Nová českobavorská kuchařka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mrtvola
1394 příspěvků 17.03.11 19:48
Nová českobavorská kuchařka

Včara jsem koupila zajímavě výtvarně vyvedenou a co je nejdůležitější! dvojjazyčnou kuchařku. Jsou to Tradiční jídla česko-bavorského příhraničí od Josefa Nejdla. Vydalo muzeum Chodska v Domažlicích ve spolupráci s Nakladatelstvím Českého lesa v Domažlicích v r. 2010. Kniha, kterou mám, je již dotisk, takže je o ni asi velký zájem.
Kvalita receptů mi nepřijde úplně špičková, ale jedná se o opravdu původní místní recepty a, jak už jsem psala, německý text je nedocenitelný, protože se jedná o výrazy, které v žádném slovníku nenajdeme.
Takže i za cenu mírně převyšující 200,– Kč, mohu doporučit.

Reakce:

toffo
244 příspěvků 24.03.11 08:51

Milá H.,
moc ráda tě vidím,
je to tahle:
http://toffo.blog.cz/…vou-kucharku.
Já jsem urvala hned vloni v únoru dva z prvních výtisků. Jsou to jídla, která vařila moje (německá) babička o prázdninách. Mě se v ní líbí dobové fotografie.
Zdravím M.
P.S. Kuchařku vyhrála Pekařka :-)

mrtvola
1394 příspěvků 25.03.11 21:51
I já Tě moc zdravím

Je to přesně ona. Fascinují mě ty obyčejné sosy, ty jsem od dětství nejedla.
Měj se krásně h

Frantiska
927 příspěvků 26.03.11 09:58

no kucharka vypada moc zajimave, jen teda netusim kde se da koupit :)

toffo
244 příspěvků 28.03.11 06:27

Já ji objednávala přímo u Nakladatelství Českého lesa:
http://www.sumavanet.cz/…kontakty.asp
Nyní ji nemají v zobrazených - vydaných publikacích, já jsem posílala poptávku přes formulář a dostala jsem nabídku s kalkulací včetně dopravy.
Myslím si, že jako tématická kniha bude k dostání spíš v regionálních knihkupectvích Šumavy a Českého lesa (dobrou zkušenost mám v Nýrsku, nebo v recepci domažlického muzea na Chodském hradě.)

Frantiska
927 příspěvků 20.04.11 19:02

tak kucharku jsem dnes vyzvedla na poste :) sice bych privitala, kdyby se venovali i svatkum :) ale i tak jsem rada, ze ji mam a rozhodne to nebyly vyhozene penize

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz