Odporucam Simplicity v Bratisleve

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gaburiatko
739 příspěvků 29.03.08 18:46
Odporucam Simplicity v Bratisleve

Ahojte, v BA sa da velmi dobre napapat v restauracii Simplicity v Podunajskych Biskupiciach :) Robia vynikajuce steaky za velmi dobre ceny, dokonca sa pytaju aj na prepecenost, co casto v bratislavskych restauraciach zabudaju. Myslim, ze tam vari skvely kuchar :) Odporucam navstivit.

Reakce:

anickav
2904 příspěvků 29.03.08 19:04
Ahoj Gaburiatko,

Ja mám zlé skúsenosti s reštauráciami tu v Bratislave. Totiž vždy mám problém, ak mám ísť na obed s návštevou. Nechcem utŕžiť hanbu a samozrejme, ani tam nechať majetok. Obyčajne návštevy beriem do Leberfingera, tí ma ešte nesklamali. Môžeš mi povedať, kde v P.B. sa reštaurácia nachádza? Teda, či to nie je moc od ruky, parkovanie a pod. /Asi pred rokom som sa pred návštevou z Prahy parádne blamovala návštevou ruskej reštaurácie…ani neviem, či ešte existujú./

gaburiatko
739 příspěvků 30.03.08 07:48
anickav

Plne s Tebou suhlasim, ze restauracie v Bratislave maju mizernu uroven. Musim sa priznat, ze aj ked obcas zajdem do drahsich restauracii, nie som vobec ohurena skvelym jedlom. Ceny su neuveritelne vysoke, obsluha, kuchari, prostredie casto pod uroven. Urcite je par restauracii, ktore stoja za to, ale tie su az prilis drahe a do nich nechodim (Savoyka v Carltone, Liviano v Pertzalke).
No ked mam navstevu, tak vzdy radsej pripravim jedlo doma, pretoze som si nie raz urobila hanbu :( Obcas zajdem na veceru s braskom alebo kamaratmi a to si vzdy poviem, toto bolo posledny krat. Hroza. Raz som trucovala a odmietala som chodit rok do restauracii v BA.
Co sa tyka Simplicity, tak som sa k nej dostala cez clanok v Bratislavskych novinach http://www.bratislavskenoviny.sk/…len-v-centre
Ak by si sa chcela informovat aj o inych kritikach na rozne restauracie v BA, tak ich najdes tu: http://www.bratislavskenoviny.sk/…de-sa-najest
Mne sa simplicity pacilo, len sa mi zdal trochu neprehladny listok, ale to bolo tym, ze som si precitala, co si dali hodnotitelia z Bratislavskych novin a v menu to uz nemali :)
Tu je viac o restauracii, je tam aj menu http://www.simplicity.sk/
pripadne je este aj tu nejake info http://www.obedovat.sk/…y_restaurant
Parkovanie je hned pred restauraciu, nie je problem zaparkovat :)
My sme trochu bludili, kym sme to nasli, ale to bola skor chyba manzela, ze si to nespravne pozrel na mapke. No verim, ze Vam bude chutit, pretoze vzdy ked niekomu odporucim restauraciu, kde mi chutilo alebo tam s niekym idem, tak to nedopadne dobre :)
Kazdopadne dakujem aj za Leberfinger, chodim casto okolo, nikdy ma tam nenapadlo ist, urcite s muzom vyskusame :) Pekny den.

anickav
2904 příspěvků 01.04.08 09:51
Gabika,

ja mám ešte dobré skúsenosti so židovskou rešt. - Chez David a s reštauráciou v hoteli Aston - Bajkalská ul., samozrejme, sú to vyššie ceny. Súkromnej návšteve obyčajne varím, iba po návšteve divadla večer alebo po dni behania po pamiatkach nášho mesta sa stavíme niekde najesť. Pre pracovný obed volím reštauráciu…
A keď ideme v turistickom - parádne sa dá najesť za ľudové ceny v Čunove vedľa miestneho úradu - Furmanka. Podotýkam, nie som odborník v tejto oblasti, mne tam chutí, aj keď to má krčmový výzor…
Pozdravujem!
 A.

gaburiatko
739 příspěvků 17.04.08 12:40
dakujem

Anickav, dakujem za rady, urcite niekedy navstivim :)

anickav
2904 příspěvků 20.06.08 07:09
Ahoj Gaburiatko!

Dala som na Tvoju radu a včera som manžela so zahraničným obchodným partnerom, podotýkam dosť veľký gurmán z Francúzska, poslala na obed do Simplicity. Najprv som to išla omrknúť a rezervovať stôl. Nepreháňala si, Francúzovi náramne chutilo všetko. A potom sa ešte večer napakoval v Slovenskej rešt. na Michalskej, kde to bolo dobré tiež.
Odporúčam Simplicity, je to niekomu síce od ruky, ale ľahký prístup autom. Pre nerušený a kľudný pracovný obed ako stvorené.
Príjemný deň!
 A.

karminek
757 příspěvků 22.06.08 02:57
aničko

doufám že až budu v Blave tak tam zajdem?

anickav
2904 příspěvků 22.06.08 07:32
karminku,

to radšej do Furmanky do Čunova - spýtaj sa bráchu. Za 150 korún sa naješ do prasknutia, ale v týchto „nóbl“ nie! V Simplicity jedna palacinka stojí 90 korún, síce je extra, ale… Čaf!
 A.

karminek
757 příspěvků 22.06.08 07:57
chachá

beru

karminek
757 příspěvků 22.06.08 08:08
jestli

je platnej ten jídelák co jsem viděl na netu tak to není zas tak strašný

anickav
2904 příspěvků 23.06.08 01:46
karmínku,

nie je to strašné sem - tam to peňaženka znesie a vždy je to lacnejšie ako v meste.
Ale, ak sa chceš parádne a lacno napapkať, hledej 3. cenovú skupinu! Napr. vo Vacove na Šumave u Sv. Jana, nahuleno, že dym krájaš, ale za babku úžasná česká klasika!

gaburiatko
739 příspěvků 12.07.08 14:52
:)

Anickav to som rada, ze mu tam chutilo :) Co sa tyka Ciech, tiez mam skvele skusenosti s restauraciami aj horsich cenovych skupin, kde sa da za malo penazi napapat viac ako skvele.
Teraz mi kamarat odporucil nejaku restauraciu Tenis club niekde na Patronke, vraj tam varia velmi dobre, vela a za skvele ceny.
Tak pojdem omrknut a dam vediet.
Ozaj a este som v skecii „Kde koupit, ci sehnat“ dala do pozornosti jeden obchodik s talianskymi specialitami v bratislavskom nakupnom centre AVION. Vola sa La Vecchia Bottega. Skus sa tam mrknut, maju tam pekny vyber talianskych vyrobkov dokonca aj syry, braseolu, likery a vina :)

dajens
7 příspěvků 13.07.08 04:32
...

No, jestli tam teda máte v Bratislavě tak vysoké ceny… koukala jsem na jídelníček a abych pravdu řekla, ceny tam nejsou zrovna lidové…

anickav
2904 příspěvků 13.07.08 05:59
Dajens,

to vieš, hlavné mesto…Aj v centre Prahy sa platí oveľa viac, nie? Ceny sú premrštené v centre, toto je ešte v pohode. Pretože často chodím do Čiech, viem porovnať cenovú hladinu, stále vedú české hospody…

Gaburiatko, verím Ti, čo sa tal. predajne týka, ale preventívne tam nejdem. Nenechám tam predsa polku výplaty…(a Avion beztak nemám rada…vlastne všetky tieto centrá ma desia…)
Príjemný deň!
 A.

Jenofefa
1315 příspěvků 21.07.08 12:17
Bratislava - ubytování

Děvčata, vím, že je to nad rámec této rubriky a zpravidla domorodci bydlí doma, takže ubytování je nezajímá. ALE: asi v říjnu (októbri) pojedeme soukromě do Bratislavy. Jednak si ji zase chceme prohlédnout a jednak tam mám bratrance a jeho rodinu. Rádi bychom se tam slušně a za přijatelnou cenu ubytovali a rádi bychom je pozvali na slušnou večeři - nechceme zneužívat jejich příkladné pohostinnosti po celou dobu. Zaregistrovala jsem Leberfingera i Simplicity (ještě nevím, jestli pojedeme autem nebo autobusem - to asi bude rozhodující, Leberfinger je k dosažení i bez auta). Bratranec bydlí na Petržalke, tam jsem objevila **Penzión Berg ** s ubytováním za ne tak horentní cenu jako v centru a mají i celkem slušnou nabídku na jídelním lístku. Nevíte o něm něco? Nebo můžete poradit něco jiného? Děkuji.

anickav
2904 příspěvků 21.07.08 17:38
Jenoféfka,

bývam tiež v Petržalke, vzdušnou čiarou asi 2 km od tohoto penziónu. Ja som o ňom tiež nevedela. Ceny ubytovania sú teda fakt veľmi slušné, je to nové a je to aj tichšia lokalita, tak by ste mohli nerušene spinkať. A myslím, že to bude dobrá voľba pre Vás. Hlavne, máš to blízko do historického mesta, aj pešo prejdeš cez most (hore na pylóne je „ufónska“ a predražená kaviareň).
 A.

Jenofefa
1315 příspěvků 21.07.08 17:54
Anička,

děkuji za zájem, také se mi to podle webových stránek docela líbilo. Uvidíme, pokud to vyzkouším, tak dám vědět.

karminek
757 příspěvků 23.07.08 15:17
Jenoféfko

Bratislavu si užij!Je to opravdu pěkný město.

gaburiatko
739 příspěvků 08.08.08 13:00
Jenofefa

Tiez tento penzion nepoznam, ale ten jedalny listok ma zaujal, tak ak sa rozhodnes pre tento penzionik, tak daj vediet, ako chutilo :)
Drzim palce, aby ste sa dobre napapali, lebo v BA je to obcas tazke :)

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz