Nevíte, zda se ještě dostane koupit?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ivo
1045 příspěvků 05.06.07 15:36
Nevíte, zda se ještě dostane koupit?

Už ani nevím, jak dlouho tento mlýnek mám a ani nevím, jak jsem k němu přišel.

Je to náramný kýč, umělohmotná nepovedená imitace dřeva (určitě nějakého ušlechtilého). Ale já si jej oblíbil......pří­jemně se s ním zachází a zejména mele. A podívejte se na tu nádhernou patinu TARGET = _new :-)).
No a protože mám občas potřebu pomlít něco jiného, než je třeba pepř a nechci, aby se mi ty vůně a chutě mixovaly, tak bych si rád ještě nějaký takový pořídil. Netušíte někdo, je-li taková blbinka ještě někde ke koupi? Takové ty vysoké s otáčecí čepičkou mám, ale ty se hodí jen k nějakému přikořenění.
Děkuji, Ivo.

Reakce:

tea63
935 příspěvků 05.06.07 17:48
Mlýnek

Ivo,obávám se,že ne. Sama tento poklad uchovávám jako oko v hlavě. Mám asi 10 mlýnků,jeden půlmetrový - taková úchylka, ale tento je nenahraditelný. Mele úplně nejlíp…A já mám ještě jeden ve svetlém dřevě na bílý pepř…hééééč!! Pokud zjistím,kde se dá sehnat, ihned pošlu info. Ahoj.

Tasma
415 příspěvků 05.06.07 19:17
...

Možná by stálo za to, navštívit nějakou Zlevněnku tj. bazar apod.
Někdy se tam dají koupit zajímavé věci.
Ale moji sifonovou láhev a láhev na šlehačku s bombičkama, nechtějí ani zadarmo :)

HelcaK
960 příspěvků 05.06.07 19:25
Nekoukala jsem,

nevím jak je ten tvůj starý, ale já ho určitě kupovala „relativně nedávno“, míním tím cca před 10 lety, možná míň, rozhodně ale poměrně dlouho po revoluci… Taky se kouknu.

Tasma
415 příspěvků 05.06.07 19:28
Hele,

něco jsem
našla .
Ale není to žádná láce, když ještě připočítáš poštovné
A jen bůh ví, zda je funkční :)

Tasma
415 příspěvků 05.06.07 19:29
...

Na www.aukro.cz je jich daleko více a i lacinější. Jen si zadej heslo - Mlýnek na pepř nebo mlýnek na koření . Ty s názvem na koření jsou docela hezké :)

Ivo
1045 příspěvků 05.06.07 22:20
Děvčata...

…ani jsem nečekal takovou rychlost.....jste zlatíčka…to Aukro zkusím prošmejdit, ale kdyby někoho ještě něco napadlo, tak budu rovněž vděčný…dík…

kltko 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.07 09:10
...

určite to vyrábajú, pred pár rokmi som dostal niečo podobné - ale typ bol keramický s cibulovým vzorom, vnútro je identické z kovu. Keďže som to dostal, neviem, kde bol kúpený.

tea63
935 příspěvků 06.06.07 09:30
Ty mlýnky

jsou staré určitě 20 let, tenkrát je měli všude, jiné nebyly.Možná na nějakém řemeslném trhu, co občas města pořádají. Viděla bych to na stánek… A pokud chcete namlet větší množství koření, jde to výborně v elektrickém mlýnku na kávu. Já takhle „tvořím“ různé směsi. Je ale pravda,že mlýnek je zavoněn:-) kořením a kávu už v něm nemelu. Ale koření to nevadí, to se hned vysype, takže chutě jsou jak mají být.

Sylvie
2302 příspěvků 11.06.07 04:51
...

Tasmo, ta stránka se mi strááááášně líbí.
Díky

tea63
935 příspěvků 11.06.07 09:13
Aukro

je fakt super. Vůbec jsem se od toho nemohla odtrhnout.

jolana
5065 příspěvků 13.06.07 22:07

…Ivo…a ja mam plno mlyncekov na korenie. Priesvitne, plasticke, drevene, keramicke, kovove… a ani neviem ci melu, este som neskusala lebo ja mam maly hmozdiarik/hmozdir a v tom si utlciem co chcem a kolko chcem(a ked mam naladu aj do taktu si to to tlciem ).. a aj cesnak utrety tam je lepsi ako pretlaceny…

gegina
358 příspěvků 28.06.07 09:51
Ivo,

tady je taky něco
http://www.antique-shopping.cz

HelcaK
960 příspěvků 02.07.07 11:41
Ivo,

ten co mám já vyráběla firma Lodos, v tom krámku, kde jsem ho před lety koupila mají ještě nějaké prastaré zásoby - jeden co mám já (malinko jiný tvar než máš ty) a jeden tak 2/3 velikost, tvar jako soudeček. Na stránkách firmy www.lodos.info už přesně tyhle v sortimentu nemají, ale mají porcelánové podobné. Takže vyrábí se…

HelcaK
960 příspěvků 02.07.07 11:54
Ten můj je takovýhle...

Ivo
1045 příspěvků 02.07.07 13:41
Jéé, děvčátka díky....

…HelčiK - ten Tvůj je skoro stejný, jako ten můj, jen s tím rozdílem, že ten můj stojí, kdežto ten Tvůj leží.....hihi…a ani trochu to nemyslím dvojsmyslně

tea63
935 příspěvků 02.07.07 14:25
HelcaK a mlýnky na koření,

to je přesně ono, co mám já, mám dva, ale jen už nejsou takové vyleštěné, jako na foto. Už mají něco za sebou.:-) Nedávno jsem vyhodila soudek a pak ještě nějaký „skvěle“ vypadající mýnek, ale ani jeden z nich neumlel vůbec nic…
Moc záleží na tom, co je v tom dřevě zasazené a do toho těžko vlezete…Tak pište další zkušenosti s mlýnky…T.

jolana
5065 příspěvků 02.07.07 15:59
Teo

…si trafila klinec po hlavicke - co je dnu v tom mlynku je naozaj otazne. Preto co sa da nekompromisne utlciem a co nie mam mlyncek elektricky maly na korenie tak si to tam umelem. Stale lepsie ako daco melies a nevies co sa ti tam s tym korenim navyse umiela ci primiela…

jupiterix
3 příspěvky 21.07.07 14:22
Mám nejradši tenhle. Doopravdy mele!!!!!!

http://www.koreni.cz/detail.php?…

Satanik
2 příspěvky 08.11.07 12:31
mlynek

Cao Ivo mozna ti pomuzu ten mlynek dostanes na 100% v Brne v prodejne koreni Sindibad na ulici Pekarske a ne v plastovem ale ve drevenem provedeni dnes jsem ho mel v ruce a mele vazne perfektne.Sam pouzivam jeho maleho brasku ve tvaru Soudku take zakoupeny od stejneho vyrobce a spokojenost velka.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz