Opravdické máslo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jaga13
399 příspěvků 14.12.10 16:53
Opravdické máslo

dělá divy :-) včera jsem ochutnala linecké mé pilné přítelkyně - už má děvče napečeno na vánoce. Tak voňavé a dobré linecké jsem ještě nejedla. Pravila, že ten zázrak dělá máslo, našla obchod s kvalitním, váženým máslem od firmy Gran Moravia. Už jsem dnes koupila 2 hroudy a jdu testovat.

Reakce:

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.10 17:54
Jaguško,

a co se takhle podělit s adresou obchodu… :cry:
Dneska aby člověk na shánění kvalitních surovin najal detektivní kancelář. :think:

di
2451 příspěvků 14.12.10 18:25

Orrero (výrobce sýrů Gran Moravia) má jednu podnikovou prodejnu přímo u nich v Litovli a jednu v Olomouci; v Brně se dají jejich výrobky (včetně váženého másla) koupit v malé prodejně sýrů na Skleněné louce (Kounicova ulice 23 - proti hotelu Continental, kousek od Moulin Rouge ;-)). Jak je to jinde, nevím. Třeba se to bude dát vyčíst z jejich stránek, případně se jich rovnou zeptat: http://www.granmoravia.cz/…erTable.aspx

jaga13
399 příspěvků 14.12.10 19:09

di, opravdu jsem nakupovala v Olomouci, na štítku s máslem je uvedeno: Máslo k tepelnému zpracování, kg stojí 114,–Kč a děkuji za informace o dalších místech kde je prodávají :-)

jaga13
399 příspěvků 14.12.10 19:13

… a ještě jsem si vzpomněla na jednu zajímavost, letos cestou z Itálie jsme potkali možná více než 10 kamionů s nápisy Gran Moravia, a kdysi jsem slyšela rozhovor s majitelem této firmy, Ital, a říkal, že sýr typu parmazán z Gran Moravia je v Itálii hodnocen velice dobře :-) zdá se, že umějí i máslo

di
2451 příspěvků 14.12.10 19:39

Oni mají s tou Itálií nějaké kontakty, snad technologie (i majitelé? - to nevím) jsou odtud. Nějak je to propojené na firmu Brazzale: http://www.brazzale.com/…razzale.html (doporučuju všimnout si sýru Verena s obrázkem dívky v hanáckém kroji - ten se snad dělá přímo v Litovli).

jaga13
399 příspěvků 14.12.10 19:57

di, Ty jsi hotový Sherlock :potlesk: zajdu do prodejny, tentokrát si popovídat a zjistit jak to je, jsou tam moc milé prodavačky, a ještě nedávno tam prodával starší Ital se svojí ženou, jsou teď v jednom italském bistru tady v Ol, to bude ten dobrý zdroj informací :-)

di
2451 příspěvků 14.12.10 20:17

Jago: nejsu Šerlok, jen mám sýry Gran Moravia ráda.

gmp
1603 příspěvků 15.12.10 23:09
Máslo

Pro pražské - dobré máslo na váhu lze koupit u řezníka v Rudné. Naposledy kolem stokoruny za kilo.

gaburiatko
739 příspěvků 06.01.11 14:42
kvalitne maslo

Tak mne bracho poslal mailom nejake vysledky testov na masla v CR a vysiel jednoznacny vitaz Dr. Halir z Lidla :) Priznam sa, ze raz mi bracho daval porovnat nase maslo z Raja a Dr. Halira a skonstatovala som, ze je Dr. Halir lepsie maslo aj ked asi o polovicu lacnejsie. Bracho tvrdil, ze Rajo je lepsie, kazdemu teda chuti nieco ine. Kazdopadne vami spominane maslo testovane nebolo, ale napr. dost zle dopadlo irske a anglicke maslo, ktore som videla predavat aj u nas v BA v Tescu za dost velke sumy. Myslim, ze tie boli aj mikrobiologicky nevyhovujuce, mali prekrocene mnozstva kvasiniek. Najhorsie v teste dopadlo BIo maslo, ale na znacku si nespominam.

jaga13
399 příspěvků 06.01.11 19:09

Letos jsem vánočky pekla z másla z Gran Moravia a byly hodně dobré, také jsem jej použila na smažení, zdá se, že obsahuje mnohem méně vody než másla „běžná“, už mám koupenou další hroudu a přes víkend budu přepouštět na ghí, jsem sama zvědavá o kolik míň tam těch syrovátek či čeho bude :wink:

colomba
1 příspěvek 10.04.12 11:34

zdravím, orrero už má obchod i v Hradci Králové, OC Atrium. Takže čerstvé máslo můžete ít každý den i v HK a okolí. :lol: :potlesk:

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz