nové téma diskuze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

penda
4752 příspěvků 18.06.05 12:47
nové téma diskuze

Pepíčku, co takhle přidat nové téma na diskuzi týkající se reakce na příspěvky v deníčku? Už jsem se o tom bavila i s jednou labužnicí a obě jsme byly téhož názoru, že pod deníčky chybí něco takového jako diskuze, kdyby se to tedy vyřešilo pouze dalším tématem v diskuzním fóru, nemuselo by to být vůbec špatné…co ty na to?

Reklama

Reklama

Reakce:

Eja
3815 příspěvků 19.06.05 13:00
Pendo,

určiitě, taky mi to chybí…

Ivo
1045 příspěvků 19.06.05 22:18
Pepíčku...

…já se přidávám.

iva 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.05 06:55
Pepíčku

A já taky.......

pepicek
1309 příspěvků 20.06.05 11:49
v deníčku komentáře nejsou schválně ...

… přeci si nenecháte kecat ještě do svého deníčku? Tam si člověk píše svoje poznámky a zážitky a pokud na ně někdo chce reagovat, tak pošle autorovi deníčku zprávu. Komentáře by podle mě narušovaly autenticitu deníčku. Nebo se mýlím?

pepicek
1309 příspěvků 20.06.05 11:52
aha, teď jsem to teprve pochopil

ale jak to odkazovat? jako že by pod deníčkem byl odkaz na fórum a pokud by ve fóru ještě nebyla patřičná diskuze k danému zápisu v deníčku, že by se založila?

trikolka
383 příspěvků 20.06.05 12:21
ahoj pepejcku

no snad by tam ani odkaz bejt nemusel, lidi by to oznacili v nazvu jmenem autora denicku a jmenem prispevku… zas tak lini snad nejsme

penda
4752 příspěvků 20.06.05 16:28
ano, přesně..

jak říká trikolka, jsem to měla na mysli i já…prostě, kdo bude chtít reagovat na něco z deníčků veřejně, napíše si do extra diskuze ono téma se jménem autora či datum a autora či cokoli ho napadne, aby oslovil toho určitého autora a tam mu vysloví názor nebo vlastní zkušenosti s tím daným tématem, prostě otevřená diskuze … myslím si, že na taková témata, jako rady od vali je daleko lepší reagovat veřejně než jí psát do vnitřní pošty.....

Ivo
1045 příspěvků 20.06.05 23:06
Tříkolko, Pendo...

…a teď už zase nesouhlasím. Pokud tam nebude tlačítko, tak v tom bude guláš (myslím si) - než se přepneš do diskuzního fóra, zapomeneš, jak se příspěvek jmenoval, čí byl, cos tam chtěla napsat, jak to ten autor vlastně formuloval...­.......:-))))))))

Moc mě nebijte, jsem chabé konstrukce. Ivo.

penda
4752 příspěvků 20.06.05 23:27
sklerotické ivošisko...

a ještě k tomu zhýčkané a rozmazlené…nojo, no..CHLAP!!!

Ivo
1045 příspěvků 20.06.05 23:30
Pendi, já věděl, že to neprojde...

…to máš těžké, já tu zbyl asi jediný, kdo si troufne Ti odporovat (anebo jsem tu jediný lenoch?), ale když já mám ty tlačítka tak rád…hihi.

Lassienka
409 příspěvků 21.06.05 07:06
Tak

to asi zase schytám, ale myslím si to, co Pepíček… Nějak mám pocit, že diskuzí by deníčky ztratily část svého kouzla.

manek 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.06.05 07:54
nové téma diskuze

Docela souhlasím s Lassienkou a Pepíčkem. Vždyť je možnost reagovat přímo mejlíkem, diskuzi bych do toho raději nepletl…

Manek

ajta
590 příspěvků 21.06.05 18:01
...

asi mi nějak uniká smysl této diskuse…

vždyť pokud někdo chce veřejně komentovat příspěvky v deníčcích, tak má přece možnost - například v diskusním fóru „Mimo mísu“ … nadpis příspěvku bude obsahovat slovo deníček a pro jistotu název konkrétního příspěvku… a hotovka…

ale stejně jako jiní i já si myslím, že veřejná diskuse se tak nějak nehodí do soukromí jednotlivých deníčků…

penda
4752 příspěvků 21.06.05 19:03
tak v tom případě,

jsme ivo, Ivo, Ejo a Flo asi vadní…protože si myslíme naprosto opačný názor…kdyby totiž ty deníčky byly soukromé, nikdo by je nezveřejňoval, neboť by nechtěl, aby je druzí četli a vedl by si je sám pro sebe..ale protože ta určitá řádka labužníků činí opak, čili tyto své věci zveřejňuje, stávají se věcí veřejnou a tedy diskutabilní..tak proč na ně nereagovat?…a plést deníčky do „mimo mísu“ mi přijde nelogické, protože když se budou rozebírat například grilovaná křidélka v troubě, není to věcí mimomísovou, nýbrž „vmísovou“...­.....když diskuze nebude, tak holt nebude, budeme to i nadále rozebírat vnitřní poštou, jen přijdeme o ten požitek podělit se s více labužníky o názor nad jedním tématem…;o(

Ivo
1045 příspěvků 21.06.05 19:49
Nějak se nám to přiostřuje.....

.....mohu pár smířlivých slov? Můj názor je, že tak, jako v běžném životě není nic černé a bílé, tak i v těch deníčcích budou témata, která další diskuzi nesnesou, budou tam témata, která se budou nabízet k poznámce vnitřní poštou a určitě tam budou témata, která budou volat po reakcích. Přiznám se, že jsem už měl párkrát chuť veřejně reagovat (pochvalně) na některý příspěvek a také jsem byl v situaci, kdy jsem si říkal, že by bylo fajn, kdyby se strhla mela kolem některého z mých příspěvků.

Jiná věc však je, zda toužíme po tom, mít zde blog, kde jednotlivec publikuje své názory, radosti, starosti aj. s tím, že nebude nadšen z reakcí. Je pravděpodobné, že i takové potřeby jsou. A nyní kudy z toho ven? Tlačítko (Penda začala skřípat zuby), kterým volíme potlačit/povolit reakce? A co tam nastavíme implicitně (potlačit nebo povolit)?

To je fajné, jak tady Pepíčkovi ordinujeme, jak má dělat svůj web. Už se těším, jak nás sprdne......hihi.

penda
4752 příspěvků 21.06.05 20:00
...zprdne...

…změna stavu…to máš, ivošisko, za to skřípání zubů!

trikolka
383 příspěvků 22.06.05 06:52
tohle patri na Okouna do diskuze Cestina

ale ja bych rekla, ze nas Pepejcek muze i sprdnout, totiz bude na nas shora dolu prdet z Ameriky :)

Ivo
1045 příspěvků 22.06.05 06:55
Tříkolko, Pendo...

…já jen, že teda s tím češtinem opravdu válčím (v tom má Penda pravdu) a proto většinou všechno ženu napřed Wordem, no a ten mě „sprdnul“. Ale jinak jen do mě.

:-))), Ivo.

penda
4752 příspěvků 22.06.05 07:19
hahahaha,

včera až cca do 23.00 jsem tento problém řešila i s mamkou, zda sprdne jako seřve nebo zprdne jako zpraží…naší mamku první reakce napadla stejná jako mě: zprdne - změna stavu, ale jaká by to byla změna stavu, že?.......když někdo zčervená nebo se něco zdokonalí či se penda zesměšní, je to o něčem zcela jiném, tam je ta změna opravdu patrná.....třeba existují obě varianty, jen bych nechápala jejich odlišný význam........ ;o))

pepicek
1309 příspěvků 22.06.05 08:35
sprne je správně

protože ke změně stavu nedojde, u deníčků diskuze nebudou … howgh

penda
4752 příspěvků 22.06.05 08:53
tccccccccccc.....

si ho stejně založíme třeba extra na „mimo mísu“..jak teda psala ajta (co jiného mi teď zbývá než souhlasit, že?)…napíšeme téma deníčky a můžem tam psát až do alelujá…anebo že bychom si ho založili(y) na dámské jízdě?......

Lassienka
409 příspěvků 22.06.05 10:08
Trocha lingvistiky

nikomu neublíží. Trochu to zjednoduším. Jsou prostě věci, pro které není logické vysvětlení a odůvodnění. Jako synonyma ke slůvku s/zprdnout bychom našli slovíčka zpražit nebo sepsout…takže tudy cesta logického vysvětlení, proč se rozhodnout pro tu či onu variantu nepovede… Pokud se zahloubáme hluboko a do hodně odborné literatury, budeme nuceni zjistit, že slůvko s/zprdnout, neb není mezi slůvky spisovnými, není nikde oficiálně gramaticky zařazeno. Nicméně dle zvyklosti (a zvyklost tvoří obvykle úzus) se píše obvykle se s, takže sprdnout. Nicméně, jaký by to byl úzus, kdyby neměl výjimku…takže přestože je to hodně neobvyklé, lze napsat i zprdnout a myslet tím to samé jako v případě sprdnout. Takže mi nezbývá než říci, ať žije pestrost života a jazyka…

penda
4752 příspěvků 22.06.05 11:44
a ústav pro jazyk český praví:

„Existuje příručka Patrika Ouředníka s názvem Šmírbuch jazyka českého s podtitulem Slovník nekonvenční češtiny (Praha 1992), v němž jsou ke slovům (nebo frazémům) spisovným uváděny výrazy (frazémy) nespisovné. U sloves vynadat najdeme tyto nespisovné výrazy: sjet, setřít, sepsnout, zepsnout, zepsout, zkrouhnout, zkérovat, zpérovat, zpucovat, zkoupat, seřvat, ztepat, zjebat, zmrdat, zprcat, zprcnout, sprdnout. K tomu poslednímu, na který se ptáte, je třeba doplnit, že je sice uvedena podoba
se s, ale v ukázce (z Johnova Džínového světa) je podoba se z. Nahlédnutím do českého národního korpusu jsem zjistila, že v úzu jednoznačně převažuje podoba se s (sprdnout). Z uvedených synonym je zřejmé, že jakákoli analogie zde selhává, a že je tedy nutno připustit obě pravopisné varianty.
Výraz zpražit, ať už se jím míní totéž co spálit nebo rázně odbýt, se píše pouze se z.“
Takže Ivošisko, můžeš klidně zprdávat i sprdávat, jenom ne pendu, prosím ;o)))

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz