Neznámé koření

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.11 10:53
Neznámé koření

co by mohlo byt za koreni, takové světlé (viz foto), chut citronovo slaná, lehce pálivá? Nevím už kde jsem k němu prisla, nemám obal, ale domnívám se, že to bude něco do asijskeho, indickeho stylu. Nemůze to byt treba amchur? Mate me, ze to je lehce palive a jeste slane. Ale jako amchur to pouzivam, je to hodne dobre !

Reklama

Reklama

Reakce:

ssalonis
61 příspěvků 20.11.11 15:45

Amchoor to nie je, ten ma tmavu farbu. Farbou mi to pripomina Asafoetida, ale ista som si neni :think:

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.11 15:55

asafoetida je zluta, tu mam, znam, davam do ryze, miluju ji ! Tohle je opravdu krasne, lehce citronovo-slana chut jemne paliva.
No az tak nevadi, pouzival misto amchooru a nic se nedeje ! :-P

ssalonis
61 příspěvků 20.11.11 16:34

Nevies ani ci je to jeden druh korenia alebo nejaka masala??

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.11 16:52

Jako masala mi to neprijde, ale asi to bude nejaka smes, kdyz to jsou tri chute . Ale ani z fotky ani z blizka nevidim vic, nez celistvou barvu svetlou. Jeste mam u toho napsano, ze je to vyborne do cocky. A to jsem musela zrejme opsat z obalu. Ale je to asi hodne dlouho, kdyz uz si to vubec nevybavuju.

ssalonis
61 příspěvků 20.11.11 18:04

No do cocky je dobra prave asafoetida… moja asafoetida inak nie je zlta, vyzera presne takto bledo.

zébulon 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.11 22:22

Ja si myslim, ze to je amchur. Muj vypada presne takhle a je to original indicky, MDH Mahashian Di Hatti Ltd., koupeny v Kolkatě. Kyselo-slany, lehce palivy.

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.11 23:21
Zebu, faaakt?

:potlesk: :palec:
Ale to by znamenalo,ze mangovy prasek sam o sobe je takove chuti?

zébulon 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.11 23:39

Uz je to asi tak. Susene nezrale mango.

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.11 01:39

Zebule, ale vis, ze asi jo, protoze nejen indiani na Orinoku, ale i v Hondurasu jedi zelena, nezrala manga. Slupku odtesaj i s kusama zelenyho macetou a pak to solej a jedi, ted mi to doslo! A v Hondurasu to prodavaj na ulici, platky zelenyho manga pokapou limetou a posolej !! Huraaaa, uz to vim, uz jsme si jista! Dikes!

wydra 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.11.11 18:56
Dekuju damy !

Obema! Hura, mam amchur ! :potlesk:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz