Nostalgie Kladno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.06 00:26
Nostalgie Kladno

Dcera mne pozvala na oběd a tak jsme zašly do nepříliš dlouho otevřené malé restaurace na Kladně v příčné ulici na londu. Jmenuje se Nostalgie.( Pro Kladeňáky: je to pod finančákem, ulice vlevo. Na rohu je Caffé U Hada (mimochodem moc příjemné, zvláště když je tam za barem Tamara). Je to tmavší dům. obložený dlažbou, s předzahrádkou, dříve tam byla palačinkárna.
Restaurant Nostalgie
Moc vám ji všem doporučuji!!!
Byla jsem velmi mile překvapena:
Moc pěkný jídelní lístek, velice kvalitní kuchyně - jídla jsou moderní, velice dobře upravená a servírovaná moderním způsobem, takže si na své přijdou i oči. Ale také se dosyta najíte!
Já jsem si dala kuřecí kousky s grilovanou zeleninou podávané na pečených bramborách a dekorované pikantní omáčkou z kysané smetany a dcera vegetariánka tortilu plněnou grilovanou zeleninou s ostrou smetanovou omáčkou. A ta zelenina byla opravdu grilovaná, ne opečená na pánvi, jak bývá většinou zvykem!!!
Obě jídla byla naprosto vynikající, skvěle dochucena a opravdu připravená trendově.
Takhle nějak si představuji dnešní gastronomii!
A propó:
Kuře stálo 99 a tortila, pokud si pamatuji snad 79 Kč!

Reklama

Reklama

Reakce:

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.09.06 12:28
Glamo, to je bezva!

My máme vyzkoušený jen Panský dvůr (tam jdeme nejraději - jsou skvělí) a Fontanu (tam bývá dost plno, ale mají tam nejlepší carpacio, jaké jsme dosud jedli)…ale jinak v Kladně jen bydlíme. Ani nevím, co kde je. To vyzkoušíme a dám Ti vědět. Jen mi, prosím, upřesni polohu - je to v místech, kde je ta rohová italská cukrárna? Tam je obchod s oblečením „Nostalgie“…

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.06 10:44
Nostalgie je

o ulici výš než je italská cukrárna.
Z hlavní třídy (londy) je to ulice doprava, když jdeš dolů, na rohu je květinářství.
Když stojíš zády k finančáku a pojišťovně, je to ulice dolů, vedle parkoviště, souběžná s londou. A hned první doleva - na čelním rohu je Caffé u hada. V ulici vystrčená zahrádka a dům je obložen tmavší dlažbou. Byval na domě také nápis Maskop. Předtím bývala v těchto prostorách snad palačinkárna, snad se jmenovala Marseille…? Tak to vyzkoušej.
Pan majitel (v pracovním…!!!) obchází stoly, ptá se na spokojenost.. Moc příjemný i příjemné!

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.06 11:05
Včera jsme si to chtěli ověřit...

…, dle Tvého super-návodu jsme restauraci našli na první pokus. Měli zavřeno?! Vypadalo to, že v neděli v Kladně „chcíp pes“. Pouze kavárna „U města Kladna“ proti kostelu byla otevřena, La Fontane zase přecpaná a jinak nic, nic. Všude samá zakouřená „herna“ …prostě hrůza. Nebo ještě možná ty cukrárny, ale my moc dortoví nejsme… Ach jo, fakt to nechápu

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.06 11:58
Testování proběhlo!

Glama mě tady navnadila, tak jsme se rozhodli pro zkoušku. Po jednom neúspěšném pokusu, který popisuji níže jsme minulý sychravý týden zašli na čaj (s rumem :-).
Prostředí velmi útulné, obsluha milá. Každému z nás donesli na nerez tácku malou nerez konvičku s háčkovaným „čímsi“, abychom se nespálil při držení ouška, navíc mistička na sáček a nerezové „mačkátko“ (nevím, jak tomu říci) a v něm vložený plátek citrónu. Prostě paráda! A tak jsme si za tlumeného zvuku francouzských šansonů užívali té voňavé atmosféry. Po důkladném přečtení jídelního lístku bylo rozhodnuto: V týdnu sem půjdeme na večeři, abychom otestovali něco více, než čaj :-)
Rezervace po telefonu nebyla snadná, zdařil se až další den. V kavárně je totiž asi 20 míst + dvě lenošky - takže jste v podstatě ve větším obýváku. Tím pádem má obsluha méně běhání. Ta ale přesto, že vidí každému přímo do talíře, nelituje ani kroku navíc, ani nešetří nevtíravými, ale skromnými dotazy, zda bylo vše v pořádku nebo např. nabídnou teplé-čerstvě opražené mandle (které v jídlením lístku nebyly vůbec). Pán v letech - na první (i na druhý) pohled „stará škola“ - prostě profík a mladá, malilinko nesmělá, ale o to milejší slečna.
Kdybych měla popisovat tu nádheru, kterou nám donesli na talíři, asi by mi nestačilo místo na příspěvky. Naprosto profesionální (jak píše Glama nahoře) vzhled pokrmů a o chuti ani nemluvím. Najedli jsme se k prasknutí a že bylo co ochutnávat! Husí játra na různé způsoby, různé zeleninové směsi s lilkem, tři druhy tatarského bifteku, nezvyklé přílohy. Např. jejich „gratinované brambory“ bych jedla jako samostatné jídlo - asi 2mm plátečky brambor úhledně poskládané a zapečené s česnekem a smetanou - jako příloha je z nich podávána kruhová výseč - neměly chybu.
Navíc - velmi příjemné ceny vína, až na výjimku českého. Také báječně chutnalo :-)
Při vstupu do restaurace nás mile překvapilo krásné založení na všech stolech-jako ve špičkovém hotelu. Samozřejmě i na první pohled kvalitní porcelán a příbory. Napjati jsme očekávali, zda i kuchyně bude té úrovně. Vše bylo jak má být! Nezbývá nám, než chválit, chválit, chválit! Ale zase ne moc, protože se za krátký čas zřejmě budeme objednávat měsíc dopředu

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.06 23:42
Tak to jsem.....

… opravdu moc ráda, že jsi ráda!
Myslím, že Nostalgie je ne Kladně (a opravdu nejen tam!) malým zjevením!
Tzv. Moderní gastronomii poskytuje kdejaká restaurace. To nejmodernější bývá, bohužel, většinou jen výše cen.
Obsluha pak bývá složena z amatérů, protože nosit talíře přece může kdekdo…! a pak to podle toho také v restauracích vypadá.
Ale tady ne!
Ta Nostalgie znamená něco mnohem víc!
Tady vládne milá profesionalita, kterou všude nenajdete.
A když, tak za ní naprosto nehorázně zaplatíte! Není umění vyhodit ceny za oběd, za které by čtyřčlenná rodina žila týden či měsíc… (aby nebylo mýlky, i takové restaurace jsou třeba)
Ale tady máte z návštěvy opravdu zážitek, protože si nejen pochutnáte, nezruinejete se při tom, ale navíc, můžete se cítit opravdu jeko HOST.....

sarance
9 příspěvků 22.04.07 10:34
...

Ahoj Glamo, chěla bych se zeptat, jestli se v Nostalgii kouří. Díky

glama 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.04.07 18:47
Kouření v Nostalgii

http://gurmetklub.cz/…ladno-2.html

Tohle je adresa recenze Nostalgie v Gurmetklubu.
přečti si ji.
Kouří se tam. Jsou tam ale i dvě čističky vzduchu. A navíc už je sezóna a tak můžete posedět na zahrádce, která malou kapacitu úspěšně vylepší.

Papaja 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.07 22:50
Jde to...

…v sobotu jsme tam zase byli. Kouří se tam, ale je to výborně odvětrané. Jsem na tohle dost háklivá, ale tam jsem si ani nevšimla asi osmi kuřáků za námi.....a prostor je opravdu malý. Zahrádka zatím ještě, myslím, není. Ale už tam byly náznaky přípravy. Trochu změnili menu, ale kvalita stále výborná. Jak jídla, tak obsluhy. Jen je opravdu nutná rezervace - pokud je to na pátek nebo sobotu, tak i týden dopředu… Od té doby, co tady Glama na Nostalgii upozornila, už jinam skoro nechodíme.
 P.

Wlado
1 příspěvek 06.08.12 12:06

Po pěti letech jsme opět zavítali do Nostalgie. Nedaří se mi přijít na jediné negativum toho večera.

• perfektní obsluha, která samozřejmě dolije víno, když dopijete skleničku, ale není vlezlá (je tam paní na záskok do září)
  • přehledný, nepřeplácaný jídelní lístek
  • příjemná atmosféra, nenucená tichá hudba
  • zmizely šicí stroje coby stolky. Byly nahrazeny velkými stoly.
  • výborné jídlo, jemně ochucené. Oceňuji zejména decentní úpravu, která nechá vyniknout chuti hlavní suroviny (v našem případě svíčkové a kuřecího masa).

Měl jsem hovězí steak na výborné restované zelenině. Steak dle přání medium rare a vysoký jak moje pěst (nejvyšší biftek, který jsem kdy jedl).

DOPORUČUJI. Sám jsem si tuto restauraci „uložil“ coby cíl další návštěvy.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz