Nová správa obrázků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
pepicek
1309 příspěvků 22.04.09 06:38
Nová správa obrázků

… jelikož se glamě nedaří nacpat na server obrázky , zprovozníme betaverzi správy obrázků již dnes . Je to v podstatě funkční, jen chybí pár bezvýznamných funkcí. Předem hlasím, že obrázky zde uveřejněné jsou již nahrány přes novou správu obrázků

Tedy správu svých vlastních obrázků najdete ve vrchním menu, třetím sloupci v sekci Můj Labužník. Předesílám, že pro přístup musíte být přihlášeni do systému!

A pak už se Vám načte struktura i obrázky

Orientace je myslím velmi intuitivní, v levém poli si křížkem rozbalíte strukturu adresářů.

Nahrávání obrázků
Pokud chcete nahrát obrázek do určitého adresáře, kliknete a rozbalíte si nejprve daný adresář. Potom v horním menu kliknete na Nahrávání, následně vyberete na Vašem počítači soubor, který chcete nahrát a odešlete jej tlačítkem Nahrát vybraný soubor. Nový soubor se obratem objeví v přehledu adresáře.

Všechny obrázky mají následující cestu:
http://muj.labuznik.com/obrazky/[vase_jmeno]/[na­zev_podadresa­re]/nazev_sou­boru.pripona

výše uvedený obrázek má tedy cestu
http://muj.labuznik.com/…/obrazky.gif

Do finální verze přijde kontextové menu s přímým odkazem na obrázek, prozatím musíte vždycky vytvořit ručně tag http://muj.labuznik.com/obrazky/pepicek/novinky/obrazky.gif a vložit jej tak kam jej vložit potřebujete.

Funkce na pravé kliknutí myší

• jak adresáře, tak obrázky mají svá kontextová menu, na což taky na internetových stránkách zatím nejste moc zvyklí. Kliknutím pravou myší na hlavní adresář struktury můžete vytvořit nový adresář. Zároveň můžete mazat podadresáře - tady tlustě varuju, cokoliv smažete je nevratná operace a vymažete nejen vzácné obrázky, ale hlavně zmizí tyto obrázky ve všech receptech či článcích, kam jste si je v minulosti nalinkovali. Takže snad pro svůj i můj klid radši nic nemažte nebo se 22× přesvedčte, že to co mažete je buď prázdný adresář, nebo něco co skutečně smazat chcete!

Systém správy obrázků by měl fungovat ve všech moderních prohlížečích, tedy nejen Internet Explorer, jak jste zde byli zvyklí, ale i Firefox, Opera, Safari a možná i další.

A to je pro dnešek všechno

Reakce:
bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.09 07:30
pepíčku ...

no to je super, jen se přeptám, obrázky musíme i nadále upravovat do určených velikostí? Díky.

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.09 08:12
Tedy Pepíčku,

ty jsi zázrak!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hned doma to vyzkouším a to by v tom byl čert…(nebo trpajzlík..)

Toto je názorná ukázka, že na začátku nového vynálezu či pokroku stojí ňouma
Moc a moc děkuji za všechny, i když dosud neříkám hop.....

pepicek
1309 příspěvků 22.04.09 08:44
bedlo

ano, zatím je třeba upravovat obrázky do finálních velikostí, do budoucna udělám nějaký pochystátor, který obrázek zmenší, prozatím se to dá očůrat v html tagu, nastavíš v něm pouze šířku a obrázek se smrskne ve stránce, je to ovšem na úkor kvalitě, vypadá to asi takhle:

obrázek chci mít široký 220 bodů, tak zadám &ltimg src=http://mu­j.labuznik.com/o­brazky/pepicek/no­vinky/obrazky­.gif border=0 width=220>

penda
4752 příspěvků 22.04.09 09:07
pepíčku,

dal jsi zřejmě uvozovky jen z jedné strany, proto se obrázek nezobrazil :)

penda
4752 příspěvků 22.04.09 09:08
...
pepicek
1309 příspěvků 22.04.09 09:29
vlaďko

nedal jsem uvozovky žádné, aby byl vidět ten html tag, kterým se obrázek vkládá

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.09 10:18
pepíčku díky,

vykouším a třeba se vrátím ke starému zajetému vkládání fotek.

pepicek
1309 příspěvků 22.04.09 11:12
bedlo

co se týče zajetého vkládání fotek, tak slibuju, že i tam přijdou drobné změny. Až se chvílemi stydím, jak mi pod rukama ten Labužník zastaral. Už teď slibuju celou řadu nových šikovných trpaslíků … jen mě musíte nechat přestěhovat firmu

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.09 18:28
pepíčku ...

pokud mně to bude hlava brát … tak to budu ráda, díky moc.

bedla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.09 18:30
odkazy ..

jezíšku, to je tak krásný, kliknout a nemuset rolovat až dolů …

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.09 19:19
XML Request error OK (200)

Do you want to see more info?
Tohle se mi ukáže, když chci pravým klikem udělat nové podadresáře.
A mám na vybranou OK nebo Storno.
A když mu na to skočím a souhlasím, vyplivne na mě to svou nesrozumitelnou řečí obrovský text a pak už se mnou nemluví. Když nechci. okno zmizí a podadresář zase žádný.
Když nechci dělat nové podadresáře, dovolí mi si klidně natahat obrázky (už jsem zvládla 2!)
Jenže je mi to houby platný, protože do deníčku se mi je stejně nedaří nacpat. neumím to jeho Abrakadabra. Určitě dělám někde naprosto stupidní chybu!!!!
Budu si muset počkat. Jsem nešťastná, mám hlubokou endogenní deprézi
Mé sebevědomí mizí v nenávratnu…
Proč zrovna jáááááááááááá­ááááááááá

pepicek
1309 příspěvků 22.04.09 21:54
glamo ...

… co prosímtě používáš za internetový prohlížeč a jaké čísli verze? to vypadá na něco hodně netradičního a nebo hodně neaktuálního

glama
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.09 22:00
náhodou

já mám celkem úplně nového noťáčka!Od Ježíška! Havláta s Packalem . HP. a mám tam Win Vista Home Basic a Win 97, ofic, verzi. Já nevím, proč mě tak trápí.
Asi ho vezmu s sebou do školy a požádám nějakého žáka o pomoc. Dostane za to ode mne malé bezvýznamné plus

pepicek
1309 příspěvků 22.04.09 22:38
aaha

to tam zase pan Há s panem Pé nacpali všechno co našli v šuplíku eŠ, předpokládám tak aspoň tři firewally a je to tak bezpečné, že to člověka pomalu nepustí na internet iÍ. Mě podobnou taškařici připravil pan prDELL. Pokud nemáš nainstalovaný firefox, tak si ho tam zkus dát. To by mohlo vyřešit problém - www.firefox.com

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz