Pálivé papričky - jak rostou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DanaJ
1136 příspěvků 31.08.05 13:00

Jak vám rostou pálivé papričky?
Já sklidila teprva první. Je jich tam hodně, ale čekám, až trošičku zčervenají. Zdá se mi, že se mi nějak zarazily. Moje mamina je má také v truhlíkách a rostou jí lépe. Asi to bude tím, že je mám na balkonu. Mamča je má v závětší a jedou jí jaké blázen. Zálivkou, půdou a teplotou venkovní to asi nebude. Bydlíme ve stejném městě.

Reakce:
manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.05 13:15

Sice nerostou, protože nejsou zasazené, ale je to tím závětřím - nesnášejí průvan.

misapoho
135 příspěvků 31.08.05 15:12
...

Ja mam tri druhy. Jednu papricku jsem koupila uz jako rostlinku - na ni jsou male papricky, ty mi i cervenaji, ale vetsinou je stihnu otrhat, nez se vubec dostanou do tohoto stadia. Dalsi jsem si vypestovala ze seminek, mam asi 6 rostlin ve skleniku, jsou to ty klasicke dlouhe uzke. Jelikoz jsem je sazela pozde, zatim jsem jeste neutrhla ani jednu. Kazdej den je chodim premlouvat, at uz zacnou cervenat . Je jich spousta, ale porad se nemaji k tomu cervenani. Pak jsem si koupila jeste nejaky dalsi - maji byt superpalive, tak jsem zvedava, ty mam v kvetinaci a ted teprve teprve nasazuji na kvet.

kltko
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.09.05 17:05
...

obmedz výkyvy teploty (na balkóne bližšie k budove, nie zavesené na zábradlí) tiež ich nemilujú, tým potlačíš aj prievan.
A buď trpezlivá, neboj sa, dôjdu a sčervenajú. :o)
Keď bude nutné, môžeš použiť aj zelené - štípu tiež. A dokonca je to zaujímavá farebná kombinácia mať sušené zelené a červené chilli papričky. Jedine na ďalšiu vý:,–(bu ich nutne musíš nechať dozrieť na koreni :o)

DanaJ
1136 příspěvků 02.09.05 07:09
Na balkoně...

… je pověšené nemám jsou na okením parapetu už od vý:,–(by. Zrovna jsem na ně včera koukala a pořád se jemně klepou. Je to tím větrem. A ty noční studený tepoloty jim taky moc nepomáhají. Holt zahrada je zahrada.

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.05 08:06

Dano,

zkus koupit samolepící molitanové těsnění na okna, stojí to pár korun a nalepit ho zvládneš sama, určitě ti to pomůže.

DanaJ
1136 příspěvků 02.09.05 08:18
manek

Mám je na VENKOVNÍM okením parapetu.

manek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.05 08:27
:-(((

Pak jedině kolem truhlíku udělat ohrádku z igelitu… Do každého rohu silnější drát nebo kolík, a omotat kolem igelitem, aby přesahoval nad papriky.

misapoho
135 příspěvků 02.09.05 10:32
...

Dano, ja je mam ve skleniku a taky necervenaj, bud v klidu :o)))

DanaJ
1136 příspěvků 02.09.05 11:43
Jsem v pohodě. Jen jsem se ptala, jak rostou vám.
Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz