Ostrileny camper:-)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ChefBronia
57 příspěvků 27.07.07 19:52
Ostrileny camper:-)

Ahojky, ziju v kanade a byt jsem se asi pred deseti lety zarekla, ze uz nikdy pod stan nevlezu, nechala jsem se po prijezdu sem premluvit a uz 6 let to patri k mym nejoblibenejsim cinnostem. nevim jak jsou zarizene kampy v Dansku - tady v provinccnich parkach je vzdy na campsite veliky stul, ohniste a (pokud to nekdo neukradne) tak i rost. Vozim sebou i maly varic - ale to skutecne jenom na kafe a rost . Voda je vzdy v dochazkove vzdalenosti. Led a drivi se da koupit na brane. Konzervy nepestujeme. Mozna vetsi problem je umyt nadobi - proto preferuju grilovani.Tolik teda podminky.
Takze jenom pro predstavu a mozna inspiraci.

Maso: V tydnu kdy jedeme si udelam cas a vzdy nalozim a zamrazim (jiz nalozene) veprove platky, kure, kosticky na raznici atp. Vzdy do krabicky podle poctu porci. Plus nejake zmrle burty. V den odjezdu to nalozim do :-)eru (takove ty chladici bedny) a zasypu ledem. A pak kady den vytahuju. Ono se to vlasnte samo chladi a 3-4 dny uplne v pohode vydrzi zmrzle i kdyz je teplo a :-)er je pres noc v aute (kvuli medvedum). Kolikrat musim vyndat daleko drive pred pouzitim, protoze je to na kost. (Nutno doplnovat led podle potreby)

Polevky: obdobne - uvarim drstkovku, nebo gulasovku - zamrazim a po srande.

Prilohy: opet grilovane - pita chleba nebo jiny flat - potres salatovym dresinkem (treba recky, nebo italsky), das ogrilovat a hotovo.

Oblibena zeleninova rolka - do alobalu nahazis zeleninu na kosticky -brambor, houby, mrkvicku, zelene lusky - co dum da - polejes olejem, korenim, nebo opet pridam nejaky dressing a poradne zabalim. Hodi se na BBQ a jde se pit:-). Po 45-1 hod vyjde vysledni, vynikajici produkt.

Snidane - domaci klasika - pastiky (kupuju u Polaku), salam nebo i udelam neco domaciho. V :-)eru vydrzi. Predpokladem je, ze ti myvalove nesezerou chleba zapomenuvsi v tasce - jak se to stalo nam posledne.

Obedy - vyse zminene polevky nebo tak.

Jenom pro pripad nouze (kdyby nam to jidlo neco sezralo, nebo tak) vozim 2-3 konzervy tunaka a par cinskych polivek. Zalejes a jis.

Zeleninu koupime v poslednim supermarketu po ceste - pokud neni +40 vydrzi i bez lednice.

V podstate zalezi na tom, jake podminky mas v kempu, zda tam muzes zajet autem, nebo neses vse na zadech - jinak se chovas kdyz si limitovana tim, co muzes vzit, zda mas dostupny led atp.
My jsme uz pomerne slusne vybaveni a na druhou stranu dost rozcapeni - ze bych touzila jet pod stan nekam, kam si musim vse odnest - to snad asi ani ne. Tady proste prijedes autem, vylozis a kempujes. Na druhou stranu jezdime pomerne dost daleko od vsech obchodu - takze musim planovat, aby mi treba nechybelo neco nutneho, protoze jet kvuli tomu 50 km do nejblizsiho obchodu by se mi asi nechtelo (nemluve o koralce). No - jiz jsem si za ty roky vypracovala seznam, ktery mi perfektne slouzi jiz nekolik let. Jestli chces muzu poslat (je to vcetne vseho vybaveni, ktere sebou vozime).
Happy camping

Reakce:
ChefBronia
57 příspěvků 27.07.07 20:27
Ja jsem blba

Tohle mela byt odpoved pro Lyndee - co varit na campingu. Takze se omlouvam, nejak se mi to vymklo a rada bych to zrusila nevim jak. No nic - puvodni prispevek okopiruju a prilozim pod tu spravnou diskuzi.
Jeste jednou sorry.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz