Nepřátelé vitamínů a minerálů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gabi
551 příspěvků 29.10.04 10:06

Co vše okrádá náš organismus o cenné vitamíny a minerály a jak se tomu bránit?

Častá konzumace alkoholu:
narušuje vstřebávání vitamínů skupiny B včetně kyseliny listové, ničí vápník, hořčík a vyvolává zvýšenou potřebu organismu na cholin, inositol, bioflavonoidy (rutin) a vitamín C, který je potřebný na vyloučení alkoholu z krve

Časté pití kávy a jiných kofeinových nápojů:
likviduje naše zásoby vitamínu B1 a zvyšuje vylučování železa, vápníku a draslíku močí

Kouření:
zbavuje tělo vitamínu E i vitamínů B komplexu;kadmium působí proti zinku; zvyšuje výrazně potřebu vitamínu C a selenu, které neutralizují jedy vdechované cigaretami a beta-karotenů pro prevenci rakoviny plic

Užívání hormonální antikoncepce:
ničí především vitamíny skupiny B, snižuje hladinu zinku v krvi, podporuje vylučování hořčíku a způsobuje vyšší potřebu vitamínů A, C, E a selenu pro udržování hladiny cholesterolu v normě

Práce u počítače:
spaluje vitamín A

Pobývání v prostoru s zářivkami:
spaluje vitamín A

Sledování televize:
spaluje vitamín A

Užívání léků:
acylpyrin likviduje vitamín C, kyselinu listovou, bioflavonoidy (rutin) a je nepřítelem draslíku
močopudné léky (diuretika) snižují hladinu draslíku v krvi
léky proti průjmům snižují hladinu draslíku v krvi
kortikoidy snižuje hladinu draslíku v krvi, narušují vitamín C
analgetika (léky proti bolesti) způsobují nedostatek hořčíku
antihistaminika narušují vitamín C
antibiotika ničí rpodukci vitamínů B a K ve střevech
tablety na spaní narušují vitamín C, bioflavonoidy a vitamíny B
penicilin, tetracyklin a léky proti srdečním onemocněním zhoršují vstřebávání minerálů včetně vápníku

Stres:
likviduje vitamíny B komplexu

Život ve velkoměstě či znečištěném životním prostředí:
zvyšuje potřebu vitamínu C a D, B komplexu,vlákniny a pektinu, vápníku, hořčíku a zinku

Konzumace sladkostí, bílého cukru a bílého pečiva:
způsobuje nedostatek vápníku, chrómu, zinku, selenu a vitamínů skupiny B, snižují schopnost organismu využívat fosfor a vápník a vstřebávání hořčíku

Pití chlorované vody:
vyžaduje zvýšený příjem E vitamínu

Pokud tedy užíváte léky, holdujete alkoholu, kofeinu, žijete ve velkoměstě, pracujete u počítače v kanceláři se zářivkami či trpíte pravidelným stresem, měli byste se snažit do těla doplňovat vitamíny a minerály ze zdravé nerafinované stravy a popřípadě též kvalitními potravinovými doplňky bez barviv a konzervačních lá­tek.

Reakce:

habana 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.04 18:05
Gabi,

mám pocit, že většině labužníků chybí celá ABECEDA…

Manana
1515 příspěvků 31.10.04 23:15
Gabi,

jsem z toho ze všeho celý zmätený.
Jak je možné, že my Češi v EU nesmíme používat pro náš tuzemský rum název RUM, protože není vyroben z cukrové třtiny, a celá Evropská Unie a jejich Zottové, Jogobelové a Danoni můžou používat název JOGURT pro něco, co neobsahuje vůbez žádnou součást mléka, ale obsahuje škroby, stabilizátory a jiná svinstva, jimž nemůžu ani přijít na jméno, a zlikvidovali tak v Dubu u Prachatic výrobnu nejkvalitnějšího jogurtu v Evropě mimo Bulharsko.

Vali
1326 příspěvků 31.10.04 23:50
souhlasím - Manano,

když vidím ty reklamy, jak slastně si v reklamě pochutnávají na těch nízkotučných jogurtech, jak se propadají pod kousky ovoce, musím se smát. Trvalo mi hodně dlouho, než jsem vyzkoušela jogurt, na kterém si pochutnám a hlavně, nebude mě po něm pálit žáha. Žádný nízkokalorický, nejvíce si pochutnám na Boni smetanovém jogurtu z Penny, ani není tak drahý jak ty vychvalované, je to český výrobce a hlavně, nemám po pozření žádné problémy. Hlavně, aby ta mlékárna nebyla zlikvidována.

esmeralda
4813 příspěvků 01.11.04 00:33

Vali a Maňano, je to smutné. I tady na druhé půlce světa, kde všechno roste prakticky samo, si lidé zvykli na jezení sajrajtu a ještě se u toho tváří jako by jim to chutnalo.

Manana
1515 příspěvků 01.11.04 01:18
No jo,

ale je to ten anglosaskej deed, kterej oni cpou do celýho světa, a my blbci nejen že si to necháme líbit, ale „žereme“ to obrazně i skutečně.

Manana
1515 příspěvků 01.11.04 01:18
No jo,

ale je to ten anglosaskej deed, kterej oni cpou do celýho světa, a my blbci nejen že si to necháme líbit, ale „žereme“ to obrazně i skutečně.

Uživatel je onlineEja
3831 příspěvků 01.11.04 08:50
Vali,

pamatuješ jogurtíky v baňaté lahvičce, bez marmeládky nebo s marmeládkou vespod, nahoře měly takový hustý škraloup? Tak teď mají o trochu ladnější tvar lahvičky a jmenují se Jihočeský jogurt a jinak jsou úplně stejně dobroučké, dole jsou jahůdky nebo meruňky nebo borůvky. Doporučuji. " Extra velké kousky ovoce" neee, bleeee.

gabi
551 příspěvků 02.11.04 19:18
Habano, Manano a ostatni

Bohuzial, asi mate pravdu… Castokrat sa napchavame neplnohodnotnou stravou plnou vselijakych aditiv-ze vraj toho zjeme rocne 3-4 kg…V podstate reklama na potraviny v:,–(za na nizku vzdelanost ludi co sa tyka vyzivy…Takze zalezi na nas, ci tomu vsetkemu uverime…

Vali
1326 příspěvků 02.11.04 21:28
Ejo

to víš, že se pamatuji a váže se mi na ten jogurt jedna vzpomínka. Bylo mi 13 let, když jsem dostala spalničky. Přišla mě navštívit moje kamarádka ze školy a ten jogurt ve skleničce mi přinesla. Jedla jsem ho tehdy poprvé, protože moje maminka takovéto výrobky nekupovala, nebylo na to. Nezapomenu, jak mi ten jogurt tehdy chutnal. Dík za typ, určitě ho někdy ochutnám, mám jihočeské výrobky ráda.

Váš příspěvek

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz