Nepečené kokosové...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

anickav
2904 příspěvků 21.10.07 18:34
Nepečené kokosové...

V detstve som si v cukrárni zvykla kupovať dvojfarebné kokosovo-čokoládové kocky-štvorčeky, niekoľko vrstiev bielej hmoty, medzi tým čokoládová. Cca pred 25 rokmi som niečo podobné doma robila, marí sa mi, že biela hmota bola sladené kondenzované mlieko s kokosovou múčkou, ale ďalej sa nehnem…
Ak bude niekto z Labužníkov takýto - podobný recept mať a podelí sa s ním, budem mu nesmierne zaviazaná…
Ahojte všetci-A.

Reklama

Reklama

Reakce:

gagip
6 příspěvků 08.11.07 22:37
...nepečené kokosové...

…snad by to mohlo byt toto:

KOKOSOVÝ NEPEČENÝ ZÁKUSOK
250g kokosu
1konzerva SALKA
150-200g práškového cukru
rum, alebo rumová esencia
kakao
potravinárske farbivo-bretón, nemusí byť, budeš mať len dve farby čokoládová poleva

kokosovú múčku+SALKO(2lyžice odložíme)+trochu rumu+ toľko cukru, aby vznikla hustá vláčna hmota- spracujeme, môžeme dať schladiť do chladničky, lebo je to"divočina"- lepi sa to aj tak…rozdelíme na 3 časti: do jednej dáme farbivo, do druhej kakao a tretiu necháme bielu…na doske vyformujeme valčeky dlhé asi 35cm…každe rozvaľkáme na šírku 5cm a pospájame zvyškom SALKA…odložíme na niekolko hodín do chladu…potom polejeme polevou---uži si to, dobrú chuť !

anickav
2904 příspěvků 09.11.07 08:27
Ďakujem Ti,

vyzerá Tvoj recept na tú moju spomienku. Hoci, zdá a mi, že medzi bielymi kokosovými vrstvami bola nejaká čokoláda alebo čosi také. Aj tak ďakujem za snahu pomôcť a dal(a) si si námahu a hľadala to pre mňa!
Príjemný deň!
 A.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Newsletter

Milujeme vaření, nikoliv spam. Přihlaste si novinky z Labužníka.

Přihlásit se k newsletteru

Reklama

Naši partneři

Vitalion

zdraví, nemoci, léčení
www.vitalion.cz

eMimino

těhotenství, děti, rodina
www.emimino.cz

Recept na jídlo

recepty, jídlo, vaření
www.receptnajidlo.cz