ostružinový džem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
nik23ita
19 příspěvků 21.08.07 10:55
ostružinový džem

Ahoj,

mám prosbu, neznáte náhodou někdo recept na ostružinový džem kam se přidává víno (myslim, že červené)? Loni jsem ho dělala a recept jsem našla určitě na internetu nebo v Apetitu, ale teď to nemůžu najít a džem byl opravdu moc dobrý. Jen tak experimentovat si moc neodvažuji. Poradí mi někdo?
Díky předem

Reakce:
lydia
1227 příspěvků 31.08.07 19:51
ostružinový džem

750 g ostružin, 250 ml červeného vína nebo červeného sektu, 500 g želírovacího cukru, já dávám 1:2, takže když vezmeš normální žel. cukr, tak 1 kg, 1 skořice, ale nemusí být, když nemáš ráda, můžeš přidat i vanilkové aroma. Když máš hodně ostružin, tak je také dobrá marmeláda z ostružin a jablek. 1 kg ovoce, t.j. 2 díly ostružin, 1 díl jablek, 1 kg žel. cukru, citronová šťáva nebo kyselina citronová. Můžeš přidat také skořici.
Ovoce smíchat s cukrem a nechat asi 4 hod. proležet. Potom trochu rozmačkat a povařit jako jinou marmeládu.
Velmi dobrá je marmeláda nevařená. Vlastně to není marmeláda. Ovoce smíchat se žel. cukrem a rozmixovat ponorným mixérem. Naplnit do skleniček a uschovat v ledničce. Vydrží asi 3 týdny.

nik23ita
19 příspěvků 03.09.07 11:02
...

Paráda, díky moc, tak teď už jenom nasbírat ty ostružiny a jde se na věc.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz