Odstoupení od smlouvy, nebo výpověď smlouvy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.07 03:52
Odstoupení od smlouvy, nebo výpověď smlouvy?

Prosím o radu: Mám uzavřenou smlouvu o bezdrátovém připojení. Firmu převzal jiný poskytovatel a od převzetí mám s připojením stále problémy. 15.12.2006 jsem e-mailem nahlásil na obchodní službu, že připojení přestalo fungovat úplně, na což firma nereagovala. 3.1.2007 jsem urgoval opravu, což bylo předáno nějakému pracovníkovi firmy, který se za celý měsíc obtěžoval poslat mi pouze 4 maily, technik se nedostavil vůbec. Upozornil jsem je, že pokud do včerejšího večera nebude závada odstraněna, ruším platby na jejich účet a podám písemné odstoupení. Technik se nedostavil, mailem jsem je tedy informoval o tom, že podle článků smlouvy podstatně porušili smluvní podmínky, zrušil jsem tedy příkaz k platbám a zasílám výpověď. Potřeboval bych radu, jestli zrušení vztahu koncipovat jako výpověď, nebo odstoupení od smlouvy, abych se nedočkal nějakých nemilých překvapení.

Díky za reakce!!!

Reakce:

Ivo
1045 příspěvků 30.01.07 05:07
Manku to jsou smutné příběhy....

…místo toho, aby se vše kolem nás zkvalitňovalo, tak to v řadě případů bere takéto konce.

Nicméně, způsob a podmínky, za jakých se máte se svou smluvní protistranou rozcházet, by měly být jasně specifikované ve smlouvě o poskytování přenosu datových služeb…tímto bys měl začít. Ivo.

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.07 06:00
Ivo,

to je to, co tam právě není…

Ivo
1045 příspěvků 30.01.07 09:14
Hm...také jsem už podepsal plno nevyvážených smluv....

…(pak se dodavatelská organizace samozřejmě chová, jak se chová - ne zrovna slušně) - vem pár stováků, kopii smlouvy a navštiv prvního komerčního právníka, který si onen Váš smluvní vztah prostuduje (může tam být pár fintiček), vyhodnotí a zformuluje optimální odstoupení od smluvního vztahu…

buraci
1136 příspěvků 30.01.07 09:53
Obchodni zakonik

Manku, omlouvam se, ted nemam moc casu na blizsi radu, ale najdi si na webu obchodni zakonik a prostuduj tam vypovedi a odstoupeni, pokud ve sve smlouve nemas nic uvedeno, bude se ukonceni smlouvy ridit podle obchodniho zakoniku. Pripadne se obrat na Sdruzeni na ochranu spotrebitelu (http://www.spotrebitele.info/clanek.shtml?…), kamaradce tam uz pomerne dobre poradili. Hodne stesti.

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.07 10:12
Díky všem za rady a pomoc!

Už jsem to sepsal, nakonec jsem tam klauzulku o odstoupení našel - malinkou, ale přece! Tak uvidíme.

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.07 01:37
Sláva, povedlo se!

Po odeslání odstoupení od smlouvy do nich vjel nebývalý život. Nejprve nabídli okamžitou návštěvu technika, o půl hodiny později to vylepšili okamžitou BEZPLATNOU návštěvou technika, následně se pokusili o habaďuru, že není žádná porucha hlášená. Odeslal jsem jim tedy všechny maily s korespondencí s jejich pracovníkem, s tím, že na odstoupení trvám a požaduji vrácení poslední platby.
Heuréka! Dnes už se mi na kontě objevily i vrácené peníze! Takže: nenechat ze sebou vydrbávat a bránit se! Je to jediná možnost, jak firmy donutit, aby se chovaly korektně.

Labužník handula02
634 příspěvků 07.02.07 02:10
Sláva

Manku, tak to gratuluju, že jsi byl úspěšný. Některé firmy si myslí, že můžou všechno a dělají z lidí blbce.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz