Pár slov o pravidlech a právech...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sigrid
272 příspěvků 22.4.08 21:03
Pár slov o pravidlech a právech...

V poslední době se tu mezi několika nováčky rozmohl starý nešvar. Problé spočívá v tom, že dřív si to ten nový vždycky nechal vysvětlit, ale dnes si nováčci (někteří) počínají, jako by to dělali schválně. Díky tomu zaplevelujeme diskusi pod recepty vzájemným dohadováním místo plodného a chutného povídání o receptu samém.
Rozhodla jsem se, že se ještě jednou pokusím vše vysvětlit, i když se zřejmě jedná o sysifovský úkol.
Důvody již mnohokrát opakované: stránky nemají v současné době funkčního administrátora, takže recepisné šílenství nemá kdo usměrnit; když se recepty opakují pořád dokola, stránky se nafukují ad absurdum a vyhledávání se stává obtížné, výhledově nemožné (při zadání stejných ingrediencí vypadne několik stránek receptů, které nikdo nemá sílu prohledávat); malé odchylky v ingrediencích nebo technologie lze zmínit v komentářích, což je naopak žádoucí, protože hledající najde na jedné stránce několik variant podobného pokrmu.
Teď něco, co se tu ještě nezmiňovalo. V poslední době je velmi akcentovaná otázka duševního vlastnictví. Je naprosto přirozené v celém civilisovaném světě toto duševní vlastnictví chránit. Dokonce už i Čína, která vždy byla největším plagiátorem, je nyní nucena, pod celosvětovým tlakem, na ochranu autorských práv dbát.
Možná Vám to přijde směšné, ale i na recept se autorské právo vztahuje. Nebudu Vám tu citovat paragrafy, nejsem právník. Nicméně když tu někdo publikuje recept a pak přijde někdo druhý a opíše ho pod svým jménem, tak ho autorovi vpodstatě sprostě ukradl. Ze stejného důvodu je tu dobrým zvykem psát původ a autora receptu, který publikujeme poprvé, pokud ho známe a není to naše vlastní varianta.
Kdyby to, co tu dělá jedna nová, plodná kuchařinka, udělal někdo z mých kolegů s mým překladem, pak ho dám pravděpodobně k soudu. A pokud ne, postarám se o to, aby se to v branži všichni dozvěděli. To není bonzování, to je ochrana duševního vlastnictví (IPR). Tak prosím, nebuďme plagiátory, podvodníky nebo nedej Bože zloději!
A na závěr: dbejme na to, aby kvantita nenahrazovala kvalitu. Nikdo na Vás nežárlí, nikdo nehodnotí míru Vašeho mistrovství podle počtu uveřejněných receptů. Tak se prosím zamyslete, než něco napíšete. Extravagantní kombinace surovin a ochucovadel ještě nezaručují, že to bude k jídlu. Moderní gastronomie směřuje spíš k jednoduchosti, menšímu počtu kvalitních ingrediencí a k tomu, nechat je chuťově vyniknout. Nejsem arbiter culinarium, ale když porovnám recepty, které sem psala třeba babi s tím, co se tu někdy (to prosím není na všechny i dnes se najdou skvosty)objevuje dnes, kladu si otázku: „Kam kráčíš (ne)Labužníku?“
Vím, že tento příspěvek vzbudí u mnohých nelibost. Bohužel taky vím, že je pravděpodobně úplně zbytečný. Ale kdyby si ho vzal k srdci jen jeden…
Tak - a teď mě klidně kamenujte.

Reakce:
blanca.xy
647 příspěvků 22.4.08 21:16
Sigrid, díky za přesunutí diskuze.

Jsem velice tolerantní a dá se říct i mírná, ale co se tu děje, se mi vůbec nelíbí. Aby se někdo registroval na server, který se týká receptů a dobrého jídla jen proto, aby nadával někomu, kdo pro Labužníka udělal hodně přínosného a snaží se, aby to tu bylo pěkné, to myslím není nic záslužného, nic to nevyřeší, jen to situaci zhorší. Boni a Ejo, nenechte se odradit!!!!

gmp
1603 příspěvků 22.4.08 21:57
Děvčata, děvčata....

Jak ty trhovkyně, jedna, druhá, třetí, patnáctá, jen na sebe vystrčit holé zadnice, ještě to tu nebylo…Miloš
Věřily by jste, že nenávidět dá stejně práce jako mít rád?

sigrid
272 příspěvků 22.4.08 22:15
gmp,

snažila jsem se vysvětlit, proč. Tady vůbec nejde o to se hádat, to přece štve každého. Ale když se nebude hrát podle pravidel, můžeme to tu zabalit. Myslíš, že bys to takhle mohl pochopit?

gmp
1603 příspěvků 23.4.08 06:21
chápu

chápu, chápu, ale tu zlobu a zášť …to mi nejde na rozum

pekarka
410 příspěvků 23.4.08 06:56
dosud jsem mlčela

Tak, mě to už vážně nedá a musím se zapojit do diskuze. Sigrid a nenapadlo Tě tak čistě náhodou, že když někdo na tento server přijde poprvé, nemá vůbec ponětí o nějakých pravidlech, řádech, vyhledávání apod. Mě to trvalo delší dobu než jsem se zorientovala, ale protože jsem byla plná elánu a optimismu, tak jsem taky chtěla přidávat recepty - třeba jinak nazvané a nevěděla jsem něco o pravidlech apod. Na všechno jsem došla časem, a pak veliké nadšení ze mě opadávalo - to musím přiznat. Ještěže je tu tolik lidiček, které znám a proto tady taky jsem. Nad nechutnými diskuzemi a tahanicemi pak mohu jen kroutit hlavou. Ale tohle jsem si fakt už nemohla nechat pro sebe.

sigrid
272 příspěvků 23.4.08 08:09
pekařko,

ono nejde o to, že to někdo udělá párkrát jako nový. Jde o to, když se to dělá cíleně. Ale ono asi nemá cenu to vysvětlovat furt dokola.

anickav
2904 příspěvků 23.4.08 09:28
Milí Labužníci!

Väčšina z nás sa tu snaží správať podľa istých pravidiel, niektorí ich tvrdohlavo ignorujú a zrejme aj budú. (Anonymne je ľahko aj hocikomu vynadať.) Keby sme sa dokázali povzniesť nad vzniklú situáciu, IGNOROVAŤ vírenie hladiny niektorými ľuďmi! Zas by tu bolo fajn.

Mne najviac vadí, že viacerí starší labužníci to vzdali a odišli! Chýbajú mi a ak toto čítajú, prosím ich, aby sa vrátili! Rada by som sa s nimi ešte tu na Labužníku naďalej stretávala!

Sigrid, súhlasím s Tebou a Pekařka, bola som na tom presne ako Ty.
Všetkým želám príjemný deň!
Anna

Labužník handula02
634 příspěvků 23.4.08 09:54
AHOJKY

To co se tady poslední dobou děje je velmi smutné. Každý den sem kouknu, pročtu recepty, komentáře a inspiruju se, okomentuju vyzkoušené recepty a zase mizím. Nesnáším tvrdohlavé lidi, kteří si stůj co stůj stojí za svým, ač jsou upozněni na chyby, ale " staré " známé vždy ráda vidím.
Všem krásný, sluníčkový den

Labužník jandule02
1099 příspěvků 23.4.08 09:46
...

Sigrid, nemyslím, že by byl ke kamenování důvod. Upřímně, po dvou letech pobytu na těchto stránkách jsem rovněž dospěla k závěru, že na manýry ve stylu: „Ať psi štěkají, karavana jde dál“, s naivní premisou, že ten dotyčný je ona karavana, prostě nemám.
Rovněž musím konstatovat, že Babi měla fantastický výkon, bohužel vlivem nepřesných překladů se někdy vloudily chybky, na které se přišlo až při vaření. Ale nebylo to vzhledem k množství zajímavých receptů nijak zá:,–(ní. Nedalo mi to a zkusila i za cenu, že to vyhodím, smažit kuřecí řízek obalený v trojobalu na teflonové pánvi ve směsi vody a oleje. To co vyšlo nechtěl jíst ani náš pes, ale třeba jsem něco udělala špatně, je to možné. Je mi líto, že se postupně vytratili lidi, pro které jsem ráda psala příhody veselé i smutnější z našeho rodinného života do deníčku, a nakonec jsem došla k závěru, že většině těch nových asi nemám co říci. Je to hrozná škoda, protože ostatní foodblogy jsou založeny na principu individuálním s komentáři veřejnosti, nikoli na kolektivní bázi.
Ale neodcházím, jen odpočívám.

Bali
1254 příspěvků 23.4.08 10:12
...

nemyslím si, že když se někdo zaregistruje na Labu, že ihned poté vkládá recept. Než se nováček zaregistroval, tak určitě pročetl pár receptů a tudíž i diskuzí, kde se asi mohl dočíst co a jak. Nějaké to upozornění je už skoro pod každým receptem :-(
Sigrid to napsala hezky a dubléři ať se chytnou za nos. Opravdu se to může stát jednou či dvakrát možná i třikrát, ale ne pravidelně s každým receptem! Též mi to připadá jako cílevědomá schválnost

anickav
2904 příspěvků 23.4.08 10:34
Jandule,

som rada, že len odpočívaš! Myslela som aj na Teba - teda pozitívne!
A.

gegina
358 příspěvků 23.4.08 12:07
Souhlasím

s tím, že vetšina z nás registrovaných na Labu si určitě stránky předně prohlídla, rozkoukala se tu a pak teprve učinila rozhodnutí se registrovat. I já patřím k těm, kteří to tak udělali a i přesto jsem byla několikrát upozorněna na duplicitu receptu, který jsem vložila. Nijak mě to neuráželo a neuráží, ale občas ty výtky byly hodně kritické a sobecké (myslím, že upozornit na chybu jde i soukromou zprávou a v klidu, někdy i polopatě) a měla jsem chuť to tu zabalit. Jenže za tu chvilku brouzdání tady, jsem našla spoustu zpřízněných duší, které mám moc ráda a vracím se sem, abych si pročetla jejich příspěvky, jejich receptíky a taky se poptala jak jde život. Takže Bono, Pendo, Spisere a ostatní přátelé…vydržete to s těmi neurvalými, arogantními, nechápavými…časem se po nich slehne zem a zůstanou tu jen ti, které to tu opravdu baví, inspiruje a má tu přátele…

tea63
935 příspěvků 23.4.08 12:42
Sigrid a ostatní milí labužníci

stejně, jako Bona jsem po přečtení komentářů u " salátu" práskla dveřmi. Jsem velmi tolerantní, kdybyste mi …na hlavu, tak se neurazím. Ale tohle už i na mě bylo trošku moc. Všichni víte, že nejsem „starousedlík“, jsem tu asi rok a bylo mi tu moc dobře. Stejně jako každý normální člověk, jsem se nejdříve s Labu seznámila a pak teprve odvážila napsat nějaký recept. A to jsem hledala ve svých sbírkách několik dnů, abych se neopakovala. A stejně se mi to asi někde podařilo.:-) Když jsem např. nevěděla, jak najít recepty od jednoho autora, tak jsem se zeptala a hned mi někdo poradil. Je mi líto, že se tady objevil člověk, který cíleně vyhledává konflikty, provokuje, informovaný je až moc, takže nováček to není a co je nejhorší, baví se tím. Směje se nám do obličeje. To mi vadí nejvíc.
Dveřmi jsem sice práskla, ale zůstávám dál, protože mi záleží na zachování alespoň přijatelné úrovně tohoto serveru, jen budu také nějaký čas odpočívat a hlavně nebudu reagovat na provokatéry. Na ně nehodlám obětovat svůj volný čas. Mějte se hezky. Tea

ildig
51 příspěvků 23.4.08 12:11
ale...

patřím k těm novým-cca 4 měsíce…a zařekla jsem se, že sem žádný recept nenapíšu. Docela dlouho mi trvalo, než jsem zvládla záludnosti vyhledávače- česky, slovensky, s diakritikou i bez ní…určitě bych tohle před odesláním receptu absolvovala, ale on by se stejně našel nějaký šťoural, který mi vyčte, že tohle už bylo napsáno někdy v minulosti na blíže neurčeném (nebo i určeném, ale mně neznámém) místě, servu, nebo knize…a to někdy docela nechutně. Chápu, že je velký problém, když se nabídnou 3 stránky identických receptů, a je na místě na to dané autory upozornit. Ale nemyslím si, že arogantními urážkami se něčeho dosáhne. Většina lidí zareaguje spíš naopak (a just!…)a končí to patovou situací, do vyčerpání se opakující. A pak jsou ostatní taky vyčerpaní ze čtení zvláštních příspěvků a z hledání receptů…doufám, že je z toho jasné, že nemám nic proti slušnému upozonění, ale někdy se to prostě zvrhne. I když zase „na hrubý pytel hrubá záplata“…Labužníka jsem si oblíbila, i lidi kolem něho, ale někdy se mi ježí chlupy (v létě méně- víc se holím)

Sylvie
2302 příspěvků 23.4.08 13:34
JO!

Naprosto souhlasím se sigrid. How.

Labužník jandule02
1099 příspěvků 23.4.08 14:01
...

No víte, co je zajímavé, že se „postřelená husa“ nebrání.

svato
1454 příspěvků 23.4.08 14:22
milá pekarka,

Tvoja ohľaduplnosť voči nováčikovi je chvályhodná, lenže práve preto, že je niekto v nejakej spoločnosti prvý raz, by sa mal snažiť predovšetkým prispôsobiť určeným pravidlám. Ak mu nevyhovujú, bolo by snáď vhodnejšie, poobzerať sa inde a nie snažiť sa všetkých ostatných prispôsobiť k obrazu svojmu.

bona
2416 příspěvků 23.4.08 15:54
Tak tohle tedy musím napsat...

Souvisí to s tím, co píše Sigrid o autorství. Představte si, brouzdám si po netu a na stránkách Vitany jsem narazila na svůj recept se svým vymyšleným názvem - „Středomořská zelenina na plechu“, doslova opsané a to i s poznámkou, které jsem občas dělávala za receptem… jako jak jsem na ten recept přišla. !!! Teda jsem v šoku, že si ten někdo (jakási Ida) ani nedal práci s přeformulováním a ještě drze použil moji vlastní (ten den aktuální) poznámku o tom, že jsme to v pěti snědli skoro celé…

zlata
1200 příspěvků 23.4.08 16:22
Ahoj všem.

Už jsem nikdy nechtěla napsat ani řádku, ale nedá mi to. Jsem asi z jiné planety. Kvůli tomu co se tu děje, mám za sebou hodně špatných dnů i nocí. Nejsem nijaký starousedlík, ale z vzpozdálí jsem sledovala velmi dlouho. Svato má pravdu.
Navíc tenhle nováček měl tolik času, kolik jiný nedostal. Každý druhý by se hanbou propadnul.
Pozdrav všem, kterým to není jedno posílá Zlata
Boni, nám takhle přemísťují chlebíky ze stránek i s obrázky.

danda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.08 16:43
Jandule :-)

podívej - nám ten řízek na oleji a vodě fakt moc chutnal :-)

Bono :-), já tam koukala včera a ten recept mne zarazil, protože jsem ho nedávno někde viděla, prolistovala jsem pár časopisů a pak ho našla tady od tebe, aspoň vidíš, že se líbí :-))

Vali
1327 příspěvků 23.4.08 16:50
ještě jeden starousedlík....

letos budu na Labužníku 4 roky, chodím sem jen nahlížet, dále sleduji hlavně deníčky…už mám na svém 70.000 návštěvnost, a jsem moc ráda, že se pod mými recepty nediskutuje, stačí mi, když vidím jak roste jejich návštěvnost …Marlenka je stále na prvním místě…no a zabydlela jsem se na jiných, pohodovějších stránkách…jinak ještě touto cestou zdravím všechny účastníky srazu v Písku a přeji ať se vydaří…

sigrid
272 příspěvků 24.4.08 17:19
tak jsme se tu až na výjimky,

sešly staré známé. Děkuju za podporu, ale jak to tak vidím, nic nezmůžeme. Jak podotkla Jandule, potrefená husa se nám obloukem vyhne a bude si dál dělat. co chce.
Přečetla jsem si deníček gmp a mám dojem, že skutečně přišla doba na to, dát si tu na chvíli oddech. Jeho sloh je sice poněkud toporný, ale jeho ironie natolik prvoplánová, že to došlo i takové huse jako jsem já.
Stejně jdu zítra do špitálu (čímž se zároveň omlouvám za svou nepřítomnost v Písku).
Poprvé v životě přemýšlím o tom, že poruším pravidla Labu a bude-li to takhle pokračovat dál, zruším vše i recepty. Nemáte dojem, že je dehonestující být v sousedství něčeho takového jako je „voňavé a opojující poblivení“ nebo v páře dušený paskvil na ledvinkový puding (který mezi námi ani v nejlepší anglické variantě nestojí za žádné oslavné řeči)?
Bono, Aničko, napíšu. A sem občas juknu, ale jinak nechám prostor zázrakům typu terrinka, bobr, bobryně, obryně, bachyně a jak se všichni jmenují, samozřejmě s rytířským gmp jako jejich stráží. Škoda, že nepochopil, že gentleman se chový slušně ke všem ženám.
Je mi z toho smutno. Svým způsobem je to vizitka nás všech, že slušný se vždycky nechá převálcovat od hulváta a že pravidla vlastně nikoho nezavazují. To, že jednou schválně přepíšu něčí recept, podruhé vezmu kytku z cizího hrobu a dám jí na svůj a pak se budu hlasitě pobuřovat nad morálním úpadkem a netolerancí skupiny závistivých bab, je sice na zvracení, ale bohužel realita.
Děvčata drahá, všechny mojí krevní skupiny, mějte se krásně a potkáme se někde, kde bude líp. Ono se něco najde. Pa a díky sigrid

anickav
2904 příspěvků 24.4.08 18:06
Sigrid!!!!!!!!!!

NEBLÁZNI, PROSÍM!!!!!!!!
A.

HelcaK
960 příspěvků 24.4.08 18:46
Sigrid a další s podobnými záměry,

proboha, když už nemáte sil a nervů to tu dále snášet, tak aspoň nemažte recepty, případně ty ze záznamů v deníčku, které se receptů a návodů týkají. Koho myslíte, že tím naštvete? Jenom ty, které ty recepty zaujaly a budou je tu jednoho krásného dne zoufale hledat a proklínat… koho? Počítám, že nikoli terrinku, ale autora receptu. Navíc, kdyby se odsud z důvodu „nedůstojného sousedství“ vymazaly všechny kvalitní recepty, tak tu fakt nic nezůstane. O ty recepty jste se přece chtěli hlavně podělit s ostatními, byl to váš dárek pro ně, a tohle „a jdu pryč a všechno co je moje si vezmu s sebou, abyste věděli!“ mi připadá jak v mateřince… Trošku nadhledu…

iva
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.08 18:57
Děvčata,

je mi tak nějak smutno.
Od začátku roku jsem v novém zaměstnání, chodím domů hodně unavená, přes den můžu nakouknout, jen když sedím nad obědem. Musela jsem opravdu hodně omezit weby, které pravidelně sleduji. Preferuji Labužníka, protože mi vždy přišel tak „noblesní“ bez slepičího hašteření a žabomyších válek. Díky mnoha členům ze zahraničí mi i rozšířil obzory, ale proč mizí? Kde je Babi, Trikolka, Bunter, Yvette a jiní? Těším se do Písku, že si snad popovídáme bez nějakého napadání. Vždyť na světě je tolik zloby, proč ji zanášet ještě sem?

Sylvie
2302 příspěvků 24.4.08 19:57
...

Tedy, mazání receptů mi připadá velice sobecké. A mně dost nepochopitelné.

Manana
1512 příspěvků 24.4.08 20:18
sigrid

a jak já tě na tý Šumavě najdu? Napiš mi aspoň na mý stránce. Pa!

bona
2416 příspěvků 24.4.08 20:28
Ale ne,

Sigrid, tolik jsem se na Tebe těšila…(není tu symbol pro smutek..)

Budu na Tebe moc myslet, ať jsi co nejdříve v pořádku, brzy napiš.

Trochu jsem přemýšlela a děkuji jedné laskavé kamarádce (ona ví) za její slova.
Zatím nevím, jak to přesně zformulovat… Ale co se pokusit to tady slepit? Vždyť nám bylo dobře, bavili jsme se, sdíleli radosti i vzteky a některá přátelství tady vzniklá mohou být pevnější, než si zatím dovedeme připustit. Někdo si třeba řekne „od tebe to sedí, vždyť si taky utekla“… Jenže s podporou mnohých z Vás si teď uvědomuji… Proč vyklízet pole a uhýbat z cesty křupanství, primitivismu, zlomyslnostem a špatnosti neuměle skryté za maskou křečovitého juchavého úsměvu…
Nenapadlo mě smazat svoje recepty, protože vím, že se podle nich dá dobře vařit a že v rámci zdejších možností udělají radost hodně lidem. Protože já skutečně mám lidi ráda, tedy hlavně některé… S deníčkem je to trochu o něčem jiném, třeba o odkrývání sebe a svého soukromí a to není pro každého.
Asi to bude chtít trochu času…gmp zkusí uvařit pudink s ledvinkami a třeba se pak na tyto stránky navrátí slušnost a zdravý rozum.

Přátelé, krásný večer. Bohdana

zlata
1200 příspěvků 24.4.08 20:17
Sigrid

Chceš udělat to samé o čem já přemýšlím už delší dobu. Je to složité, Labužník se mi stal drogou a tak co teď. Našla jsem zde hodně přátel, naučila jsem se spousty nového a našla neuvěřitelné množství inspirace. Našla i pomocné ruce, které mi nezištně pomohly.
Mám pocit, že jsi moje dvojče. Stejné myšlenky, stejná nátura …
stejný smutek.
Na druhou stranu se mi určitým lidem do nekonečna nechce ustupovat.
Ať se rozhodneš jak chceš, stejně jako smutek, tak i zklamání po určitou dobu zůstane. Ale bude to škoda pro ty co zůstanou. Škoda, že Ti Písek nevyjde, přála jsem si se s Tebou potkat.
Měj se a brzy se uzdrav. Z.

penda
4751 příspěvků 24.4.08 21:37
Ženský, neblbněte,

znám labužníka už 4 roky a je to pořád dokola, mockrát se za tu dobu semlelo něco podobného, co teď … někdo je středem zájmu pro nedokonalost receptu, jiný vůdčí osobností, po chvíli přijdou noví labužníci, ze starších jich pár zmizí, role se vymění, ale situace je pořád stejná … ve vedlejší diskuzi jsou zmíněni mrtví brouci … každý po určité době zde strávené zjistí, že platí mlčeti=zlato … venku začíná jaro, sluníčko nás vyžene ven a na nějaké hádky se časem zapomene … těším se do Písku, pojďte se těšit taky …

anickav
2904 příspěvků 24.4.08 21:35
zlata,

nechcem byť múdra, ale určitých ľudí si už predsa nemusíš všímať…a ide sa ďalej, čo povieš?
A.

zlata
1200 příspěvků 24.4.08 21:44
Aní,

no tohle jsem měla na mysli, ale nějak jsem se do toho zamotala.
Začala jsem to tak i zkoušet a jde to. Pa všem jdu se chystat na poslední noční.
Těším se na Vás všechny.

sigrid
272 příspěvků 24.4.08 21:55
Díky moc za všechny milá slova.

Ono, když člověka čeká něco nepříjemného a taky se trochu bojí, tak se chová krapet přecitlivěle. Však on mi ten špitál srovná hodnoty. A ta chvilka distance od Labu mi jen prospěje. Krásně si ten Písek užijte. To mě fakt hodně mrzí. Moc jsem sa těšila, že Vás poznám a pokecáme z očí do očí. Pa a ať to vyjde! s

bona
2416 příspěvků 24.4.08 22:56
Sigrid,

tak to není. Sice Tě čeká nepříjemná záležitost, ale myslím, že Ty jako zá:,–(ový člověk bys takto reagovala vždy. Tomu věřím a věřit chci. Za tuto diskuzi Ti děkuji, je nejpřínosnější za posledních pár měsíců zde. I pokud se identifikace charakterů týče…

A vymazání receptů si rozmysli, nakonec jsou i ve společnosti „vysoké kulinářské“ autorů, kteří se tu již fyzicky neobjevují, ale zanechali svoji nesmazatelnou stopu. Takže je na každém, zda vybere „ledvinkový pudink“ nebo si to namíří výš…[;

Sylvie
2302 příspěvků 25.4.08 04:48
Sigrid

Sigrid, přeji Ti brzké uzdravení a NEODCHÁZEJ. Je to blbost!!Ono „to“ časem zase vyšumí.

Eja
3887 příspěvků 25.4.08 07:11
Sigrid,

asi si to už nestihneš před nástupem do špitálu přečíst, ale přeji Ti hodně zdraví, ať všechno dobře dopadne. A souhlas s tím, co už tady bylo řečeno - tahle diskuze je to nejrozumnější, co se tady v poslední době objevilo. Kdo jedete do Písku, tak si to užijte, ostatním přeji také hezký a pokud možno slunečný víkend.

tea63
935 příspěvků 25.4.08 14:13
Sigrid

hlavně hodně zdraví !! To ostatní ať vezme čert, to není důležité !
Odpočiň si a těším se, až Tě tady zase uvidím. …T.

ewa
600 příspěvků 25.4.08 21:00
Sigrid,

právě jsem se vrátila z cesty po cizině a čtu. To, co jsi tu napsala, bych mohla podepsat.
Teď ti jen přeju , ať se z nemocnice vrátíš co nejdřív jako nová. Hodně štěstí ti přeje Eva

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz