Osvedcena babska rada

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pampeliska191
1075 příspěvků 13.11.03 09:18
Osvedcena babska rada

V nekolika casopisech jsem cetla ruzne navody, jak osetrit suche a popraskane paty(citronem atd). Mam osvedceny a vyzkouseny ucinny zpusob:
V lekarni koupim cistou neparfemovanou vazelinu. Po umyti promastim ruce a nohy vazelinou, navlecu mikrotenove sacky, rukavice a ponozky. Rano mam ruce vlacne jako mimino. Navic se zahoji praskliny a drobne oderky. Take je vazelina dobra na spaleniny. Za deset minut je po bolesti a po vice aplikacich se kuze krasne zahoji.

Reklama

Reklama

Reakce:

Eleeen
1127 příspěvků 01.04.04 07:43
Díky!

Pampeliško, díky! Zrovna mám nějaký problém s tlapkama a vazelíny mám doma plný kelímek. Pro „předvýplatní“ odobí je to levnější než doporučovaná lázeň v panenském olivovém oleji. Doporučím to i mámě, která má dlouhodobé problémy s kůži na nohou.

Labužník Zuzik
286 příspěvků 01.04.04 10:39
mně

se v krizové situaci zase osvědčil jelení lůj - takový bílý tlustý váleček v plastovém obalu, za pár korun. Dobře vetřít do pat, nejlépe ho ještě rozpustit ve vodní lázni a vetřít i do prasklin.

karci
32 příspěvků 12.11.05 23:00
SUCHE PATY

ked videla moje nohy kozna lekarka, predpisala mi mast: Kerasal. Vecer si natriem nohy a navleciem ponozky…naozaj bezchybne:-)

Papaja  15.11.05 10:24
Některé pedikérky....

…radí obyčejné sádlo. Prý je to všelék: Na noc namazat paty a obléci si bavlněné ponožky. A opravdu to pomáhá…

Marjanka2
212 příspěvků 07.12.05 13:17
Osvědčená babská rada

Dlouho jsem trpěla popraskanou kůží na patách,pak se mi přidala jakási další kožní puchýřková záležitost na chodidle a na kožním mi na ty puchýřky napsali mast Mykoseptin a světe div se: po namazání celých šlapek včetně pat zmizelo po týdnu oboje. Mast lze zakoupit i bez lékařského předpisu.

petra1
86 příspěvků 08.12.05 14:08
má zkušenost

Taky jsem trpěla na popraskané paty. Navštěvovala pravidelně pedikůru a trápila se trápila a nic nepomáhalo. Až jsem objevila krém Sholl na popraskané paty a milé dámy - po týdnu používání (poctivě jsem večer a ráno přejela paty) jsem měla paty jako miminko a už to tak zůstalo - po 14-ti dnech jsem začala mazat pouze večer a stačí to. Vřele doporučuju

Labužník Ili02
9 příspěvků 09.01.06 20:55
Pro Pejskaře

Vazelína je báječná i na tlapky našich čtyřnohých miláčků,které teď trpí na prosolených chodnících.Do­poručuju.

Manana
1515 příspěvků 09.01.06 21:43
Nejlepší mazání

Tudle jsem někde čet, že jeden si sbíral celej život maz z uší, nakonec toho měl celé dvě skleničky a používal to jako mazání na všechno s velikými úspěchy!!

Vali
1326 příspěvků 10.01.06 00:06
manano
  • tomu docela věřím, neboť jsem si tímto způsobem navždy vyléčila opary. I když se to zdá někomu nechutné, pořád je to přijatelnější než urinoterapie. Celý život jsem trpěla na opary. Jednou mi známá poradila tento způsob léčby a ono to funguje. Musí se však natřít ihned v počátku, než se utvoří puchýřek.

Manana
1515 příspěvků 10.01.06 00:38
Vali

no vidíš, já to měl za zhovadilost, a ona je to opravdu dobrá rada. To musim zejtra říct tý mojí, ona už spí a na opary trpí.
Díky Vali moc!

marmelada
1643 příspěvků 10.01.06 11:22
Vali

mám s tím stejnou zkušenost, funguje to!

DanaJ
1136 příspěvků 11.01.06 07:53
Vali,

tak to je bomba, to by mě nenapadlo. Určitě to vyzkouším, až se opárek potlačí ven. Nikdy jsem na ně netrpěla, ale poslední dva roky to se mnou cloumá, tak uvidám. Díky.

HelenaL
98 příspěvků 17.01.06 20:40
Niečo príjemnejšie

Na opary a spáleniny sa mi osvedčila čerstvá šťavy z aloy. Stačí len odlomiť kúsok lista a vytlačiť šťavu na postihnuté miesto. Keď boli deti menšie, prikladali si to sami na každú drobnú ranku. Asi to pomáha aj tam. No a kto nemá alou, musí si vystačiť s ušným mazom, ten je po ruke vždy.
A na popraskané päty a vysušené ruky s úspechom používam český krém Medical care foot Biobalzám, výrobca DETECHA

Zuzu
116 příspěvků 18.01.06 09:57
Opar

Minuly tyden jsem uspesne zatocila s oparem pomoci Tee Tree Oil, asi 3×-4× behem dvou dni jsem si na nej poklepala olejickem a ani poradne nevyrasil a radsi hned zmizel.

Vali
1326 příspěvků 18.01.06 13:36
HelenoJ a ostatní
  • Biobalzám - výrobce Detecha Nové Město n. Metují moc dobře znám, nejen na popraskané paty a tvrdou kůži, ale výborně se mi osvědčil v létě, když štípou komáři. Jestliže se štípnutí co nejdříve natře touto mastičkou, štípanec úplně zmizí. U nás ho kupuji ve včelařské prodejně, dříve býval v kulaté krabičce, nyní myslím, že je prodáván v tubě.

Vali
1326 příspěvků 18.01.06 13:37
-oprava-

HelenkaL to je…

penda
4752 příspěvků 25.01.06 19:35
Ušní maz

Snažila jsem se najít nějakou informaci kolem složení ušního mazu, protože něco obsahovat musí, když, jak tvrdíte, tak zabírá..a fakt jo, jeho součástí jsou i chemické látky schopné likvidovat baktérie, a tak bránit sluchové ústrojí před infekcemi…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Jarmark

bazar, oblečení, hand made
www.jarmark.cz