Nosit snubní prsten je zdravé!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pampeliska191
1075 příspěvků 11.3.03 08:04
Nosit snubní prsten je zdravé!

Tak to alespoň tvrdí angličtí lékaři z Městské nemocnice v Birminghamu.

Doktor Diva Situnayake zrentgenoval prsty třiceti „oprstýnkovaným“ a dvaceti „neoprstýnkovaným“ pacientům a zjistil, že klouby na prsteníčcích mužů a žen, kteří nosí prstýnek už řadu let, jsou v podstatně lepším stavu než u těch, kteří z různých důvodů zlatý kroužek nemají či si jej pravidelně nenavlékají.
„Zdá se, že onou látkou, která má na naše klouby tak blahodárný vliv, je zlato,“ tvrdí doktor Situnayake, který se výzkumem revmatické artritidy zabývá už řadu let. Cílem snažení jeho týmu je připravit preparát, nejlépe ve formě injekcí, který by artritidu nejen zastavil, ale i léčil.
Otázkou však stále zůstává, jakým způsobem zlato klouby ovlivňuje. Dokáží-li tuto neznámou angličtí vědci odhalit, mohl by se na světě konečně objevit lék, který by statisíce lidí na světě zbavil nesnesitelných bolestí, které artritida způsobuje.

Prevzato
PlusPress (10. 3. 2003)

Reakce:
Kopretinka
565 příspěvků 11.3.03 10:20
To je zajímavé :o)

Tak to řeknu manželovi, že potřebuju doplnit zlato na všechny prsty na rukou abych měla zdravé klouby :o))) Aspoň mám výmluvu. Ještě že ty doktory máme :o)))))) Díky za info Pampeliško .o)

Pampeliska191
1075 příspěvků 11.3.03 11:50

Kopretinko, to je dobry napad. Ja jich mam sice dost, ale jsou v trezoru, protoze jsou mi vsechny velke. To chce asi koupit mensi, nebo cekat az priberu? hehehe

G
10 příspěvků 30.4.03 19:28
Prima,

ale proč hned zacházet do extrémů a pořizovat prsten snubní? I kdyby to byla pravda, stačí snad prostě zlatý prsten, ne? Mimochodem, mají ti testovaní „oprstýnkovaní“ lepší kloub na tom jednom prstu než na zbývajících devíti? Nebo alespoň než na druhé ruce, která ani nesousedí? Byly testovány poněkud vulgárnější spoluobčanky, které nosí zlato téměř na všech deseti? Pokud PlussPress prezentuje solidní výzkum, mohly by tam tyto odpovědi být. A ještě - co je PlusPress?

Labužník silvie02
20 příspěvků 7.6.05 21:02
Myslim,

ze to nebude zlatem, ale tim diamantem, safirem nebo snad smaragdem ,co je do nej zasazeny…???:-))))))))

Váš příspěvek

 Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

eMimimino

Těhotenství, děti, rodina www.eMimino.cz

Vitalion.cz

Zdraví, životní styl www.vitalion.cz

Arome.cz

Parfémy, kosmetika www.arome.cz

Módnípeklo.cz

Trendy, módní tipy www.modnipeklo.cz