Nový Labužník - testovací verze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Admin Labužník.cz
610 příspěvků 17.09.10 12:43
Nový Labužník - testovací verze

Zdravím všechny labužníky!

Po několika měsících vývoje, úprav a importu dat mohu oznámit, že máme hotovou první testovací verzi nového webu Labuznik.com.

Edit: Nový Labuznik.com je již spuštěn - náměty, chyby, připomínky apod. pište do tohoto tématu: http://www.labuznik.com/…namety-42563. Jakmile dořešíme několik chyb budeme postupně na vše reagovat a změny aplikovat.

Admin

Reklama

Reklama

Reakce:

bedla 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.10 14:53
Skvělé ...

díky pánové. Přehledné, jednoduché vkládání foto a příjemná barva pro oko. Zajímavá změna.

Admin Labužník.cz
610 příspěvků 17.09.10 15:06
...

bedlo, tak to nás těší Díky!

Mimo chválu ale prosíme i o kritiku a nahlášení chybek, abychom novou verzi mohli odladit a očistit od všech nedodělků

Admin Labužník.cz
610 příspěvků 17.09.10 15:43
...

A abych nezapomněl, máme pro Labužníka novou stránku na Facebooku, najdete ji tady

Přidejte se mezi fanoušky. Díky

Admin Labužník.cz
610 příspěvků 17.09.10 16:33
...

Vladko, jak se líbí nová verze?

penda
4752 příspěvků 17.09.10 16:33
Mám prosbu...

pokud to půjde, aniž bych přišla o jakákoli data v deníčku či v labužníku jako celku, prosím o přejmenování zpět na pendu, budu tak aspoň jedinečná a nebude muset být vladka01, vladka02 … atd. Děkuji velmi moc.

penda
4752 příspěvků 17.09.10 16:35
Teprve koukám...

jsem na hlavní stránce…až dokoukám, napíši :)

penda
4752 příspěvků 17.09.10 16:47
:)

Je to nezvyk … nevypadá to špatně, ale asi se mi bude stýskat po této, obyčejné verzi…
Zatím, co jsem prohlédla … chybí deníčky, ty jsou ještě asi ve vývoji, viď (odpovím si sama, ano, jsou, došlo mi to)? V „Mých receptech“ bych byla pro nastavení zda zobrazovat fotografie či ne (možná by to bylo dobré dát tuto možnost výběru i v seznamech všech receptů, zda zobrazit recepty s náhledem nebo jen jmenný seznam), také mi v Mých receptech chybí rozdělení do skupin, tak jak to bylo v této verzi…
Když se klikne na uvařil jsem tento recept, objeví se záhy v mém profilu v menu Vařím … mám pocit, že až se tento web rozjede, bude tam mít každý v jednom dni stovky receptů :)))
Líbí se mi možnost volby, že profil mohou vidět buď všichni nebo jen přátelé, které si každý zřejmě někde nastaví.
U diskuzního fóra bylo lepší rozdělení na jednotlivá témata … to snad také bude, ano?
Kritika časem, jdu vařit večeři (závin se zelím). :)

Admin Labužník.cz
610 příspěvků 17.09.10 17:59
...

To vladka:

• deníčky budou samozřejmě převedeny také - budou přetransformovány do blogů (v zásadě jen jiné pojmenování)
  • zobrazení bez náhledů přidáme - bude možnost volby
  • kliknutí na „Uvařil jsem tento recept“ se na profilu objeví až po odeslání komentáře a hodnocení nebo fotek - cílem této funkce je inspirace pro ostatní a měla by být využívána pouze při uvaření daného receptu - po uvaření přidáte hodnocení, komentář a ideálně také fotky, pro ostatní se uvařené jídlo zobrazí v sekci Aktuálně
  • přidávat do přátel můžete pomocí kliknutí na „Přidat uživatele bedla do přátel“ a napsáním zprávy, jakmile protistrana přátelství povolí tak je uživatel přidán
  • rozdělení do kategorií je po kliknutí na Diskusní kategorie v diskusi - http://www.motivo.cz/diskuse/, bude ještě vylepšeno

Admin

Jenofefa
1315 příspěvků 17.09.10 19:50
To tedy zírám

Chce to čas a klid a pořádně si to nastudovat. S potěšením jsem zjistila, že v soukromé poště jsou i odeslané zprávy - jenom nechápu, jak jsou řazeny. Nahoře je napsáno, že chronologicky, ale asi to nefunguje, je to napřeskáčku. Někde podle data, pak zase odpovědi z jiného roku mezi to, nějak jsem to nepochopila…
Ale každopádně děkuji

be04565 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.10 07:27
Nový labužník - admin(ové)

Nová verze vypadá zajímavě, i když je to nezvyk :), ale ten se lehce překoná používáním, cvičení dělá mistra.
Mám jednu drobnou připomínku - při nesprávném hesle se zobrazí info o nesprávném zobrazení tak, že neumožní se znovu přihlásit, takže člověk musí v browseru udělat klik na Back a přihlásit se, tohle programátorům půjde odstranit určítě velmi rychle :)
Jinak posílám jeden nápad v duchu příspěvku etických diskusí - v horní liště v panelu Recepty, Aktuálně atd. by mohla přibýt položka „?“ nebo „návod“ nebo „help“ nebo „jak na to“. Tam by mohly být pravidla pro psaní receptů, pravidla pro diskusi, popis jednotlivých položek, mojí maličkostí vyzývaný definovaný etický kodex jak pro labužníky, tak i pro tvůrce těchto stránek a opravdu moc a MOC prosím o zmínku o ochraně osobních dat na Labužníkovi, zdali je, jaká a podobně, případně co si tvůrci serveru vyhrazují právo sbírat a zdali to poskytují třeba i třetím stranám, zdali jsou třeba soukromé zprávy z tohoto sběru vyloučeny či nikoliv, nechci tu být konkrétní - ADMINe, to, co se děje na současné verzi se sběrem dat je přinejmenším eufemisticky řečeno nehezké. Sbírejte si samozřejmě na nové verzi co chcete, ale řekněte to na rovinu (a dodržujte to!) a třeba dejte alibistickou větu, že registrací člověk souhlasí s podmínkami hry. Pak se bude člověk cítit nepodváděn a třeba se může rozhodnout, zdali za takovouto cenu na Labu bude chtít být či ne. Takto se cítí být tak trochu šizen … Moc ocením vyjádření na toto téma a vývoji zdar.

Labužník leni02
15 příspěvků 18.09.10 09:01
...

Design vypadá příjemně. Mám jen pár připomínek.
Budou v Mojí kuchařce - Oblíbených receptech - kategorie, tak jak je to dosud? (stránkování v oblíbených receptech je dost nepřehledné). Vyhledávání v receptech je asi také jen ve fázi zrodu? (na stávajícím labužníku je detailní vyhledávání velmi dobře řešené). To je zatím vše, držím palce a těším se!

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.10 13:51
vytisknout recept

nikde jsem nenašla tlačítko, kterým by se recept připravil k tisku.

karel09
20 příspěvků 18.09.10 14:03
vyhledávání

Vyhledávání pomocí Google je fajn, ale tady mně moc nesedí. Zatímco ve staré verzi mohu pomocí klíčových slov a pár filtrů dostat poměrně přesně to, co chci, tak tady dostanu strašně moc výsledků, ale včetně kdejaké diskuze, profilu atd., kde se některé slovo objevilo

Admin Labužník.cz
610 příspěvků 18.09.10 14:45
...

TO karel09:

Podrobné vyhledávání během dneška předěláme a oddělíme od google vyhledávání.

TO iva:

Díky za upozornění, odkaz na tisk přidáme.

TO Leni:

Kategorie k oblíbeným receptům přidáme a současně možnost omezit oblíbené recepty podle názvu. Jak jsem psal výše podrobné vyhledávání přidáme co nejdříve.

TO be04565:

Nesprávné heslo: mohl bych poprosit o screenshot? Toto by to určitě nemělo dělat a mělo by jít ihned vložit opravené heslo. Ke sběru dat: můžete popsat konkrétněji co se Vám nelíbí na současné verzi na info@labuznik.com? Jakmile vyladíme novou verzi z technického hlediska tak budeme řešit i nápovědy apod.

TO Jenofefa:

Mělo by to být chronologicky, můžete na info@labuznik.com poslat screenshot toho kde to nesedí?

Admin

jolana
5065 příspěvků 18.09.10 20:21
Pepicku,

otvorila som tu novu verziu. Nie je sklareda, ale nie je zbytocne roztahanaa?
Hned na hlavnej stranke sa stracam vo velkom prevelkom priestore pre kategorie receptov napriklad.

Rubrika aktualne su nove recepty? ..ak ano, preco musim klikat na daco nove aby som vedela co sa deje?

Neviem..tuna to mas krasne priehladne, usporiadane.. kliknem na hlavnu stranku a hned vsetko vidim, vsetko viem, v:,–(e sa dostanem…hmm?!..

mrtvola
1394 příspěvků 18.09.10 21:05
Milý Admine,

musím se ztotožnit s Jolankou, i já se v té nové verzi ztrácím a přijde mi roztahaná. Proč je třeba něco, co funguje předělávat? A co je screenshot ?

penda
4752 příspěvků 19.09.10 02:43
screenshot

je laicky řečeno foto „obrazovky“ … stačí k tomu stisknout klávesu Print Screen (Prt Sc), otevřít například program Malování a současným stisknutím kláves Ctrl+V vložit fotografii aktuální obrazovky do programu. Pak stačí foto uložit a odeslat…

be04565 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.09.10 11:20
nová verze

Admine,

screenshot nebude, když jsem to dnes zkoušel, je to opraveno „on the fly“, je vidět, že na tom asi konstantně makáte. To je dobře.
Popis klidně nějak přenesu offline, ale myslím si, že jsem to vyjádřil dostatečně - NIKDE jsem na stávajícím Labu nenašel „terms and conditions“, jak se nakládá s osobními údaji.
Jako programátoři sami víte, co se za data sbírá a proč. Pak jsou někteří, kteří třeba část toho, co sbíráte nějak zjistí. Na novém Labu by mělo být jasně uvedeno, jak je nakládáno s osobními daty zde uvedenými, co je soukromé a co není, ostatně prostě tak, jak to vyžaduje i legislativa. A bylo by to prostě fér i v případě zahraničního serveru, který je ale zcela jasně orientován na česko-slovensko-polsky mluvící Labužníky. Admine, neblázněte, přece Vám jako správci Labu nebudu říkat, co se na Labu sbírá, co je etické či není, jak se s informacema nakládá a podobně. Vy to přece víte !!!

honey
41 příspěvků 19.09.10 15:23
Přihlašování na nové verzi

Nejde mi přihlášení. Doporučení, že bychom se měli přihlašovat e-mailem, je sice hezké,
ale jenom pro někoho. Já jsem se registrovala před lety a už nevím na jaký e-mail…

Nero
297 příspěvků 19.09.10 16:38
Admine

Z mého profilu uživatele zmizela fotografie, bez které text poněkud ztrácí smysl. Půjdou někdy do profilů vkládat obrázky?

Zatím se pokouším v nové verzi orientovat, ale někdy mi to jde ztuha. Inu - starý pes

jolana
5065 příspěvků 19.09.10 16:47
Pepicku,

prihlasila som sa ako jolana ako sa slusi a patri a ako si pisal ze treba mailom.....pekne ako prihlasena, usporiadane pacilo sa.. a ohurilo ma to!…vsetko tam je Pepicku.. kde som bola, co som videla, co som robila, kedy presne co som kde kecla do podrobnosti az som sa pyrila jak paradajka (uz sa nebudem vykecavat!)..a navyse aj kto bol u mna a kedy…Velkej Bratr?!…

…prosim aspon ze kto kedy bol u mna a pozeral moj profil tam byt predsa nemusi…ono anonymita alebo urcita neviditelnost ma svoje caro predsa…;-))

Admin Labužník.cz
610 příspěvků 19.09.10 17:56
...

TO jolana:

Stačí si profil zamknout (Nastavení: Zobrazit profil pouze přátelům: Ano) a nikdo kromě přátel tyto detailní informace neuvidí.

Zbytek dotazů zodpovíme, jen co opravíme připomínky, co píšete.

Admin

gabi
551 příspěvků 19.09.10 22:09
zmena nicku

mna by zaujimalo preco mam v novej verzii labuznika zmeneny nick?

be04565 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.10 10:08
new Lab

Dobrý den,

tak nakonec ne - s tím loginem Vám posílám screenshot, kde je to vidět.

Dále - přišel jsem na to, jak si někoho přidat do přátel, ale už nevidím, kde si najít seznam všech svých přátel … ?

A když jste zavedli přátele, nestálo by za úvahu zavést i seznam blokační, vzhledem k etice některých přispěvatelů by to nemuselo být od věci … Tedy blokovat uživatele rovná se nemohl by mi poslat soukromou zprávu.

Jinak se budu těšit, že se třeba vyjádříte i těm dalším mým nápadům :)
Vývoji zdar !

be04565 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.10 10:33
diskuse - výborně

http://www.motivo.cz/…se/pravidla/

děkuji a tleskám, skvělá práce !

be04565 David

penda
4752 příspěvků 20.09.10 10:43
Malá chybička

V nastavení profilu je jedno z polí pojmenováno: „Popis zahrady“

gabi
551 příspěvků 20.09.10 10:48
ok

uz som zistila, ze je to docasny problem :)

tuso
99 příspěvků 21.09.10 21:29
Uvařil jsem

V dobré víře jsem zadal hodnocení několika receptů, některé i s fotkama a v přehledu to vypadalo, jakoby jsem to všechno vařil právě teď. Je to jenom kosmetika, ale možná by nebylo špatné to nějak učesat.
A mrzí mě, že už nemám oblíbené recepty ve „svých“ kategoriích.

Admin Labužník.cz
610 příspěvků 21.09.10 21:47
tuso píše:
V dobré víře jsem zadal hodnocení několika receptů, některé i s fotkama a v přehledu to vypadalo, jakoby jsem to všechno vařil právě teď. Je to jenom kosmetika, ale možná by nebylo špatné to nějak učesat.
A mrzí mě, že už nemám oblíbené recepty ve „svých“ kategoriích.

Momentálně dolaďujeme ještě několik urgentních chyb, ale hned poté přidáme k uvaření možnost změnit datum a současně na detailu receptu budou vypsáni uživatelé, kteří daný recept uvařili.

Recepty by měly být v kategoriích zařazeny - během zítřka prověřím a určitě opravíme a zpětně zařadíme.

Omlouvám se, že nestíháme reagovat na vše - ještě dolaďujeme a poté budeme postupně dotazy zodpovídat.

Admin

tuso
99 příspěvků 21.09.10 23:39
Pro adminy

Není potřeba se omlouvat. Labuzník je skvělý. Připomínky píšu, protože chápu, že všechno se uhlídat nedá.

jolana
5065 příspěvků 22.09.10 11:02
admine,

po zmene hesla som sa nakoniec dostala ale aj to len tym, ze som sa musela prihlasit trvale…hmm..

Tak nech sa dari :)

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.09.10 23:26
Já nevím...

asi mě tu budete kamenovat, ale…mně se stýská po starém Labužníku.. Chybí mi ta pěkná zelená..chybí mi přímý pohled na komentáře receptů…tady je to takové „velké“ pro mě trošku hůře přehledné… :-?
Pozor! Neříkám, že se mi nové stránky nelíbí…ale mně se líbily i ty staré… Zvyknu si…stálo to určitě hodně práce, je tu spoustu nových věcí…
Ale..kurňa…proč to tu není tak známě zelené…? :cry:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz