáš v počítači zakázané cookies? To, jak píšeš, že ti zmizel Můj Labužník úplně, čtu z křišťálové koule, že nejsi přihlášen a místo Můj Labužník se ti objevuje [přihlásit] [zaregistrovat se] [?], což je v pořádku.

Důležité je co se ti objeví, pokud klikneš (nebo napíšeš do prohlížeče) http://muj.labuznik.com … pokud se tam dostaneš, tak je první kolo vyhráno a problém není v DNS, klikneš na přihlásit a zkusíš se přihlásit. Pokud to půjde, tak tě to vyhodí na hlavní stránce Labužníka a po dalším kliknutí budeš stále přihlášený. Pokud po prvním kliknutí tvoje přihlášení zmizí, pak je problém s prohlížečem.

V tu chvíli nastupuje celá řada možných důvodů. Na první místo bych dal nově nainstalovaný osobní firewall typu Zone Alarm, který zakazuje použití cookies, maže cookies o půlnoci (nehorázná debilita), zakazuje sessions (za to by měli střilet do hlavy), zakazuje third party cookies — každé z těchto nastavení vás odepíše na serverech, které vyžadují přihlášení uživatele.

Dalším důvodem, proč to najednou nefunguje více lidem může být nějaká úžasná „bezpečnostní záplata“ z dílny Microsoftu, která k Vám přijela v rámci automatického obnovování systému. Od Windows XP je navíc tahle hovadina povinně spuštěná a varuje na každém kroku, pokud to vypnete. Bohužel se panáčkové v Redmondu občas seknou a dokážou počítač pěkně rozhodit, případně změní na dálku některé nastavení … vypněte si to a nainstalujte až celé Service Packy, to jejich záplatování je na dvě věci.

Zatím budu přemýšlet, co může být další příčinou … takže až někdy po hokeji … olé ole ole ole oléé

Ivo
1045 příspěvků 14.05.05 23:10
Pepíčku...

…je vidět, že jsme hokeji dali, co potřeboval a nyní prosba. V neděli/pondělí (ČR času) opět vyzkouším všemožné finty a budu Tě podrobněji informovat. O „bordelu“ v „Mikrošrotu“ vím a dávám mu více jak 50% viny na všech těch naších nesnázích, nicméně na vše je lék a ten bych rád našel. Dík Ivo.

Manana
1515 příspěvků 15.05.05 01:24
Top and Down

Dobrý nápad, pepíčku.

Včera v pátek 13.5. jsem oslavil své 70tiny snad nejkrásněji. Na chalupu na Šumavě za mnou přijeli mí dávní přátelé z EGV, byla jich víc než přehršel, a slavili jsme také prožití krásných chvil v tehdy bolševické práci před čtyřiceti léty.
Uvařil jsem Mole Moreno, Frijoles Refritos, Tortillas de maíz (měkké kukuřičné, ne smažené, nebo bezchutné moučné), Salsa Casera, Salsa de Queso, Salsa Verde, Salsa Chipotle doplněné dobrými Nachos, k pití Cerveza Corona, Nuestro tequila Sauza con Sangrita, Café Hondurano, Bino Tinto de Chile.
Překvapilo mne, že i já jsem byl nadšen tím co jsem připravil a jak mi to po tolikáté chutnalo.
Pokud bude možné, doplním fotkama.

Pak jsme vylezli na Luzný a sežrali Leberknodelsuppe a vypili pívo, to je must. Výhledy překonaly očekávání, a já s rozbitými koleny jsem došel dolů.

Tady se to už chýlí k tomu nejhoršímu.

V pátek 13. 6. 1947 bolševici spálili pilu mého otce v Pacově, a když ji znovu postavil, tak mu ji bolševici znárodnili hned 26. února 1948 - jak to šlo najednou rychle!!!

Co dodat?

esmeralda
4813 příspěvků 15.05.05 03:06
pátek třináctého!! MANANA

Better late than never:

HAPPY BIRTHDAY !!!!

Manana
1515 příspěvků 15.05.05 18:19
Esmeraldo

iMatiox Chaua!

Lassienka
409 příspěvků 16.05.05 08:03
Pepíčku, Ivo!!!!!!!!!!!!!!!

Lass na to asi přišla! Proč nejdou weby. Tedy po tříhodinové akci, kdy ji doma odumřel komplet celý labužník a prostě nereagoval na nic…, a nechala si od odborníka rozvrtat celý počítač a stálo jí to pár set korun a rodinné komplikace…
No, po třech hodinách, kdy můj počítačový guru rozvrtal všechno, zkusil fakt všechno - mimochodem se propracoval až k Tvé doméně Pepíčku, z níž je server dělán a taky k webu serveru, který je hostittelem labužníka (vím, že to říkám blbě, ale vy víte, o čem mluvím, že jo, kluci…), tak na celý server labužníka jsme se nedokázali dostat a hlásil, že neexistuje…
Počítačového guru jsem zcela udolala, protože to vypadalo, že poprvé nezvítězí on nad počítačem, ale počítač nad ním…
Tak nám bylo jasné, že v počítači to nebude. Takřka na odchodu nás napadla poslední věc - zavolali jsme provozovateli internetového připojení (doma mám přes T-mobile). A tam nám veselí hoši z T-mobile sdělili, pravda poněkud udiveni dotazem, že ani oni se nedážou z jejich serveru připojit, odmítá je to a říká, že server neexistuje…
A kluci taky věděli, jak k tomu asi došlo! Pepíčku, pátek 13. asi nebyl tak nevinný, jak se tvářil. V pátek 13. se k Tobě na stránky zřejmě pokusil probourat hacker (a zřejmě tak činil právě přes spojení operátora T-mobile), ale stránky máš zabezpečené tak, že se tam nedostal, jenže zřejmě začaly považovat za nebezpečné kódy T-mobile (odborník se asi baví, ale já se to jen snažím popsat, v tom se vůbec nevyznám…) a zablokovaly jim přístup a tak byli odříznuti všichni, kdo se připojovali přes T-Mobile.
Myslím, že to bude problém i Iva, že? Nemůžou Ti to dát vědět, protože se na web nedostanou, T-mobile s tím nemůže nic dělat. jediná šance je u Tebe, když s něčím pohneš, aby se to odbloklo… (tady jsem už Vážně jak Alenka v říši divů, nebo spíš jak člověk z 18. století ve světlé oživlé verneovky…)
A i tohle Ti můžu napsat jen díky tomu, že v práci mám jiné připojení, z domácího compu Tvoje stránky prostě neexistují…

Jenofefa
1315 příspěvků 16.05.05 11:55
Připojení přes T-mobile

Já už dělala poslední pořízení, protože od pátku 13.5. jsem se nemohla na Labužníka dostat vůbec. Ani na Labužníka, ani na Můj labužník. Z pracovního počítače přes pracovní server, ani doma přes mobil (samozřejmě přes T-mobile). Dnes ráno v práci bez problému, ale začínám se bát, že s tím T-mobilem to večer bez problémů nebude. Že by to bylo skutečně tak, jak říká Lassienka?

Lassienka
409 příspěvků 16.05.05 13:22
Chlapci z T-mobile

skutečně Lassience potvrdili, že po pátku 13. se přes jejich připojení nelze na Labužníka dostat a jediný, kdo to může vyřešit, je Labužník sám… Myslím, že dost lidí je teď z tohoto důvodu mimo síť a netuší, co se děje…

Bozka
50 příspěvků 16.05.05 13:05
...

Už skoro 40 let považuji za nejlepší pátek 13., kdy jsem měla první rande s mým mužem. A ten nejhorší zážitek z pátku 13. byl, když jsme měli autohavárii, při které byl můj synovec zraněný. Ale všechno zvládnul, já tehdy nepotratila a syn mi i po těch pětadvaceti letech připadá celkem normální :-))).

pepicek
1309 příspěvků 16.05.05 18:19
Lassienko

tak to je opravdu gól, náš server je napojen na ochrannou síť proti DDOS útokům, ovšem netušil jsem jak přesně ta ochrana funguje. Tak teď už to taky vím a pokusím se dosáhnout odblokování.

Za tím účelem bych ale potřeboval jednu nebo více postižených IP adres, asi bude nejlepší, když se s tím obrátím přímo na T-Mobile …

Lassienko díky za zprávu

Jenofefa
1315 příspěvků 16.05.05 19:08
Pondělí 16. je lepší než pátek 13.

Teď jsem přišla domů a připojila se se naprosto normálně přes GPRS T-Mobile. Funguje to!

penda
4752 příspěvků 16.05.05 19:23
já se 13.2.

vdávala, ale byla to sobota :o)…a kamarádovi se 13. a v pátek narodily obě dcery (nejsou dvojčata).....a moje babička se narodila 29.2. …hahaha..to jen tak mimochodem…

possum
464 příspěvků 17.05.05 13:04
Lassienko,

me to v ten patek 13 taky neslo. A vubec se z ceska nenapojuji.
Takze ten T-mobil to nebude. Sorry.

Lassienka
409 příspěvků 17.05.05 14:10
Possum,

v pátek nejdřív nešel server u Pepíčka a když naskočil, tak se to zhroutilo u T mobile - ale to až pozdě večer…máme ověřeno. A už to je snad vyřešeno… Prostě se nevyplatí smát se pátkům 13.....

penda
4752 příspěvků 13.10.06 08:45
a je tu nanovo!

Merylaska
23 příspěvků 13.10.06 17:43
Pátek 13-narození dcery.

V pátek 13.se mi narodila dcera.Byly to docela fofry a docela bezbolestné.Někdy mě zlobí,že si říkám,že jsem měla držet nohy křížem.No,ale asi před těma 9 měsíci,co už pak?Byl to tehda docela vydařený pátek,obzvlášť pro tatínka.Měl na oslavy celý víkend a nemusel brát dovolenou.

DanaJ
1136 příspěvků 16.10.06 13:23
pátek třináctého..

Já se třináctého narodila a s přítelem jsme se seznámili v pátek třináctého. Beru tedy tento den jako šťastný.
PS: Pokaždé, když je pátek třináctého slavíme s přítelem výročí.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz