Olej z dýňových semínek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ewa
600 příspěvků 15.06.09 17:59
Olej z dýňových semínek

Máte někdo zkušenost z používání oleje z dýňových semínek? Co můžete doporučit? Dostala jsem 1 láhev darem a teď nevím, co s tím. Pomůžete?

Reakce:

di
2451 příspěvků 15.06.09 20:15
Olej z dýňových semínek

aneb štýrská specialita - Kürbisöl - je výborný do salátů, díky své jakoby oříškové chuti. Taky jednu menší láhev doma mám, od kamarádky z Grazu.

DanaJ
1136 příspěvků 24.06.09 14:54
Dýňový olej

Taky ho dáváme hodně na zeleninku nebo na zeleninové saláty místo olivového. ..a to pak nejraději zobeme buď samotné nebo ke grilování.
Zkoušela jsem ho i do zeleninové polévky, až na talíř, ale spíš mi to příšlo, že to přerazí tu chuť.
Na tepelnou úpravu ho nepoužívám, je za studena lisovaný.

DanaJ
1136 příspěvků 24.06.09 15:06
...

Jo a už se tady o tom diskutovalo: http://www.labuznik.com/forum_posts.php?… ..tak příště zkus prvně vyhledávání.

esmeralda
4813 příspěvků 24.06.09 21:39
Olej z dýňových semínek

Di, je to náhoda, ale s olejem z dýňových semínek mě též obeznámila kamarádka z Graz.

Používám ho na zeleninové saláty. Moc se mi líbí jak se něco co vypadá jako tmavý vyjetý olej změní za pár vteřin na krásně zelený.

Učené knihy také tvrdí že preventuje rakovinu prostatové žlázy. Tak pánové!!!!

ewa
600 příspěvků 26.06.09 16:41
Děkuju

za všechny dobré rady. Jasně, že jsem se mohla nejdřív podívat, jestli už tu nebyla debata o užití toho oleje. Nějak mě to v tu chvíli nenapadlo.

lydia
1227 příspěvků 27.06.09 17:16
Ewo,

Kürbiskernöl můžeš používat všude tam, kde používáš normální olej. Já ho dávám někdy i na vídeňský bramborový salát, velmi dobrý je také bramborový salát smíchaný s polníčkem a zalitý olejem z dýňových semínek. Nebo rajský salát. Nebo na dýňovou polévku nakapat pár kapek. Na salátech tento olej vypadá trochu jako použitý motorový olej, ale nenech se odradit. Chutná to, jenom používej šetrně. Nebo si udělej smažená vejce. Vejce rozmíchat v misce, osolit, opepřit. Na pánvi ohřát, ne rozpálit olej z dýňových semínek, nalít vejce, nechat trochu ztuhnout. Jíst s černým chlebem, ev. namazaným máslem. Také můžeš péct. Tento olej můžeš použít všude tam, kde použiješ normální olej. Budeš-li chtít nějaké recepty, ráda ti napíšu. Ale jako každý olej, když se otevře, by se měl celkem brzo spotřebovat.
Tento olej je zdravý nejenom pro pány, ale i pro dámy. Ale aby pomohl, musel by se pít nebo požívat každý den.
Měj se pěkně. L.

esmeralda
4813 příspěvků 27.06.09 23:27
Lydia,

moje kamarádka z Graz mu přezdívá Mogul.

ewa
600 příspěvků 28.06.09 20:31
Lydia,

děkuju za tipy. Včera jsem dělala variaci na rakouský bramborový salát, ale tenhle olej jsem tam zatím nedala. Ta barva mi trochu bránila. Ale do všech jiných salátů ho teď dávám.

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.02.10 14:04
...

ešte jedna vynikajúca kombinácia, ku všetkému, k čomu sa podáva surová cibuľa (údeniny, chlieb s nátierkami, chlieb s masťou…) nakrájať cibuľu na tenké plátky a pokvapkať týmto olejom, nechať chvíľu rozvinúť chuť.
Prvý krát som sa s kurbisoil streto práve takto, a nechal som si od dotyčného rakúskeho „hostinského“ vysvetľovať čímže to tak skvelo vylepšil cibuľu. Figu som mu rozumel, až nakoniec priniesol originál fľašku s olejom kde bol aj obrázok. Odtvtedy si ho pravidelne kupujem - na cibuľu a občas do iných šalátov. A uskladnený v chladničke (sú to zväčša malé fľaštičky) vydrží dlho aj otvorený.

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.10 11:36
Jedinečný to tu nikdo nepsal......

používám už pár let, delám s cukety polevku, do ní pár kapek a sojovou smetanu gran cuchina (nebo susenou obyč) a navrch oprazená slunečnicová semínka. Lahudka!
Varianta dvě - semínka nasucho na panvi opražím a dám do misky a zaleju troškou toho olejem , par zrníček soli (nemusí být) a mám to na stole, každý si je může dát na salát, do polévky , v podstatě na cokoliv (semínka loupaná, slunečnicová nebo dýňová, Lidl)
Varianta tři - namažu menší jednohubky třeba šikmo nakrájeneé housky, rohlíky celozrnne, obyčejný chleba , namažu taveňákem, pomazánkovým máslem nebo dobrým máslem a plácnu do semínek s kurbisem - na krásnem tacku krasne vypada, ale jen chvilku, nez se na to ty nebo hoste vrhnete !
Fotky mohu poslat mailem, kdo by chtel.
Spotřebu tohoto lahodneho oleje mam znacnou a koupit uz se da v coutrylifu.

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.10 11:46
Místo oříšků

pražená semínka s kapkou oleje do mističky na stul , to je cvrkot! :-)

VěrkaVe
29 příspěvků 12.11.14 10:35
olej

Kupuju ho na bioslunecnici.cz bydlím kousek od Brna a u nás ho nikde nemají

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz